Ulice

27.08.2015 19:06 chcą poprawić widoczność

Zmiany na niebezpiecznym skrzyżowaniu. "Było dużo wypadków"

SERWISY:

Zarząd Dróg Miejskich zmieni organizację ruchu na skrzyżowaniu al. Jana Pawła II i ul. Stawki. Ma to poprawić bezpieczeństwo w tym miejscu.

Jak informuje ZDM, zmiana organizacja ruchu związana jest z potrzebą poprawy widoczności na skrzyżowaniu al. Jana Pawła II i Stawki.

Bez możliwości skrętu

Według drogowców dochodzi na tym skrzyżowaniu do dużej liczby wypadków. Na czym polegać będą zmiany?

"Dla kierowców jadących od strony ronda Zgrupowania AK " Radosław" zapewnimy bezkolizyjny skręt w lewo w ul. Stawki (kierunek do ul. Andersa). Kierowcy jadący od strony centrum nie będą mieli już możliwości skrętu w ul. Stawki" – tłumaczą drogowcy.

I dodają, że wydzielenie takich relacji z obu stron al. Jana Pawła II powodowałoby pogorszenie warunków jazdy. "Wydłużyłby się tym samym czas oczekiwania na światło zielone" zaznaczają.

Zmiany mają zostać wprowadzone w nocy z czwartku na piątek.

W maju na tym skrzyżowaniu zderzyły się dwa samochody, trzy osoby zostały ranne:

jb/ran

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • agd

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.08.2015 14:51 ~agd

  Jak znam życie światła na "bezkolizyjny lewoskręt" będą trawły 5 sekund. I jak 4 samochody zdążą przejechać na jednym cyklu to będzie wszystko.

 • qwerty

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.08.2015 11:23 ~qwerty

  Kierowcy nadal skręcają mimo zakazu

 • koniu

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.08.2015 10:54 ~koniu

  Podobno przeciwko zmianom na tym skrzyżowaniu ostro protestował WORD Bemowo. To był znakomity punkt by oblać egzaminowanego.

 • mlody

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.08.2015 10:36 ~mlody

  Nieciej~Nieciej

  @asd Jest stacja benzynowa na Wilczej i jeszcze jedna w al 3 Maja, kolejna na Polnej, więc na Stawkach nie jest JEDYNA w Śródmieściu.


  Dajcie gościowi spokój, dopiero do stolicy przyjechał i jeszcze nie ogarnia ulic ...

 • Riko

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.08.2015 02:44 ~Riko

  asd~asd

  Na Stawkach jest JEDYNA w Śródmieściu stacja benzynowa.


  Po pierwsze to nie jest już Śródmieście, tylko Wola. A po drugie w Śródmieściu masz stacje na Sanguszki, Wybrzeżu Kościuszkowskim (przy moście Poniatowskiego), Wilczej, al. Niepodległości, Suligowskiego i na Polnej.

 • Nieciej

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.08.2015 01:36 ~Nieciej

  @asd Jest stacja benzynowa na Wilczej i jeszcze jedna w al 3 Maja, kolejna na Polnej, więc na Stawkach nie jest JEDYNA w Śródmieściu.

 • Pablo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.08.2015 23:05 ~Pablo

  asd~asd

  Na Stawkach jest JEDYNA w Śródmieściu stacja benzynowa. Czyli pomysł z samochodami miejskimi od razu można wyrzucić. Bo kto będzie tracił z 15-20 minut na to aby zatankować samochód - a taki ma być regulamin.
  Jest to jeszcze jeden argument za tym, by skasować tramwaje (oprócz dwóch bodajże wypadków dzisiaj). Na rezygnacji z tramwajów skorzystaliby WSZYSCY, bo możnaby w końcu zrobić rozsądną sieć połączeń autobusowych, a nie przesiadki co 3 przystanki.


  Może w jakimś innym Śródmieściu, u nas jest stacja jest jeszcze przy Nowym Mieście na Sanguszki, Orlen pod Poniatowskim, Bliska na Koszykowej, Orlen przy Polach Mokotowskich (50 m od granicy śródmieścia), kilka na bliskiej Woli. Ta na Stawkach to też z resztą Wola

 • Mirowiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.08.2015 21:44 ~Mirowiak

  Dla płaczków, skręcajcie w Anielewicza z JPII a potem w Karmelicką, dojazd do Stawek i potem przy Umshlagu w lewo. Jak dla mnie bardzo dobra decyzja, szkoda że dopiero teraz.

 • Patolog

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.08.2015 21:05 ~Patolog

  Cezary Suchecki~Cezary Suchecki

  Wyrownajcie lepiej te wystajace tory bo jadac 30kmh mozna kola powyginac....


  Dokładnie

 • jejciu

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.08.2015 20:53 ~jejciu

  Można skręcić wcześniej w Anielewicza w prawo i karmelicką dojechać do Stawek bądź zazwrócić i Anielewicza przeciąć Jana Pawła :) bardzo dobry pomysł...

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl