Ulice

05.02.2015 21:02 Komunikacyjny bałagan przy Prądzyńskiego

Zrobili parking ze skweru.
"Nie szanują miejsca pamięci"

SERWISY:

Bałagan na ulicy Prądzyńskiego. Z powodu dużej imprezy w hali Expo XXI zmieniono organizację ruchu. Kierowcy jeżdżą pod prąd i parkują gdzie popadnie. Nie uszanowali nawet skweru z miejscem pamięci.

- Na ul. Prądzyńskiego zmieniono organizację ruchu, a ludzie zaczynają wykazywać się coraz większą kreatywnością, parkując coraz dalej w parku. Wiele osób jeździ pod prąd, a policja, aby przejechać ciężki odcinek drogi, włącza sygnał dźwiękowy i jedzie "na kogutach". Policjanci nie zwracają nikomu uwagi i nie koordynują ruchem - alarmuje na Kontakcie24 czytelnik, Piotr.

Miało być łatwiej

Czasowa zmiana organizacji ruchu w rejonie ul. Prądzyńskiego związana jest z odbywającymi się w tych dniach targami. "W celu usprawnienia komunikacji w czasie trwania targów RemaDays Warsaw od 4 do 6 lutego, na ulicy Bema, Prądzyńskiego i Brylowskiej zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy. Dojazd do Centrum Expo XXI od ul. Bema" - czytamy na stronie organizatora imprezy.

Rozwiązanie, które miało ułatwić życie, nie do końca się sprawdziło. - Niektórzy kierowcy, widząc zakaz wjazdu, tracą głowę. Część po prostu jedzie pod prąd - informuje reporter tvnwarszawa.pl, który był na miejscu.

Jak dodaje, w godzinach popołudniowych ruch na Prądzyńskiego odbywa się bardzo powoli. Kierowcy muszą liczyć się z korkami. - Sytuację utrudniają auta pozostawione na chodnikach i poboczu. Kierowcy często parkują w niedozwolonych miejscach. Tworzy się ogromny bałagan - relacjonuje nasz reporter.

Zrobili parking ze skweru

Parkowanie na chodnikach to nie koniec. Spontaniczny parking powstał na skwerze Pawełka u zbiegu Prądzyńskiego i Brylowskiej. Kierowcy stają tam wzdłuż parkowej alejki. - Znajduje się tu pomnik ku czci ofiar obozu KL Warschau, jednak kierowcy nie potrafią uszanować tego miejsca. Parkują swoje auta gdzie popadnie. Teren jest rozjeżdżony, tworzą się dziury. Z trawnika otaczającego pomnik niewiele zostało - opowiada nasz reporter.

Pomnik został utworzony spontanicznie, przez mieszkańców stolicy, którzy chcieli upamiętnić ofiary hitlerowskich zbrodni w obozie KL Warschau. Jego istnienie pozostaje przedmiotem sporu między historykami.

Obok kamiennego monumentu ustawiono tablicę z informacjami o ofiarach. Miejsce nie zostało wybrane przypadkowo - według osób, które uznają istnienie obozu za pewne, to właśnie w tym rejonie działać miały komory gazowe.

"Będziemy interweniować"

Sytuacja przy Prądzyńskiego nie jest nowa - powtarza się przy okazji każdej dużej imprezy w hali Expo XXI.

- Nasze patrole prowadzą w tym rejonie cykliczne kontrole. Reagujemy też na zgłoszenia mieszkańców - zapewnia Monika Niżniak, rzecznik prasowy straży miejskiej.

I dodaje, że w czwartek strażnicy pojawili się przy Prądzyńskiego. Za złe parkowanie ukarano mandatami 2 kierowców. - Strażnicy wszczęli także procedury i wystawili mandaty zaoczne dla 20 kierowców. Poza tym wystosowano 3 pouczenia i 10 ostrzeżeń - powiedziała Niżniak i zapowiedziała, że w kolejnych dniach kierowcy pozostawiający swoje auta w niedozwolonych miejscach także mogą spodziewać się interwencji strażników.

jk/r

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • foksal

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.02.2015 13:22 ~foksal

  Olbrzymią NIEWYGODĄ JEST OGROM SŁUPKÓW, ktore ZDM nastawial w Warszawie. !!!!! Lepiej żeby wyremontowala Warszawa wszystkie ZABYTKOWE KAMIENICE W CALYM ŚRÓDMIEŚCIU I NA PRADZE!! Kamienice niszczeją! Sponsorzy powinni wspomóc ratowanie tych kamienic.

 • Smok Wawelski

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.02.2015 12:02 ~Smok Wawelski


  zzx~zzx

  to jest tak gdy stawia się "hale targową czy wstawową" w samym centrum miasta nie zapewniając ani parkingów (bezpłatnych) ani dobrej organizacji ruchu.
  dodatkowo urzędnicy posługują się normami miejsc parkingowych z czasów gdy 1 samochód przypadał na 1000 mieszkańców.
  yggdrasil~yggdrasil

  Są płatne parkingi. Ale buractwo cebulactwo płacze.

  tak cwaniaczku - stukać w klawiaturę potrafisz, ale sprawdzić faktów nie - nawet jakbyś chciał zapłacić to miejsca na parkingu nie znajdziesz.

 • zzx

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.02.2015 11:25 ~zzx


  zzx~zzx

  to jest tak gdy stawia się "hale targową czy wstawową" w samym centrum miasta nie zapewniając ani parkingów (bezpłatnych) ani dobrej organizacji ruchu.
  dodatkowo urzędnicy posługują się normami miejsc parkingowych z czasów gdy 1 samochód przypadał na 1000 mieszkańców.
  yggdrasil~yggdrasil

  Są płatne parkingi. Ale buractwo cebulactwo płacze.

  na takich imprezach parkingi powinny byc bezpłatne bo wystawcy i tak płaca bardzo duzo za wynajęcie miejsca na stoisko.
  więc nie pisz do mnie o buractwie.

 • warsaw bear

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.02.2015 11:18 ~warsaw bear

  To hołota za wsi,karierowicze,panie i panowie bankowcy i menadżerowie,którzy służbowym samochodem mogą stanąć gdzie zechcą.

 • bolo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.02.2015 09:24 ~bolo


  spec~spec

  paranoja parking za 20zł!! jakie chamstwo!! tylko w PL tak może być w cywilizowanych krajach parking przy takich imprezach jest za darmo!
  warszawiak~warszawiak

  Może w Mongolii.
  Excel Londyn. 15 funtów.

  w Madrycie i Paryżu podobne ceny, tylko w euro.

 • bolo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.02.2015 09:20 ~bolo

  pola~pola

  W końcu to warszawa i jej rdzenna ludność, której cechą podstawową jest kompletny brak szacunku do czegokolwiek

  Ta "rdzenna ludność" to może 15-20%, reszta to przyjezdni. I właśnie dlastego, że przyjezdni nie utożsamiają się z tym miastem to nie mają szacunku dla nikogo i niczego - co widać.

 • gość

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.02.2015 09:12 ~gość

  Parkowanie podczas każdych targów Expo to jest masakra, dzwonię przy każdych po straż miejską, bo auta stoją beszczelnie przy znakach o zakazie parkowania, ale oni przyjeżdżają, postoją dłubiąc w nosie i odjeżdżają i tak za każdym razem. Po nagminnych telefonach ze strony okolicznych mieszkańców, między innymi moich część znaków zakazu poprostu została zdemontowana! Czy jakiś tłuk myślał że to rozwiąże problem? Nie raz wcale nie brakuje miejsc na parkingach obok Expo, ale są one płatne więc jełopy itp wolą parkować w krzakach niż zapłacić,mimo że jadą nieraz przez cała Polskę. Nieraz się zastanawiam czy nie wjadą mi do domu. A tak przy okazji to myślę, że straż miejska to olewa bo coś z tego mają... jeśli reporterzy TVN Warszawa mają chęc się zagłębić w sprawę to niech zawitaja do siedziby straży miejskiej i zapytają czemu nie są nakładane mandaty na kierowców parkujących podczas targów w miejscach niedozwolonych? Mimo że samochody stoją nawet przy samych znakach zakazu. Ja w zwykły dzień zatrzymałem się przy znaku na chwilę i chcieli mi wlepić mandat, a na targach znaki przestają obowiązywać?
  To jest temat rzeka, ale trzeba się za to wziąć wkońcu!

 • yggdrasil

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.02.2015 09:03 ~yggdrasil

  zzx~zzx

  to jest tak gdy stawia się "hale targową czy wstawową" w samym centrum miasta nie zapewniając ani parkingów (bezpłatnych) ani dobrej organizacji ruchu.
  dodatkowo urzędnicy posługują się normami miejsc parkingowych z czasów gdy 1 samochód przypadał na 1000 mieszkańców.

  Są płatne parkingi. Ale buractwo cebulactwo płacze.

 • Marcin

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.02.2015 08:15 ~Marcin

  Ostatnio zwróciłem Straży Miejskiej, aby zareagowała ale usłyszałem, że nie ma tam terenu zielonego, ponieważ jest on przykryty śniegiem. Po dalszych wywodach chciałem im uświadomić, że jak śnieg stopnieje to też nie będzie tam trawy bo teren będzie rozjeżdżony, więc Łaskawi panowie powiedzieli, że też nie będą karać ponieważ to już będzie ściernisko i również nie teren zielony.
  Zlikwidować Darmozjadów !!!

 • Warszawianka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.02.2015 07:41 ~Warszawianka

  pola~pola

  W końcu to warszawa i jej rdzenna ludność, której cechą podstawową jest kompletny brak szacunku do czegokolwiek


  "Mamtowdupizm" i parkowanie na trawnikach to jednak domena przyjezdnych :)

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl