Ulice

26.09.2011 19:55 zmiana organizacji ruchu

Zjazd z mostu zwężony, "żeby poprawić płynność ruchu"

SERWISY:

Kierowcy znów narzekają na drogowców. Tym razem poszło o zmiany na zjeździe z mostu Grota-Roweckiego na Wisłostradę. - W piątek korek sięgał aż połowy mostu - skarżą się kierowcy, którzy piszą na warszawa@tvn.pl i na naszym forum.

- Zjazd od strony Żoliborza jest pusty, natomiast w korku od strony Wisły stoi bardzo dużo samochodów - narzeka Ania.

- Po zmianach stoimy na moście. Jeszcze do niedawna zdarzało się to tylko w czasie kolizji lub wypadków, ale nie tylko, bo korek przekłada się także na bardzo zatłoczoną już Modlińską - dodaje czytelniczka.

"Mają po jednym pasie"

Drogowcy zabrali kierowcom jadącym od strony Targówka i Białołęki jeden pas ruchu.

- Wprowadziliśmy zmiany, żeby ułatwić wjazd na Wisłostradę kierowcom jadącym od strony Żoliborza. Do tej pory, żeby włączyć się do ruchu musieli się zatrzymać i ustąpić pierwszeństwa - tłumaczy Adam Sobieraj, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich.

- Teraz i jedni i drudzy mają po jednym pasie, dzięki czemu kierowcy nie muszą się zatrzymywać i mają płynność przejazdu - dodaje Sobieraj.

Miejski Inżynier Ruchu ma obserwować sytuację w tym miejscu i zdecydować czy nowa organizacja ruchu sprawdza się.

 

Mapa Polski Targeo
Mapy dostarcza Targeo.pl

as//par/ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • ~~~~~~~~

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.10.2011 16:24 ~~~~~~~~~

  Pewnie chodzi o to, że nie umiemy jechać na suwak. Ci co jechali prawym pasem nie chcieli wpuszczać tych z lewego... Pewnie wystarczyłoby przesunąć początek zwężenia 50 metrów dalej w stronę mostu, tak żeby wcześniej wymusić zwolnienie i jazdę na suwak. No i oczywiście wcześniej ustawić znak informujący o zwężeniu.

 • - ref

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.09.2011 20:18 ~- ref

  rozwiązanie uważam za udane. Pamiętajmy że najważniejsze jest bezpieczeństwo na drodze. Po wprowadzeniu zmian nie było tam żadnego dzwona, przed wprowadzeniem średnio jeden dziennie. Warto więc postać 5 min dłużej ale bezpiecznie dojechać do celu. POPIERAM I TAK DALEJ!!!!

  Warto też zwrócić uwagę na drugą stronę, czyli wjazd na most od południa, który jest notorycznie blokowany przez cwaniaków chcących ominąć korek lewym pasem. Może tam też da się coś zrobić??!!!

 • XYZ

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.09.2011 15:12 ~XYZ

  Wreszcie jakieś dobre rozwiązanie.
  Proponuję jescze coś zrobić aby osoby skręcające z Wisłostrady na most Grota w popołudniowym szczycie nie blokowały wjazdu na Trasę AK i jazdy na wprost Wisłostradą.

 • bubbix

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.09.2011 09:24 ~bubbix

  Jak zauważył ~BemOwo, mając dwa pasy do dyspozycji to gdybyście jechali prawym pozwalając włączyć się kierowcom zjeżdzającym na wisłostrade z grota, to byłoby płynnie i pewnie obecna zmiana nie nastąpiłaby. Wcześniej tylko 1 auto na 10 uprzejmie zmieniało pas aby wpuścic tych z grota.

 • mokotów

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.09.2011 21:57 ~mokotów

  debilna zmiana

 • codzienny użytkownik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.09.2011 20:40 ~codzienny…

  SUPER ROZWIĄZANIE,
  ŚWIETNY POMYSŁ,

  Nic się nikomu nie stanie jak postoi w korku, które powstają w dużej mierze przez ślamazarność i brak kultury. Płynność ruchu przy zmianie dwóch pasów w jeden zachowuje się przez tzw. zameczek czyli 1 z lewego i 1 z prawego itd. Jakby wszyscy się do tego stosowali problemu by nie było!
  Duży problem to był przy zjeździe z Żoliborza, bo widoczność jest tam kiepska i często spotykałem się z niebezpiecznym sytuacjami.

  Dzięki za pomysł i realizację :)

 • XYZ

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.09.2011 20:33 ~XYZ

  Popieram przedmówcę - skoro ruch z Bielan jest taki mały, to jaki problem jest potem dla zjeżdżających z mostu Grota z włączeniem się do ruchu? A może ruch od strony Bielan nie jest jednak taki mały i również przydałby im się pas ruchu by nie czekać na łaskę "potoku" kierowców z prawostronnej Warszawy?

 • BemOwo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.09.2011 20:16 ~BemOwo

  Genialnie i tyle.

  Jak się nie mogli nauczyć by jechać prawym pasem i wpuszczać Bemowo, Bielany, Żoliborz to teraz po prostu muszą to robić.

  A skoro jak wiele osób tu pisze ze strony BBŻ jedzie tylko "kilka samochodów" to nie powinni mieć żadnych problemów przy włączaniu? A może jednak ktoś kłamie co do ilości samochodów z lewej strony Wisły? No jak jest?

 • rapid

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.09.2011 20:09 ~rapid

  Brawo!!! nareszcie normalne rozwiązanie.
  Chylę czoła przed ZDM.

 • wiomai@wp.pl

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.09.2011 19:01 ~wiomai@wp.pl

  Duży błąd, to nowe rozwiązanie. Jeżdżę tą trasą codziennie. Do tej pory nie było żadnego korka, ani ze strony Białołęki, ani ze strony Żoliborza. Teraz przejazd korkuje się bardzo i kolizji będzie więcej.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl