Ulice

29.11.2010 20:03 Felieton dziennikarza tvnwarszawa.pl

"Zima zaskoczyła warszawiaków, nie drogowców"

SERWISY:

Wielu z tych, którzy utknęli dziś w korkach, mogło ich uniknąć - przekonuje w swoim felietonie Karol Kobos. Dziennikarz tvnwarszawa.pl staje w obronie drogowców i przypomina, że śnieżyca była zapowiadana od kilku dni. 

 Autor artykułu będzie dziś gościem programu "Miejski Reporter" w TVN Warszawa o godzinie 16:55.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Gosia

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.01.2011 21:27 ~Gosia

  Dziękuję za mądre słowa.

  Nie wszyscy oczywiście mogą sobie pozwolić na długie spacery - albo odległości mają zbyt duże do pokonania, albo zdrowie nie pozwala.
  Jestem młoda, zdrowa i tamtego dnia z pracy wracałam piechotą, ale pracuję w odległości 1,5 godzinnego spaceru od domu, więc mogłam sobie na to pozwolić. Na wieczorny trening również poszłam - godzinna rozgrzewka na pewno nie zaszkodziła.

  Pozdrawiam wszystkich "chodziarzy", wysiadających dwa przystanki przed docelowym dla przyjemności i sportu, z radością widzę, że jest nas coraz więcej na ulicach!

 • men

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.12.2010 16:22 ~men

  nie bedziesz nikomu rozkazywac

 • Silna

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.12.2010 14:34 ~Silna

  Nie pasuje Warszawa?! to Wracać do swoich wiosek. Nie jesteście nie byliście i nie będziecie tu mile widziani. Ja rodowita Warszawianka wam to mówię:]!!

 • SILna

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.12.2010 14:31 ~SILna

  NIe ma co liczyć na tramwaj/bus. Ciepłe wdzianko i chodzenie piechotą nie straszne. Trzeba wziąć sprawy w swoje ręce jak komunikacja zawodzi.

 • autor

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.12.2010 14:21 ~autor

  Bzdurny felieton.

 • wretwert

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.12.2010 12:59 ~wretwert

  Warszawy i warszawiaków nienawidzę, jestem wstrząśnięta zachowaniem "mieszczuchów", dziś byłam wstrząśnięta zachowaniem pewnych damulek na przystanku autobusowym, które na siłę wpychały się do pojazdu blokując niepełnosprawnego, czy ludzie w ogóle nie maja tu sumienia?

 • ;0

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.12.2010 12:07 ~;0

  zdecydowanie popieram autora artykułu.
  Najbardziej utyskujący to Ci , których doświadczenie jako kierowca zamyka się w dojezdzie do pracy i sklepu :)

 • qbann

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.12.2010 11:47 ~qbann

  Autor stara się być oryginalny na siłę, gdyż fakty (http://picasaweb.google.com/103911896924692588097/AtakZimy2911) przeczą tym tezom. Tak więc np. ul. Prymasa Tysiąclecia/AK wraz z dużą częścią Woli, zakorkowała się przez tiry, które nie mogły podjechać pod wiadukty nad ul. Obozową. Nie były to odosobnione przypadki ani nie było to precedensowe zdarzenie - ten scenariusz powtarza się co roku albo nawet kilka razy w ciągu zimy. Tak więc czyja to wina, że nie wyciąga się wniosków? Albo drogowcy zabronią wjazdu tirom, w czasie intensywnych opadów lub ustawią dyżurnych przy każdym wiadukcie, którzy będą sypać solą/piachem (oczywiście abstrahuję od realności tego pomysłu), albo będziemy mieli powtórkę z rozrywki, co jakiś czas.
  W tym kontekście przyznam, że zima, wspólnie z drogowcami, mnie nie zaskoczyła. Zaskoczyły mnie tylko TW - licząc na tramwaje nie wziąłem ze sobą do pracy nart biegowych. ;-) Zatem wracałem na piechotę z małą podwózką autostopem. Za uprzejmość kierowcy, ślicznie dziękuję.

 • mibo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.11.2010 21:59 ~mibo

  @~p
  nic dziwnego, że dojazd do pracy długo Ci zajmuje jak mieszkasz w szwecji od roku i codziennie dojeżdżasz do Janek.
  Nie wiem czy się nie mylę, ale w Szwecji jest chyba standard drogi białej także wystarczy, że zepchną z jezdni wierzchnią, miękką warstwę śniegu i jest git. U nas wygląda to inaczej.
  Co więcej. Myślę, że autor mówiąc o pakowaniu się w sam środek szczytu chodziło mu o kierowców samochodów, a nie pasażerów komunikacji miejskiej.
  Myślę, że nie ma co się czepiać.
  A i w przypadku kiedy są takie warunki (pogodowe, korki) to nie ma sposobu na skuteczne utrzymanie czarnych ulic bo pługi i solarki po prostu stoją w korkach razem z nami. Także trochę wyrozumiałości. Ciekaw jestem co Ty byś zrobił gdybyś miał odrobinę władzy. Pewnie usiadłbyś, załamał ręce i płakał.
  Ja bym tak zrobił....
  Pozdrawiam

 • Mirek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.11.2010 18:13 ~Mirek

  Wielu wczoraj i dzisiaj narzeka, że drogi w Warszawie są nie odśnieżone. Skończy się zima i ci sami będą narzekali, że na przykład, nie ma miejsc w żłobkach, przedszkolach, itp.
  A ja nie zgadzam się, żeby jednego dnia dla wygody snobów w samochodach wydano 9 milionów. To przecież i moje pieniądze.
  Pieniądze te można by wydać ze znacznie lepszym pożytkiem.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl