Ulice

30.11.2017 21:10 ROWERZYSTA-WIDMO NA MOKOTOWIE

Zmrok, śnieg, a rower bez światła.
"Na czerwonym dwa razy"

SERWISY:

Skrajna nieodpowiedzialność - tak można nazwać zachowanie jednego z rowerzystów, który przemierzał warszawskie ulice po zmroku, bez tylnego oświetlenia roweru. Mężczyzna dwa razy przejechał na czerwonym świetle. Ryzykowną i niezgodną z przepisami jazdę zarejestrował nasz reporter Lech Marcinczak.

Rowerzysta, którego nasz reporter ledwo zauważył, przejeżdżał Woronicza około 17.30. Nie miał tylnego oświetlenia.

- Pan jechał na rowerze, pomimo pogody. Niestety nie zadbał o swoje bezpieczeństwo. Mężczyzna nie miał światła - opisywał Marcinczak. - Jechał bez oświetlenia i na czerwonym świetle przejechał dwa razy - dodał.

Reporter przekazał, że pana na rowerze nie było w ogóle widać. - Na żywo nie było widać odblasków, które widać na materiale wideo. Rowerzysta miał światło z przodu, ale z tyłu był niewidoczny - opowiedział Marcinczak, który zwrócił uwagę, że było to wyjątkowo ryzykowne także ze względu na panujące warunki pogodowe. - Przy tej pogodzie jeżdżenie bez oświetlenia jest wyjątkowo niebezpieczne - stwierdził.

Ponadto mężczyzna dwukrotnie przejechał na czerwonym świetle. Najpierw na Woronicza na skrzyżowaniu tuż przed ulicą Bukietową, a potem na skrzyżowaniu Woronicza z Puławską.

Rowerzyści-widma

Rok temu nasz reporter spotykał się z podobnymi sytuacjami. Wtedy ekspert ruchu drogowego Marek Konkolewski w rozmowie z tvnwarszawa.pl przypominał, w jaki sposób powinni być oświetleni rowerzyści.

- Każdy rower powinien być wyposażony w światło barwy białej lub żółtej skierowane do przodu, a także światło barwy czerwonej tylne - mówił. - Jeżeli kogoś stać na rower, to powinien również zainwestować w światełka - podsumował.

W zeszłym roku pisaliśmy o tym, że niektórzy cykliści świecą jak choinki, a inni o oświetleniu całkiem zapominają. Wtedy reporter tvnwarszawa.pl zwracał uwagę na rowerzystów, którzy nocą na ulicach są, ale... jakby ich nie było.

- Rowerzyści chcą być na ulicach traktowani na równi z kierowcami, ale zapominają, że oprócz praw mają również obowiązki, a jednym z nich jest oświetlenie - mówił Lech Marcinczak.

Przypominamy sytuacje, które dostrzegł na drogach nasz reporter.

mp/ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • paweł

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.12.2017 00:16 ~paweł

  Przynajmniej chodnikiem nie jechał

 • hehehe

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.12.2017 12:36 ~hehehe


  Szofer~Szofer

  Przecież rowerzysta nie musi znać przepisów, może nie wiedzieć co oznacza czerwone światło, ruch prawostronny itp. Przecież nikt nie sprawdza jego wiadomości i nie musi on mieć papierka, że zdał sprawdzian.
  Konrad~Konrad


  przecież kierowcy znają przepisy ,tak?? dlaczego przejeżdżają na czerwonym lub baaardzo póżnym pomarańczowym, dlaczego wciskają się na przejazdach i blokują innych, dlaczego blokują ścieżki rowerowe, dlaczego omijają zamknięte szlabany, dlaczego wymuszają pierwszeństwo, dlaczego wsiadają i prowadzą po pijaku, dlaczego, dlaczego, dlaczego???? przecież oni znają przepisy i są zobowiązani do ich przestrzegania, większość łaie przepisy ŚWIADOMIE!!!!!!!!Jak będziemy generalizować i uogólniać to dojdziemy do absurdu i będziemy skakać sobie do oczu!!!
  życie~życie

  Bo niektórzy rowerzyści awansują, i stać ich na przesiadkę do samochodu.
  Niestety nawyki i mentalność pozostaje rowerowa.
  Młody Korposzczur~Młody Korposzczur


  Bawią mnie ludzie którzy myślą, że jeżdżę rowerem bo nie mam samochodu. Nawet jak bym miał Ferari to codziennie bym jeździł rowerem, nic nie zastąpi porannego wyścigu do pracy..
  lisu~lisu


  dokladnie, mam 2 auta żonba jeździ moje stoi, dwa rowery ciągle w ruchu.
  Pojazd~Pojazd

  2 auta, 2 rowery, 2 osoby... to jakim cudem używacie 3 pojazdów (1 auto - żona i 2 rowery - "ciągle w ruchu"?)

  Rowerowa logika, nie analizuj bo czasu szkoda...

 • no limit

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.12.2017 10:57 ~no limit

  ZZzz~ZZzz

  Przynajmniej nie jechał pod prąd

  Film jest zbyt krótki, by pokazać cały przekrój jego możliwości.

 • ZZzz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.12.2017 20:33 ~ZZzz

  Przynajmniej nie jechał pod prąd

 • Elabella

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.12.2017 20:20 ~Elabella

  Skrajna nieodpowiedzialność to kierowcy na ledach kiedy pada śnieg czy deszcz.

 • zgodnie z przepisami

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.12.2017 19:28 ~zgodnie z…

  dziedzic pruski~dziedzic pruski

  panu nagrywaczowi nie przeszkadza fakt, że dwa auta skręcają w lewo, w Puławską również na czerwonym? że prowadzi pojazd jedną ręką, a drugą trzyma telefon? a pomijając wszystko rower ma oświetlenie i nawet widać je na tym dziadowskim nagraniu.
  prawdopodobnie pana nagrywacza zirytował fakt, iż rowerzysty nie mógł nijak wyprzedzić, kupił se pasata, a tu rower ciągle z przodu. a tvnwwa jak zwykle robi sensacje, z niczego.

  No właśnie, nie wiem czego się puszkarze czepiają, przecież ten rowerzysta jechał całkowicie normalnie i zgodnie z kodeksami. Sam tak jeżdżę i wszyscy rowerzyści których znam i nikt się nas nie czepia, bo gdybyśmy łamali prawo, to by nas policja łapała.

 • waw

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.12.2017 18:18 ~waw

  Co za zdziwienie to rowerowa norma Latem zawodnik "mkną" permanentnie rano Al. Prymasa Tysiąclecia lewym pasem wiaduktem nad Górczewską

 • dziedzic pruski

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.12.2017 18:15 ~dziedzic pruski

  panu nagrywaczowi nie przeszkadza fakt, że dwa auta skręcają w lewo, w Puławską również na czerwonym? że prowadzi pojazd jedną ręką, a drugą trzyma telefon? a pomijając wszystko rower ma oświetlenie i nawet widać je na tym dziadowskim nagraniu.
  prawdopodobnie pana nagrywacza zirytował fakt, iż rowerzysty nie mógł nijak wyprzedzić, kupił se pasata, a tu rower ciągle z przodu. a tvnwwa jak zwykle robi sensacje, z niczego.

 • badacz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.12.2017 16:37 ~badacz  Edek~Edek

  Nie czepiajcie się rowerzystów. Oni swoimi płucami filtrują nam powietrze z pyłów PM 10 i PM 2,5.
  Zielone Mazawsze~Zielone Mazawsze

  Ale w zamian pierdzą i śmierdzą potem. Zysk dla ochrony atmosfery jest więc zerowy :)
  Maniek~Maniek

  Ale podobno to te pyły są niezdrowe.

  Ależ skąd!
  Jak widać po rowerzystach, nie mają żadnego wpływu na umysł, intelekt i instynkt samozachowawczy :)

 • Kuba

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.12.2017 16:35 ~Kuba

  Nikt go ścigać nie będzie, bo nikt nie lubi takich idiotów na rowerach i nikomu nie zależy na tym, by był bezpieczny i przeżył :)

  Dlatego wszystkie służby przymykają oczy na jazdę rowerzystów na czerwonym, na wymuszających pierwszeństwo przed TIRami, i nawet statystyk z ich śmiercią i wypadkami się nie upubliczni, by nie zniechęcać do samobójstwa.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl