Ulice

02.04.2015 08:10 nowa organizacja ruchu do końca maja

Zwęzili ulicę Woronicza: drogowcy
zrywają asfalt, kierowcy w korku

SERWISY:

W środę wieczorem drogowcy zwęzili ul. Woronicza. W czwartek rano kierowcy utknęli w korku. Zmiany związane są z kolejnym etapem poszerzenia ul. Wołoskiej. Pierwotnie prace miały ruszyć w zeszłym tygodniu, ale nie udało się na czas przeprogramować sygnalizacji świetlnej.

Zmiany na Woronicza dotyczą rejonu skrzyżowania z Wołoską. W środę wieczorem od ul. Bełskiej do Wołoskiej drogowcy wyłączyli z ruchu prawe pasy obydwu jezdni, kierowcy do swojej dyspozycji mają pasy środkowe. Natomiast na odcinku od ul. Wołoskiej do wjazdu na osiedle za ul. Marzanny zamknięta została cała północna jezdnia, a ruch w obu kierunkach został skierowany na sąsiednią jezdnię.

W czwartek rano na miejsce pojechał nasz reporter. - Niestety utrudnienia dają się we znaki kierowcom. Utworzył się korek na Woronicza od ul. Samochodowej do ul. Wołoskiej - relacjonuje Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl.

Jak mówi nasz reporter, od rana praca wre. - Drogowcy zrywają stary asfalt -  precyzuje Zieliński.

Urząd miasta podał, że nowa organizacja ruchu będzie obowiązywać aż do końca maja. W tym czasie przebudowane zostaną instalacje podziemne i jezdnie ul. Woronicza.

Udane drugie podejście

Drogowcy pojawili się przy Woronicza już w środę po południu. Zgodnie z ostatnimi zapowiedziami ratusza, ok. godz. 21 wprowadzona została zmiana organizacji ruchu.

- Woronicza została zwężona do jednego pasa w każdym kierunku. Drogowcy ustawili na jezdni separatory. Cały czas na miejscu pracuje także pogotowie sygnalizacji świetlnej, które ustawiło nowe sygnalizatory - podał w środę po godz. 21.30 Zieliński. - O tej porze ruch jest tu niewielki, ale rano może być ciężko - ostrzegał.

Problemy z sygnalizacją

Jak informowaliśmy kilka dni temu, to problemy z sygnalizacją sprawiły, że drogowcy podjęli decyzję o przesunięciu zmian o tydzień. Taką decyzję podjęto w ostatniej chwili.

- Przyczyną jest konieczność dostosowania programów sygnalizacji świetlnej do planowanych zmian w organizacji ruchu - tłumaczyła wówczas Agata Choińska-Ostrowska, rzeczniczka Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych, który odpowiada za inwestycję.

Kończą instalacje podziemne

Obecnie drogowcy pracują przy przebudowie wlotów w ul. Wołoską z Racławickiej i Odyńca. Układana jest podbudowa, ustawiane krawężniki, które pokazują dokładnie, gdzie będzie nowa jezdnia.

Jak informuje ratusz, przebudowane są już prawie wszystkie instalacje podziemne - teletechniczne, elektroenergetyczne, gazowe oraz wodociągowe. Trwa budowa kanalizacji deszczowej i sanitarnej.

Zniknie wąskie gardło

Prace przy poszerzaniu ul. Wołoskiej ruszyły we wrześniu 2014 roku.

Dzięki nim zniknie wąskie gardło pomiędzy ulicami Wiktorską a Konstruktorską. Wołoska na całej długości będzie miała po trzy pasy ruchu w obu kierunkach. Zostanie też przebudowane skrzyżowanie z Woronicza, a na skrzyżowaniu z ul. Racławicką i ul. Odyńca powstanie rondo.

Wydzielone zostanie torowisko tramwajowe wzdłuż Wołoskiej i Woronicza, wybudowana będzie pętla tramwajowa. Powstaną chodniki i ścieżki rowerowe, nowe oświetlenie jezdni, kanalizacja deszczowa, znaki i monitoring.

Koniec inwestycji zaplanowano na luty 2016 roku. Miasto wyda na nią 81,7 mln zł.

Drogowcy ulicę zwęzili w środę wieczorem:

 

Przygotowania do zwężenia rozpoczęły się w środę po południu:

 

jb/jk/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • MORDOR

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.04.2015 19:01 ~MORDOR

  BHAWO.TOTALNY PARALIŻ !!!!!!

 • qwerty

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.04.2015 13:21 ~qwerty

  Korki na Woronicza do Samochodowej były jeszcze jak funkcjonowały dwa pasy i było to wynikiem zamknięcia Odyńca. Może w końcu warto przesiąść się do komunikacji miejskiej? Tramwaje nadal tam jeżdżą.

 • smerf

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.04.2015 12:49 ~smerf

  Po co droga która kończy się na ul. Stefana Batorego skrętem w prawo ma mieć po 3 pasy ruchu w każdą stronę. To jakaś kompletna głupota żeby taką drogę budować w centrum miasta

 • Serwus

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.04.2015 11:24 ~Serwus


  eedek~eedek

  Ciągle ni emogę zrozumieć po co rondo na skrzyżowaniu Wołoska/Racławicka. Na dodatek ze światłami. Jaka jest wyższość tego rozwiązania nad zwykłym skrzyzowaniem dwóch prostopadłych ulic gdzie ruchem sterują światła?
  qwerty~qwerty


  Z tego co wiem, to rondo po prostu ładniej wygląda na wizualizacjach (wszystko się tak ładnie kręci), a inwestorzy kupują projekt oczami, bez zastanowienia.


  Takie wielkie rondo, że mogli by zrobić fontannę z delfinami, które tryskają wodą nad przejeżdżającymi tramwajami:) Jak szaleć to szaleć !:P

 • qwerty

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.04.2015 08:53 ~qwerty

  eedek~eedek

  Ciągle ni emogę zrozumieć po co rondo na skrzyżowaniu Wołoska/Racławicka. Na dodatek ze światłami. Jaka jest wyższość tego rozwiązania nad zwykłym skrzyzowaniem dwóch prostopadłych ulic gdzie ruchem sterują światła?


  Z tego co wiem, to rondo po prostu ładniej wygląda na wizualizacjach (wszystko się tak ładnie kręci), a inwestorzy kupują projekt oczami, bez zastanowienia.

 • Tommy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.04.2015 21:29 ~Tommy

  Jutro sądny dzień w Mordorze.
  Orki będą wyć.

 • soduś

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.04.2015 09:00 ~soduś

  A ja ponawiam pytanie:

  Co miał na myśli geniusz od organizacji ruchu malując strzałki P-9 oznaczające koniec pasa ruchu na lewym pasie podczas gdy kończy się prawy (zdjęcie nr 2) ???
  Może mi ktoś wyjaśnić jakim przepisem się posłużył ?

  Przerażający poziom kompetencji.

 • ryszardtaryfiarz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.04.2015 02:30 ~ryszardtaryfiarz

  dawaj rowerkiem;) Ja też na codzień samochodem-taka praca, ale jak jadę do pracy do śródmieścia, to zawsze rowerkiem, ew metrem>rowerkiem. Polecam, odstresowuje przed robotą i daje dużo energii na cały dzień;)

 • eedek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.04.2015 00:44 ~eedek

  Ciągle ni emogę zrozumieć po co rondo na skrzyżowaniu Wołoska/Racławicka. Na dodatek ze światłami. Jaka jest wyższość tego rozwiązania nad zwykłym skrzyzowaniem dwóch prostopadłych ulic gdzie ruchem sterują światła?

 • Korposzczur z Domaniewskiej

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.03.2015 21:01 ~Korposzczu…

  Droga Redakcjo TVN24, w tym tygodniu zwężono już ul. Domaniewską na odcinku pomiędzy Postępu a Wołoską. Spowodowało to w całym regionie tzw. "Mordoru" koszmarne korki zarówno w porze porannej jak i popołudniowo-wieczornej. Trudno wyobrazić sobie co sie stanie jak jedyna alternatywa - Woronicza zostanie rownież zwężona o połowe. Jak wiadomo są to ulice bardzo przeciążone w normalnych warunkach tj. przy dwóch pasach w każdą stronę. Równoczesne zwężenie spowoduje absolutny paraliż i taka decyzja wydaje sie skrajnie nieodpowiedzialna. Czy możemy prosić o interwencje w Urzędzie Miasta?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl