Ulice

30.01.2017 10:40 sparaliżowany ruch

Zepsute szlabany w Rembertowie. Korek sięgał do Ząbek

SERWISY:


Na przejeździe kolejowym, który przecina ulicę Chełmżyńską, zepsuły się szlabany. Ruch sterowany był ręcznie przez dróżników. Były duże utrudnienia na dojeździe do Warszawy od strony Ząbek. Przed 10 kolejarze usunęli usterkę.

Pierwsze informację otrzymaliśmy rano na Kontakt24. "Uszkodzona rogatka na Chełmżyńskiej. Ruch odbywa się wahadłowo, kierowany jest przez dróżnika. Radzę omijać to miejsce tworzą się ogromne korki" - napisała internautka.

Na miejsce pojechał reporter tvnwarszawa.pl. Potwierdził, że sytuacja jest zła. - Zepsuły się dwa z czterech szlabanów. Jeden zawiesił się w pozycji otwartej, drugi w zamkniętej. Z powodu awarii ruch sterowany jest ręcznie przez trzech dróżników - relacjonował przed godz. 7 Lech Marcinczak.

Kilkadziesiąt minut później podniesiono oba zepsute szlabany. - Dzięki czemu udało się przywrócić ruch w obu kierunkach. Nadal jednak jest sterowany ręcznie przez dróżników - dodał przed godz. 8 Marcinczak. Ruch udało się upłynnić, ale wciąż były duże korki.

"Czekają nawet 12 minut"

Do awarii doszło około 1 w nocy z niedzieli na poniedziałek. Prawdopodobnie zepsuł się element sterujący elektroniką. W porannym szycie z każdą minutą przybywało samochodów i wydłużał się ogonek samochodów, przede wszystkim od strony Ząbek, ale także z przeciwnej.

- Sytuacja jest wyjątkowo trudna. Przez tory przejeżdża wiele pociągów, dróżnicy muszą co chwilę wstrzymywać ruch samochodów. Niektórym pojazdom pokonanie przejazdu zajmuje nawet 12 minut. Oprócz tego, samochody muszą odstać swoje w korku, aby do niego dojechać - podawał Marcinczak.

Wcześniej, kiedy ruch odbywał się wahadłowo, dochodziło do sytuacji kiedy pomiędzy kolejnymi przejazdami pociągów, udawało się puścić samochody tylko z jednego kierunku.

Ulica Chełmżyńska była całkowicie zakorkowana. Na dość długim odcinku między ulicami Marsa w Warszawie a księdza Ignacego Skorupki w Ząbkach kierowcy poruszali się w żółwim tempie. Duży ruch pociągów (linia siedlecka) sprawił, że przestoje dla samochodów były częste i długie. Jak relacjonował reporter tvnwarszawa.pl, kierowcom puszczały nerwy - trąbili i krzyczeli na dróżników.

Procedury bezpieczeństwa

Na miejsce udała się policja. - Jedziemy zobaczyć, w jaki sposób możemy pomóc - poinformował aspirant Rafał Retmaniak z zespołu prasowego stołecznej policji.

Na tym odcinku jest pięć torów, którymi przejeżdżają wszystkie możliwe rodzaje pociągów: towarowe, dalekobieżne i podmiejskie. W związku z awarią wprowadzono procedurę bezpieczeństwa.

- Uszkodzone zostało urządzenie odpowiadająca za sterowanie rogatek. Wprowadziliśmy ograniczenie prędkości dla pociągów przez ten przejazd do 20 km/h. Nie powinno być większych opóźnień. Trwa naprawa, staramy się jak najszybciej usunąć awarię - zapewniał Karol Jakubowski z PKP PLK.

Awarię usunięto przed 10.

md/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Rourke

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.01.2017 09:58 ~Rourke

  Faktycznie to nie rondo

 • Grochowiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.01.2017 09:24 ~Grochowiak

  Może najwyższa już pora przebić ruch przez Wiatraczną czy Podskarbińską!Tory trasy otwockiej/Olszynka odcinają ruch kołowy między Targową ,a Chełmżyńską.Chłopickiego wyłączyli z ruchu.Nie wiem na co tyle czekają.Na jeszcze większą ilość pojazdów?Aż się prosi przebić Wiatraczną do Strażackiej(St.Zjednoczonych do Ronda Wiatraczna-które komunikacyjnie nie jest rondem(!)-nie jest na odcinku od Ostrobramskiej bardzo obciążona).Jak zwykle pewnie kasy nie staje,lepiej byśmy stali w korkach i palili nietanie paliwo.

 • kaas

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.01.2017 09:11 ~kaas

  proste że można~proste że można

  A może tak podnieść ceny paliwa np do 7 zł za litr?
  Podnieść ceny parkometrów o 2 - 3 zł?
  Karać wysokimi mandatami ( nie 100 zł minimum 500 zł ) za zaparkowanie na trawniku czy w miejscu do tego nieprzystosowanym?
  Ratusz byłby wniebowzięty! Toż to dodatkowa suma na podwyżki i nagrody dla urzędasów
  Zaraz będzie mniej aut i mniejszy smog,
  a miasto zarobi trochę pieniędzy...


 • Kaas

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.01.2017 09:08 ~Kaas  transporter~transporter

  A po co ludzie z Ząbek pchają się do Warszawy? Powinno się pobierać od nich myto na granicy miasta za wjazd.
  kaas~kaas

  Te, Warszawiak, pochwal się kiedy Ty się wepchałeś. Oj, prymitywna ta warszaffka.
  tg3178~tg3178


  Ćwiaczniki sobie wymyślili że będą sobie żyć na koszt Warszawiaków!

  Ja rozumiem, że ktoś jedzie rowerem albo zbiorkomem. Ale samochodem i truć ludzi z miasta, gdzie nie płaci się podatków?! co za wstyd!


  tg3178 Ty też żyjesz na mój koszt, więc za mnie się nie wypowiadaj.
  Nie ogarniam Twojego rozumowania- jak mieszkam w mieście to już mogę truć innych? Ilu warszawiaków mając doskonały dojazd z domu do pracy komunikacją miejską wybiera podróż samochodem? Bo szybciej, wygodniej, może nawet BMW ma i uda się trochę poszpanować.
  Nieistotne czy to Ząbek, Pruszkowa czy Garwolina,ważne, że pracują - dojechać muszą. A że wybierają podróż autem - ich sprawa.Ważne, że nie siedzą na zasiłkach dla bezrobotnych i nie trzeba ich utrzymywać.

 • Marcin

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.01.2017 07:20 ~Marcin

  To nie jest rondo! Tam nie ma takiego znaku.

 • Kascso

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.01.2017 23:46 ~Kascso

  misfazi ~misfazi

  "Na miejsce udała się policja. - Jedziemy zobaczyć, w jaki sposób możemy pomóc - poinformował aspirant Rafał Retmaniak z zespołu prasowego stołecznej policji."

  POMÓC ??? serio ??? policja pomaga ??

  A oni tam nie powinni kiblowac od momentu gdy sie popsuły zapory? A moze planowali wpaść gdy ktoś już wjedzie pod pociąg. Chciałbym aby kiedyś policja przyjechała pomoc kierowcom a nie zobaczyć czy mogą pomoc.

 • stonka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.01.2017 20:55 ~stonka


  transporter~transporter

  A po co ludzie z Ząbek pchają się do Warszawy? Powinno się pobierać od nich myto na granicy miasta za wjazd.
  wawka~wawka

  No i jeszcze od Lubelskiego, Białostockiego, Ryki, Ciechanów itp. Myto i po problemie, albo praca dla mających meldunek warszawski. Dlaczego władze miasta tak źle traktują Warszawiaków i pozwalają na takie rabunkowe traktowanie przez przyjezdnych.

  Jak Wam się zachciewa spokoju to możecie się przenieść do Ciechanowa. Tam bezrobocia nie ma i korków też nie uświadczysz. A tak na poważnie: wiecie czemu Warszawa się ROZWIJA? Nie? To podpowiem, bo jest tu infrastruktura i wykwalifikowani ludzie chętni do pracy (dojeżdżający).

 • Aggie

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.01.2017 20:33 ~Aggie

  Prawda jest taka, ze nowe rondo w tym miejscu nie rozwiazuje problem, korki sa tam czesto. Jak juz ktos wspomnial, potrzebny jest tam zgrabny tunel lub wiadukt.

 • proste że można

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.01.2017 17:15 ~proste że można

  A może tak podnieść ceny paliwa np do 7 zł za litr?
  Podnieść ceny parkometrów o 2 - 3 zł?
  Karać wysokimi mandatami ( nie 100 zł minimum 500 zł ) za zaparkowanie na trawniku czy w miejscu do tego nieprzystosowanym?

  Zaraz będzie mniej aut i mniejszy smog,
  a miasto zarobi trochę pieniędzy...

 • Logik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.01.2017 15:40 ~Logik

  A ja jechałem z Targówka, często jeżdżę 145 i wypraszam sobie takie gadanie. Mam swoje lata i wiem ile żyje w Warszawie. Zastanów się co piszesz. Poza tym stolica to nie twierdza.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl