Ulice

03.06.2015 14:31 JAK OMINĄĆ KOREK?

Zwężenie na Wisłostradzie:
zaplanuj powrót z weekendu

SERWISY:


Na tych, którzy długi weekend spędzą na północy Polski, w niedzielę może czekać przykra niespodzianka. Zwężona Wisłostrada z pewnością nie ułatwi powrotów. Na wszelki wypadek podpowiadamy, jaką ją ominąć.

Zwężenie Wisłostrady w rejonie mostu Grota-Roweckiego potrwa od czwartku do poniedziałku. Tymczasem w niedzielę wieczorem do miasta wracać będą ci, którym na długi weekend uda się wyrwać nad morze lub na Mazury. Jak ominąć ewentualny korek?

Ci, którzy weekend spędzą na Mazurach czy Suwalszczyźnie, wracać mogą nie "siódemką", ale przez Pułtusk lub przez Wyszków. Ta ostatnia droga wydaje się najpewniejsza, choć korka w Markach za pewne kierowcy nie unikną.

Uciec z "siódemki"

Ci, którzy wracać będą trasą gdańską, zjechać z niej mogą w kilku miejscach. Jednym z nich jest węzeł w pobliżu lotniska w Modlinie i dalej droga numer 630, bez przekraczania Wisły. To rozwiązanie dla tych, którzy kierują się np. na Bródno czy Pragę. Niestety, w Jabłonnie spotkają się z tymi jadącymi do strony Serocka i niewykluczone, że utkną na Modlińskiej.

Kolejny węzeł to okazja, by uciec z z S7 na drogę numer 579 przez Leszno i Babice (dobra opcja dla mieszkańców Bemowa) lub dalej przez Błonie, "starą dwójkę" i Ożarów (to dobre rozwiązanie dla mieszkańców Ursusa, Włoch, Woli czy Ochoty). Drogą numer 579 dojechać można także do autostrady A2 (węzeł Grodzisk Mazowiecki) lub nawet do Al. Jerozolimskich. Niestety, oznacza to sporo dodatkowych kilometrów.

Inna opcja to dojechanie "siódemką" w rejon mostu Północnego - ci, który jadą na Pragę, mogą tu przeskoczyć na drugi brzeg rzeki, lecz tam czeka ich przebicie się przez Modlińską. Z kolei kierujący się do dalszych dzielnic lewobrzeżnej Warszawy mogą odbić w Marymoncką, choć tu także trafią na utrudnienia związane z budową kolektora. Można próbować ominąć je przez Kasprowicza czy Broniewskiego.

A1 i A2 dłużej, ale szybciej

Wracając znad morza można też w ogóle nie wjeżdżać na "siódemkę" i ominąć ją autostradami A1 i A2. To wprawdzie droga o 80 km dłuższa, ale może się okazać najszybsza.

Na A1 czekają jednak bramki, a więc dodatkowe opłaty i ryzyko zatorów. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nie zapowiedziała póki co otwarcia bramek, jak miało to miejsce w poprzednich latach.

Autostradę powinni rozważyć szczególnie mieszkańcy południowych dzielnic Warszawy, którzy dzięki POW mogą sobie oszczędzić przejazdu przez miasto na ostatnim odcinku powrotu do domu.

r/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • jedrzej_tarnawski

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.06.2015 17:08 jedrzej_tarnawski

  Nie otworzą bramek?! No i w sumie dobrze, bo budżet nie będzie stratny, ale z drugiej strony mogli by wreszcie przyspieszyć system elektronicznych winiet. Wtedy mogę nadłożyć te kilkanaście kilometrów, bo i tak szybciej będę na miejscu...

 • Mazur

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.06.2015 16:48 ~Mazur

  A kogo? Po cholerę ta info na ogólnopolskim skoro wszyscy omijam ten wieczny plac napraw, tragedia

 • Helenka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.06.2015 21:49 ~Helenka

  Hahaha, a jak ominąć korek do bramek na autostradach w trakcie długiego weekendu? :) W górach też nie będzie tak kolorowo, Zakopianka też na bank będzie zawalona..

 • qwerty

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.06.2015 14:03 ~qwerty

  Witam może ktoś mi wytłumaczyć jak dojechać na ulicę łazienkowską jak zamkną wisłostradę?Pomocy

 • Dowcipny optymista

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.06.2015 16:59 ~Dowcipny optymista

  A może PKP

 • Stanisław

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.06.2015 11:42 ~Stanisław

  BMW~BMW

  W Jabłonnej!!!!!!

  Ja, to na ten przykład, mam doskonałe połączenie. O czwartej jadę z Jabłonnej do Warszawej, bo akurat jedzie mlekowóz.

  https://www.youtube.com/watch?v=fBfQgcLvg-c

 • qwerty

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.06.2015 09:09 ~qwerty

  BMW~BMW

  W Jabłonnej!!!!!!


  A kąpiesz się w wannie czy w wannej..? ;)

 • baca

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.06.2015 09:07 ~baca

  "...Tymczasem w niedzielę wieczorem do miasta wracać będą ci, którym na długi weekend uda się wyrwać nad morze lub na Mazury. Jak ominąć ewentualny korek?..."

  Jechać w góry! ;)

 • Zagłoba

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.06.2015 08:57 ~Zagłoba

  Kiepskie rady. Ja proponuję wracającym z nad morza by skierowali się na Szczecin, potem Wrocław, Kraków, Rzeszów, Lublin, Terespol i od tej strony próbowali dostać się do Warszawy, a wieczorne korki w Starej Miłosnej i ul Czecha najlepiej przeczekać w Mińsku Mazowieckim i tam stanąć na nocleg.

 • pit

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.06.2015 08:28 ~pit

  W Jabłonnie tak jak np. wiosna 9we wiosinie )

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl