Ulice

01.09.2011 22:10 nowa organizacja ruchu

Zmiany na Marszałkowskiej.
Samochody na tory

SERWISY:

Kierowcy jadący Marszałkowską w kierunku Al. Jerozolimskich od sobotniego wieczora będą mieli do dyspozycji dwa pasy ruchu, z których jeden drogowcy poprowadzą po torowisku. Utrudnienia powoduje budowa pobliskiej stacji metra.

W sobotę wieczorem zmieni się organizacja ruchu na ul. Marszałkowskiej, pomiędzy Królewską a Świętokrzyską.

Ruch po torowisku

Dotychczas na zachodniej jezdni ul. Marszałkowskiej, tuż za skrzyżowaniem z ul. Królewską, wyłączone z ruchu były dwa pasy – prawy i środkowy. Od godz. 22.00 w sobotę ruch w kierunku Al. Jerozolimskich będzie odbywał się skrajnie lewym pasem jezdni oraz tymczasowym przejazdem przez torowisko tramwajowe.

Ruch po torowisku będzie sterowany za pomocą sygnalizacji świetlnej, tak, aby umożliwić przejazd samochodów i tramwajów.

Utrudnienia związane są z przebudową podziemnej infrastruktury, niezbędną dla budowy stacji Świętokrzyska dla II linii metra. Na tej wysokości znajduje się komora kanalizacyjna.

Na pozostałym odcinku, tj. od przebudowywanej komory do ul. Świętokrzyskiej, zamknięty dla ruchu będzie jeden pas ruchu.

Utrudnienia do końca października

Zmiana organizacji ruchu podzielona jest na dwa etapy. W drugim, który zacznie się 1 października, prace będą kontynuowane tylko w rejonie komory kanalizacyjnej na wysokości ul. Próżnej.

Utrudnienia na Marszałkowskiej zakończą się wraz z końcem października.

Mapa Polski Targeo
Mapy dostarcza Targeo.pl

as/mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Edek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.09.2011 08:24 ~Edek

  Kobiety na traktory a kierowcy na tory.
  Nie stresujcie się ludziska bo emerytury nie dożyjecie i ZUS na Was zarobi.
  Ca moją zrobić to niech zrobią.

 • minr

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.09.2011 16:55 ~minr

  PARALIŻ MIASTA!! KORKI CODZIENNIE A ZWŁASZCZA W PIĄTKI! CAŁE CENTRUM ZATKANE, ROBIĄ ZWĘŻENIA ULIC, SYGNALIZACJE TEŻ POWODUJĄ KORKI, PARALIŻ NP. NA ŻOLIBORZ, DO RONDA BABKA DRAMATYCZNE KORKI Z CENTRUM, KORKI DO WISŁOSTRADY NA KONWIKTORSKIEJ - ŚWIATŁA ZIELONE ŚWIECĄ ZA KRÓTKO!

 • ty

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.09.2011 15:14 ~ty

  to, że robią OK, mam nadzieję tylko, że z organizacją nie będzie jak zawsze problemów, a idiotyczne rozwiązania pójdą tym razem w odstawkę..

  DO ~ JA BEZPOŚREDNIO TO NIE TO SAMO CO BEZPIECZNIE... zanim zaczniesz się ciskać naucz się czytać ze zrozumieniem

 • zakorkowanemiasto

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.09.2011 14:31 ~zakorkowanemiasto

  Przez pół dnia robi się korek do placu Bankowego od strony ul.Andersa (kiedy pierwsza sygnalizacja świeci na zielono, następna przed pasami ma akurat czerwone -to powoduje korek), a po południu od Marszałkowskiej! Być może ,że po letnich burzach ustawiono tak światła i nie zsynchronizowano dobrze. Powinno to być poprawione.

 • Motabaj164

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.09.2011 10:51 Motabaj164

  a to dopiero początek drogowych utrudnień. Więc nie jęczeć mi tu, tylko stać w korkach, lub przesiadać się na rower i do komunikacji.

 • tor

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.09.2011 10:19 ~tor

  O! i ten pomysł mi się podoba! Wszędzie samochody na tory :) zawsze to jeden pas więcej :)

 • ja

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.09.2011 10:06 ~ja

  Tak, Liber, samochód jest baardzo bezpieczny. Bezpieczny, że hej. A jak wam buspasów dołożą, to się zobaczy, czy taki szybki...

 • liber

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.09.2011 09:32 ~liber

  Po ostatnich podwyżkach komunikacja miejska powolna, ospała, źle zoorganizowana, duszna, często śmierdząca i zatłoczona, (a teraz jeszcze droga), nie jest jakąkolwiek konkurencją do wygodnego, klimatyzowanego, szybkiego i bezpośredniego samochodu.
  No chyba, że metro ale z jedną, jedyną linią + przesiadki to zawracanie głowy. Zawsze wybiorę własny, niezależny i bezpieczny samochód.

 • Motabaj164

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.09.2011 09:19 Motabaj164

  Dwa dni września i już mam dość tego miasta. Wczoraj jechałem do pracy samochodem, zajęło mi to 40 min.

  Dzisiaj jechałem rowerem 15 min. :)

 • zadeklarowany samochodziarz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.09.2011 08:55 ~zadeklarow…

  Wolę jechać samochodem i stać w korku na Marszałkowskiej niż wąchać niemyjących się współpasażerów komunikacji publicznej

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl