Ulice

20.06.2011 06:52 Rusza II etap modernizacji trasy tramwajowej

Zmiany na Targowej

SERWISY:

 W poniedziałek rano tramwaje wracają na Targową. Kursować będą między Dworcem Wileńskim a Kijowską. Nie będzie ich natomiast pomiędzy ul. Kijowską a al. Zieleniecką. Przy Teatrze Powszechnym będą skręcały w prawo w kierunku ronda Wiatraczna. II etap prac na Targowej będzie trwał do 24 lipca.

Przejezdna na wprost będzie ul. Targowa na skrzyżowaniu z ul. Kijowską. Zawężona o jeden pas ruchu zostanie jezdnia w kierunku al. Zielenieckiej - na odcinku od ul. Marcinkowskiego do al. Zielenieckiej. Wyłączona z ruchu będzie także zawrotka na ul. Targowej, która znajduje się na wysokości ul. Zamoyskiego.

- Po godzinie 7.00 rano w poniedziałek korkowało się skrzyżowanie Targowej z Kijowską - informuje Dawid Krysztofiński, reporter tvnwarszawa.pl.

Do października

Utrudnienia na ul. Targowej związane są z modernizacją trasy tramwajowej Dworzec Wileński – Stadion Narodowy – Rondo Waszyngtona. Cała inwestycja podzielona jest na 4 etapy, wszystkie utrudnienia w ruchu tramwajów mają zakończyć się w październiku.

Nowe tory i przystanki

Torowisko zostanie ułożone w nowoczesnej technologii – na trwałej konstrukcji, z odwodnieniem i elementami wyciszającymi. Zmodernizowanych zostanie sześć przystanków tramwajowych w trzech zespołach – na skrzyżowaniu ulic Targowej i Kijowskiej, u zbiegu ulic Targowej, Zamoyskiego i al. Zielenieckiej oraz na pętli Zieleniecka.

Tramwaje kursować będą trasami zastępczymi:

3: ANNOPOL ... Targowa - Kijowska - DW. WSCHODNI

7: OKĘCIE ... al. Zieleniecka - AL. ZIELENIECKA

22: PIASKI ... al. Zieleniecka - Zamoyskiego - Grochowska - GOCŁAWEK

25: BANACHA ... al. Zieleniecka - Zamoyskiego - Grochowska - WIATRACZNA

26: OS.GÓRCZEWSKA ... al.Solidarności - Targowa - 11 Listopada - Odrowąża - Budowlana - Rembielińska - ANNOPOL

28: KOŁO ... Targowa - Kijowska - Kawęczyńska - KAWĘCZYŃSKA BAZYLIKA

46: zawieszone kursowanie linii

 

Uruchomiona zostanie tramwajowa linia zastępcza:

71 na trasie: ŻERAŃ FSO - Jagiellońska - Ratuszowa - Targowa - Kijowska - DW. WSCHODNI

 

Kontynuowane będzie kursowanie zastępczych linii autobusowych:

Z-1: RONDO WASZYNGTONA - al. Zieleniecka - Zamoyskiego - Targowa - 11 Listopada - Inżynierska - Wileńska - DW. WILEŃSKI - Wileńska - Targowa - Zamoyskiego - al. Zieleniecka - RONDO WASZYNGTONA

Z-2: DW. WSCHODNI (LUBELSKA) - Lubelska - Zamoyskiego - Targowa - 11 Listopada - Inżynierska - Wileńska - DW. WILEŃSKI - Wileńska - Targowa - Zamoyskiego - Lubelska - DW. WSCHODNI (LUBELSKA)

ZOBACZ SZCZEGÓŁOWE ZMIANY

as/mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • miau

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.06.2011 20:35 ~miau

  tylko dlaczego na uruchomionym przejściu światła nie działały albo działały tak, że i tramwaj i pieszy miał zielone?

 • jorgi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.06.2011 17:12 ~jorgi

  Którędy się przedostać z Radzymińskiej do Centrum?
  tak żeby nie stać w korku-gigancie?

 • xum

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.06.2011 11:50 ~xum

  Bo ZTM powinien pomyslec i kupic gumowe tramwaje i atobuscy zeby wszyskie sloiki mogly sie pomiescic

 • gaga 11:49 20.06.2011

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.06.2011 11:49 ~gaga 11:49…

  Ciągle zle,zle,zle .Wracajcie na swoje wioski tam nie ma remontow

 • Sebol

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.06.2011 11:46 ~Sebol

  @~joann
  Przy wileńskim wiecznie do bydłowozów wsiada pełno społeczeństwa, nawet jak nie ma remontów.

 • Radek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.06.2011 11:42 ~Radek

  Ciekawe czy ten, co wymyślił objazdy w związku z tym remontem wiedział co czyni... zamknięcie zawrotki przed wiaduktem do skrętu w lewo zmusza samochody do jazdy na wprost - ul. Targową. Prosto w ten mega hiper gigantyczny korek. Jakby jeszcze było ich tam mało. Jechałem do domu 5min, teraz jade 35. Świetnie. Nie można było zrobić remontu torowiska PRZED zamknięciem ul. Sokolej? Tak ciężko było sobie wyobrazić, co się będzie działo jak pozamykają niemal wszystkie ulice?!??!?

 • ludek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.06.2011 11:40 ~ludek

  Belveder nie martw się o euro przewidują ,że na10 kibiców 1 będzie z zach.europy,w ostatniej Angorze są przedruki z nimieckiej i angielskiej prasy jak przestrzegają swoich kibiców by nie przyjeżdżali do Polski.Dużego wstydu nie będzie.

 • joann

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.06.2011 11:06 ~joann

  Tamten etap Targowej miał być ukończony tydzień temu. Mieszkam i pracuję w okolicach Wiatracznej, mój powrót ze Starego Miasta, do tej pory łatwiutki (26 i prosto na rondo), teraz jest koszmarem: najpierw czymś do Wileniaka, potem autobusem zastępczym, potem znowu tramwajem (!) - tyle samo przesiadek mam jadąc z Piaseczna na Pragę. Mnóstwo moich współpracowników jedzie zza Wisły do pracy o kilkadziesiąt minut dłużej. Teraz dowiaduję się, że to nie koniec. 2 z 3 mostów, przez które jeżdżą tramwaje, są zablokowane dla sporej części Pragi i będą zablokowane dalej. Jakby nie można było wyremontować całego odcinka naraz i puścić autobusów przez Śląsko-Dąbrowski i Gdański. Ponadto dzięki remontowi Świętokrzyskiej zmieniono trasę 125 i jedyne połączenie z Wolą to teraz tramwaje 8 i 24 (przez dwa lata!) - nie daj Boże przez ten czas zmienią także ich trasę.

  Ja rozumiem, że remonty są potrzebne, nie mam nic przeciwko żeby były robione. Tylko wolałabym, żeby trochę lepiej przemyślano kursowanie linii zastępczych i zmiany tras dotychczasowych linii. Przesiadki są uciążliwe, w autobusach tłumy - wystarczy spojrzeć na przystanek przy Wileńskim. Masakra.

 • inżynier

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.06.2011 10:33 ~inżynier

  uop i podobni fani pisu tylko czekali aby Polska była jednym wielkim skansenem. Abnegactwo techniczne każe im sądzić, że wszystko co kiedyś zostało wybudowane jest trwałe na wieki wieków i niczego nie trzeba ba nie należy remontować i unowocześniać.

 • uop

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.06.2011 09:47 ~uop

  Ekipa HGW zamiast nowych (obiecanych) inwestycji funduje Pradze horror komunikacyjny. Przecież te inwestycje tramwajowe praktycznie nic nie zmienią. Będzie tak samo jak było tylko z nowymi torami... A miały być nowe drogi, wyremontowane kamienice i inne cuda na kiju.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl