Ulice

05.09.2018 19:10 utrudnienia

Zderzenie trzech aut i karetki
na Trasie Łazienkowskiej

SERWISY:


Na Trasie Łazienkowskiej zderzyły się cztery pojazdy, w tym karetka. Jedna osoba została odwieziona do szpitala - podaje nasz reporter. Są utrudnienia w stronę Pragi. Z problemami trzeba było liczyć się też na skrzyżowaniu Wawelskiej z Grójecką, gdzie doszło do awarii świateł.

Zderzenie na Trasie Łazienkowskiej miało miejsce nad rondem Sedlaczka. - Lewy pas Trasy Łazienkowskiej i buspas są zajęte. Kierowcy mają do dyspozycji tylko jeden pas ruchu - mówił Tomasz Zieliński z tvnwarszawa.pl.

- Pierwszy stał saab, za nim fiat, na końcu renault. W to wszystko wjechała karetka prywatnej firmy - relacjonował dalej Zieliński.

Na miejsce przyjechała inna karetka pogotowia. - Kierujący renault uskarżał się na ból kręgosłupa, został zabrany do szpitala - informował nasz reporter.

Informacje naszego reportera potwierdziła policja.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że zawinił kierujący karetką. Przewoził krew. Nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i uderzył w tył poprzedzającego go pojazdu - podał Antoni Rzeczkowski z sekcji prasowej Komendy Stołecznej Policji.

Około godziny 19 na Trasie Łazienkowskiej wciąż były utrudnienia.

Trudne warunki na drogach

Policjant ostrzegał kierowców przed problemami w ruchu w całym mieście. - Po południu padał deszcz. Mamy zgłaszane bardzo dużo zdarzeń drogowych - mówił.

- Warunki są trudne. Popołudniowy szczyt plus deszcz sprawił, że w wielu miejscach stoi się w korku, nie tylko przez kolizje - potwierdzał nasz reporter, który "utknął w korku" u zbiegu Wawelskiej i Grójeckiej z powodu awarii świateł. To duże skrzyżowanie, gdzie jest ruch kołowy i tramwajowy, więc wyłączona sygnalizacja bardzo utrudniała poruszanie się.

- Niektóre sygnalizatory są zupełnie wyłączone, na innych pulsuje pomarańczowe światło. Jest duży chaos, w korku stoją nie tylko samochody, ale i tramwaje - opisywał Zieliński.

Awaria trwała kilkadziesiąt minut.

 

 

Około godziny 16 informowaliśmy też o kolizji dwóch aut na trasie S8, między Jagiellońską a Wysockiego. Zdarzenie spowodowało duże utrudnienia w kierunku Białegostoku.

kw/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • a sem joo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.09.2018 16:56 ~a sem joo

  lekarz~lekarz

  Mistrz kierownicy z firmy Luk Trans pokazał klasę i umiejętności, rozbijając karete i inne auta

  czyżby ćwierć mózg i pół debil budek krzysztof!?

 • sYs

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.09.2018 16:23 ~sYs

  Łaskawa Policja, zamiast ostrzegać kierowców przed problemami w całym mieście, to mogłaby przyjechać i udrożnić nieco przejazd. Nie ma większego powodu, dlaczego miałyby być zajęte 2 z 3 pasów. Można było auta postawić na jednym.
  Ale działania tego typu przerastają i służby, i samych kierowców jak widać.

 • Gnom

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.09.2018 13:34 ~Gnom

  Generalnie problem polega na obecności buspasa w tym miejscu w połączeniu z debilizmem kierowców, którym bardzo się spieszy. Buspas powinien kończyć się 100 metrów przed przystankiem, żeby można było zjechać na prawy pas jeszcze przed zakrętem, a nie na łuku, na którym już nic nie widać w prawym lusterku.

 • Man

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.09.2018 09:00 ~Man

  Kolejny dzień, kolejne kolizje na TŁ. Naprawdę tak trudno jechać prostą, trzypasmową jezdnią przed siebie??? Przerasta to niektórych? Przez was kretynie co drugi dzień wracam do domu godzinę później!

 • heorjgo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.09.2018 08:55 ~heorjgo

  benek~benek

  Czy osobówkarze muszą się zderzać na buspasie?


  Benek zamknij klape bo ci nora się wyziębi!

 • lekarz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.09.2018 08:17 ~lekarz

  Mistrz kierownicy z firmy Luk Trans pokazał klasę i umiejętności, rozbijając karete i inne auta

 • benek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.09.2018 21:28 ~benek

  Czy osobówkarze muszą się zderzać na buspasie?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl