Ulice

26.09.2011 07:44 utrudniania w kierunku lotniska

Żwirki i Wigury: rowerzystka potrącona na przejściu

SERWISY:

Przed godziną 7:00 na skrzyżowaniu Żwirki i Wigury z ul. 17 Stycznia doszło do potrącenia rowerzystki przez samochód osobowy. Kobieta trafiła do szpitala.

- Rowerzystka została potrącona na przejściu dla pieszych, jechała ścieżką rowerową, miała zielone światło - relacjonuje Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl.

Utrudnienia

Zaraz po zdarzeniu zablokowane były dwa pasy ruchu Żwirki i Wigury w kierunku lotniska Okęcie. Kierowcy utknęli w korku. - Teraz jest jeszcze zablokowany jeden pas - ostrzega reporter tvnwarszawa.pl.

Mapa Polski Targeo
Mapy dostarcza Targeo.pl

as//par

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • dic

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.09.2011 16:17 ~dic

  jak zwykle temat rzeka, a sprawa taka codzienna, zwyczajna, prosta

  do PIT: tak jestem przeciwnikiem masy, co tu rozwijać, każdy przeciwnik masy wie czemu nim jest

 • ona

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.09.2011 16:00 ~ona

  tak to niestety jest na obozowej z prymasa też jest takie skrzyżowanie z tym że samochody mają zielone światło w lewo a nie strzałkę i za chwile są pasy i zielone dla pieszych, dla kierowców mrygający ludzik i myślicie że ktoś widzi tego ludzika nie, każdy zdziwiony że pieszy chce wejść na pasy i czasami nie wpuszczają albo gwałtownie hamują no a ludzie nie pchają się pod koła bo boją się o swoje życie.Codziennie taka sytuacja ma miejsce

 • Lexus

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.09.2011 15:05 ~Lexus

  "~kolarz mały
  Juz w piątek Masa Krytyczna. Oj będzie się działo :D :D :D"
  Lexusy do boju

 • rrr

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.09.2011 14:57 ~rrr

  ~motorniczy r-4 Poczytaj trochę, zanim coś napiszesz. Na przejeździe rowerowym zgodnie z Prawem o ruchu drogowym wolno przejeżdżać i nie trzeba zsiadać z roweru.

 • koki

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.09.2011 14:53 ~koki

  Codziennie stoję na przystanku w na Żwirkach w tym miejscu i widzę, jak kierowcy mając przejście dla pieszych nie tuż za skrętem a trochę dalej rozpędzają się i nie zatrzymują przed pasami, przeganiając pieszych i rowerzystów ja bydło... I mają gdzieś, że oni mają pierszeństwo, że jest ścieżka rowerowa itd... Można sie było spodziewać, że w tym miejscu wcześńiej czy później będzie wypadek...

 • piko

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.09.2011 14:45 ~piko

  to exmisio. Ty też przejeżdżając przez skrzyżowanie na zielonym uważasz się za władcę. Czyż nie?

 • sandacz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.09.2011 13:56 ~sandacz

  Co do praw i obowiązków to owszem, rowerzyści obowiązki mają gdzieś. Wystarczy popatrzeć na stojaki rowerowe pod budami z piwem i niech mi nikt nie mówi, że piją oni tam lemoniadę czy też prowadzą póżniej rower idąc obok pieszo.Zapominają oczywiście o obowiązku zachowania trzeżwości przez prowadzącego pojazd. Przykre to ale prawdziwe, też jestem rowerzystą.

 • L

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.09.2011 13:40 ~L

  Na początku roku dziennikarz TVN Warszawa pan Wieczorek był pełen zachwytu z powodu "przywracania zielonych strzałek". Czy dalej jest ich entuzjastą?

 • Larry

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.09.2011 13:38 ~Larry

  Omijać ścieżki! To pułapka dla rowerzystów.
  Tylko ścieżki wydzielone z jezdni (a nie chodnika) jednokierunkowe, najlepiej w przeciwnym kierunku niż ruch samochodowy!

  Każde inne rozwiązanie to narażanie rowerzystów na najechanie przez samochód. I to nie jest wina kierowców - trudno zauważyć rower, kiedy przy zjeździe ze skrzyżowania trzeba patrzyć jeszcze na tramwaje, ruch z naprzeciwka, zmieścić się pomiędzy ścieżką a skrzyżowaniem.

 • pit

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.09.2011 13:25 ~pit

  Może ktoś się wreszcie zajmie świętymi krowami na dwóch kółkach, które za nic mają przepisy ruchu drogowego? Jedzie taki jeden z drugim wielki "uczestnik ruchu drogowego" ulicą, wśród innych uczestników ruchu, a jak się świętej krowie zmieni światło na czerwone, to myk wskakuje na chodnik albo bezczelnie skręca na pasy. W końcu rowerzysta jest uczestnikiem ruchu czy nie? Bo z tego co widzę, to jest nim tylko wtedy, gdy domaga się przywilejów, a obowiązki ma głęboko każdy wie gdzie. Ciekawe co by jeden z drugim zrobił, gdybym ja, kierując samochodem i spiesząc się, wjechał na chodnik, żeby sobie przyspieszyć jazdę? Na szczęście straż miejska coraz częściej łapie takich kretynów i wlepi amandaty.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl