Ulice

24.05.2015 11:34 "o 22.00 zbierze się komisja"

Zmiany na budowie Trasy AK: zamkną wjazd na Powązkowską

SERWISY:

Od poniedziałku kierowców czekają poważne utrudnienia w ruchu. W niedzielę w nocy drogowcy planują zamknąć wjazd z Trasy AK na ul. Powązkowską. Taka organizacja ruchu obowiązywać będzie do końca lipca tego roku.

Jak poinformowała w środę Agnieszka Stefańska, rzeczniczka warszawskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, na węzeł Powązkowska nie będą mogli wjechać kierowcy jadący trasą od strony Poznania oraz z al. Prymasa Tysiąclecia. - W niedzielę o 22.00 zbierze się komisja, która wprowadzi nową organizację ruchu - dodała.

Utrudnienia wynikają z remontu tego odcinka.Objazd

Kierowcy, którzy zjeżdżali w tym miejscu z trasy na Bielany i Żoliborz będą mogli to zrobić dopiero na wysokości Broniewskiego. Dojadą tam dołem, pod Powązkowską, fragmentem nowej, głównej jezdni trasy.

Ze zmianami będą musieli liczyć się także pasażerowie komunikacji miejskiej. W związku z zamknięciem wjazdu część przystanków zmieni swoją lokalizację.

Prace przy Mickiewicza i Jagiellońskiej

To nie jedyne utrudnienia. Od poniedziałku do piątku, w godzinach nocnych Trasa AK zwężana będzie na wysokości wiaduktu ul. Mickiewicza. Pierwszej nocy zamknięty dla ruchu będzie prawy pas w kierunku Powązkowskiej, drugiej - lewe pasy w obydwu kierunkach, a trzeciej prawy pras w stronę mostu Grota-Roweckiego.

Ostatniej nocy prace będą prowadzone w trzech podetapach. Od godz. 22.00 do 2.00 zamknięty dla ruchu będzie prawy pas w kierunku ul. Powązkowskiej. Od 2.00 do 4.00 - obydwa lewe pasy. A od 4.00 do 6.00 - prawy pas w kierunku mostu.

Także od poniedziałku do piątku, nocami zwężona będzie zachodnia jezdnia ul. Jagiellońskiej w rejonie remontowanej estakady wjazdowej z Trasy AK. Od godz. 22.00 do 6.00 naprzemiennie zwężana do jednego pasa ruchu będzie jezdnia ul. Jagiellońskiej prowadząca w kierunku ronda Starzyńskiego.

Możliwe jest również chwilowe wstrzymanie ruchu.

Zmiany w komunikacji miejskiej

Od 23 maja od początku kursowania linii dziennych do odwołania dla autobusów linii 186 w kierunku pętli Nowodwory obowiązują przystanki „na żądanie”.

Od niedzieli (24 maja) linia 186 jeździ w kierunku przystanku Nowodwory, od wjazdu na węzeł Powązkowska: prawym pasem dolnej jezdni (z pominięciem przystanku GEN.MACZKA 03) – al. Armii Krajowej i dalej swoją trasą.

ło/su/r

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Mateusz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.03.2018 19:27 ~Mateusz

  Coraz bardziej mnie to drażni. I nie przyzwyczaję się, że z miesiąca na miesiąc muszę dłużej stać w korku. Może jakaś petycja? Niezadowolonych na pewno jest więcej niż jacyś ważniacy którzy tam mieszkają. Bo innego powodu zamknięcia tego wyjazdu nie widzę. Rondo na Rudnickiego tylko pogorszy sprawę

 • Gość

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.08.2015 11:17 ~Gość

  Informacja dotycząca likwidacji łącznika między ul. Literacką, a Trasą Armii Krajowej.

  15-06-2015

  Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad uprzejmie informuje, iż owe połączenie nie będzie uwzględnione w docelowym rozwiązaniu drogi S8.

  Wynika to z fakty, że likwidacja zjazdu z ul. Literackiej nastąpiła na podstawie Rozporządzenia Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 2 marca 1999 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie, gdzie ul. Literacka, jako ulica kl. L, nie może być włączona w jezdnię zbiorczo - rozprowadzającą kl. S.  Rozwiązania dotyczące likwidacji połączenia ww. ulic z drogą S8 (trasą Armii Krajowej) były przedmiotem ustaleń podczas Rady Technicznej w maju 2007r. i wówczas przedstawiciele m.st. Warszawy oświadczyli, że nie wnoszą nowych uwag do przedstawionej dokumentacji, i że akceptują ustalenia z Rady Technicznej w zakresie uwag przedstawionych w opinii Prezydenta m.st. Warszawy.

  Ponadto Biuro Drogownictwa i Komunikacji nie wniosło uwag w ramach wcześniejszych ustaleń podjętych w 2008r. w ramach opiniowania dokumentacji na etapie wystąpienia o decyzję o ustaleniu lokalizacji.

 • Kochanowskiego 2

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.05.2015 15:57 ~Kochanowskiego 2

  Może jakaś petycja? Mam ochote wieczorem pobawić się diaksem, już widziałam osoby, które przejechały autem po trawniku!

 • Kochanowskiego 5

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.05.2015 15:38 ~Kochanowskiego 5

  Może jakiś apel/petycje do Gminy z prośbą o przywrócenie wjazdu na trasę S8 !

 • Kochanowskiego 8

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.05.2015 14:28 ~Kochanowskiego 8

  Ja równiez uważam, że to jakiś chory pomysł z tym zamknięciem wjazdu na trasę od Literackiej. Na dojazd do pracy w Raszynie tracę dużo więcej czasu stojąc w korku najpierw na Kochanowskiego żeby się włączyć a potem na Rudnickiego. Miałam nadzieję że zakmnięcie jest tymczasowe a tu taaka niemiła niespodzianka. Apeluję, owtórzcie to i nie pozwalajcie aby rozłąka rodziców z dziećmi trwała 10 godzin dziennie przez nieprzemyślane decyzje.

 • rudnickiego 10

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.05.2015 11:07 ~rudnickiego 10

  ania~ania

  Również uważam, że zamknięcie wyjazdu z Literackiej na trasę to jakiś żart. Nam mieszkańcom osiedla Piaski właściebie ta wspaniała nowa trasa tylko utrudnia życie. Ale kogo to obchodzi?

  to jest jakieś nieporozumienie z tym zamknięciem???!!!! była mowa o zamknięciu na miesiąc a nie na zawsze?! znosiłam ostanie dwa lata te wszystkie zamknięcia, przesunięcia z nadzieją, że jak się to skończy to wszystkim będzie żyło się lepiej, a na koniec taka nagroda! Bravo! Może należałoby co z tym zrobić? Komu to przeszkadzało?

 • mieszkanka bielan

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.05.2015 10:43 ~mieszkanka bielan

  czy zamknięcie wjazdu na trasę AK od literackiej na stałe to ma być jakiś żart????? przecież ludzie zostali uwięzieni na swoich osiedlach!!!

 • mieszkanka rudnickiego

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.05.2015 10:40 ~mieszkanka…

  Uważam, że nie można pozostawić tematu zamknięcia wjazdu na trasę od ulicy literackiej, tak po prostu! To istny koszmar!!! Byłam cierpliwa i znosiłam te wszystkie zamknięcia, przesunięcia od tak na prawdę już co najmniej 2 lat! jak nie z jednej to z drugiej, ale ok, żyłam myślą, że kiedy skończą to wszystkim nam będzie lepiej się żyło. A tym czasem okazuje się, że bez żadnego uprzedzenia tysiące ludzi zostało uwięzionych na swoich osiedlach już na zawsze???!!! Dzisiaj wyjazd na trasę AK/obwodnicę zajmuje tyle co wcześniej mój dojazd do pracy Bielany-Piaseczno! Istny koszmar i propnuję, aby poważnie się temu sprzeciwić!

 • ania

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.05.2015 22:01 ~ania

  Również uważam, że zamknięcie wyjazdu z Literackiej na trasę to jakiś żart. Nam mieszkańcom osiedla Piaski właściebie ta wspaniała nowa trasa tylko utrudnia życie. Ale kogo to obchodzi?

 • nika

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.05.2015 21:58 ~nika  nela~nela

  I znowu objazd jednopasmową ulicą Rudnickiego. BRAWO!

  gość~gość


  ale na szczęście bez autobusów 186 i 414 na tym objeździe
  Glowa~Glowa

  To jedź dwupasmowym mostem Marii Składanej Kury, w czym problem?

  Gdzie most a gdzie objazd co Ty bredzisz?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl