Ulice

19.11.2010 14:33 Wypadek i utrudnienia

Zderzenie tramwajów na rondzie Waszyngtona

SERWISY:

Na rondzie Waszyngtona zderzyły się dwa tramwaje - linii 8 i 24. Ranne zostały dwie osoby, a jeden z motorniczych był zakleszczony w kabinie. Wydobyli go strażacy.

Do wypadku doszło około godziny 14.00. Jak realcjonuje widz TVN Warszawa, tramwaj linii 24 skręcał w al. Waszyngtona z Zielenieckiej. - W niego uderzyła "ósemka" - opisuje zdarzenie. Relację potwierdza Mateusz Kalbarczyk, reporter TVN Warszawa.

Jak się okazało, wypadek spowodował spore utrudnienia przez kilkadziesiąt minut. Tramwaje jadący z centrum w stronę ronda stały w ogromnym korku. Korki tworzyły się również na moście Poniatowskiego, bo pasażerowie wychodzili ze składów i przechodzili przez jezdnię. Zablokowany był też ruch tramwajów na ulicy Zielenieckiej.

Przyczyny wypadku zbada policja. Jak nieoficjalnie dowiedział się portal tvnwarszawa.pl, był to skutek nieuwagi motorniczego.

 

Drugi raz w tym tygodniu

To nie jedyne zdarzenie z udziałem tramwaju, do którego doszło na rondzie w ciągu ostatnich dni. W środę wykoleił się tam tramwaj linii 24. Wtedy motornicza pomyliła się przy przełączaniu zwrotnicy.

ran/mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • motorowy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.11.2010 08:44 ~motorowy

  poczytaj komentarze to będziesz wiedział w jakim przypadku 24 jeździ tą trasą zgodnie z rozkładem

 • s.

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.11.2010 17:18 ~s.

  24 nie jeździ zieleniecką więc nie mógł tam skręcać!!

 • motorowy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.11.2010 22:37 ~motorowy

  ZTM wyśrubowuje normy czasowe motorniczym i niektórzy zaczynają gonić rozkład aby dostać premię. Do niedawna liczone były tylko odjazdy przyspieszone a opóźnienia nie były brane pod uwagę przy premii.

 • jaro

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.11.2010 22:29 ~jaro

  pan warszawiak chyba często blokuje przejazd tramwajom na skrzyżowaniu skoro twierdzi ze jeżdżą na czerwonym bo baranku kiedyś musi opuścić skrzyżowanie jak go blokujesz i niestety jest już najczęściej czerwone ale widzę ze trzeba blokować takich kierowców jak ty i się ktoś nauczy nam się nie spieszy a ty na pewno baranku

 • pasażer

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.11.2010 21:36 ~pasażer

  Za dużo jest zbyt młodych motorniczych ;którzy są zbyt pewni siebie 'myślą że jak w tramwaju nie ma kierownicy to już nie trzeba myśleć

 • zajec

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.11.2010 21:27 zajec

  LUDKOWIE MILI : uprzedzam !!! aby wypowiadać się o wypadku , jego przyczynach – należy wysłuchać wpierw stron. Osób- uczestników uczestniczących w zdarzeniu. Wasze komentarze to tylko domniemania i pomówienia. Robicie z siebie idiotów . Gdyby wyszło w trakcie dochodzenia, ze jeden z prowadzących pojazdy umarł na zawał serca ??? – co ??? co wtedy ??? .. najpierw należy zamknąć postępowanie w sprawie . potem proces sądowy . Nie wygłupiajmy się !!! bardzo proszę !!! pobawmy się w profesjonalistów. Ja jestem motorniczym od 25- lat . Widziałem wiele … spoko .. wyjaśnimy i ten wypadek.

 • motorowy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.11.2010 20:07 ~motorowy

  Naprawde to co piszecie to moze pisac tylko debil co na niczym sie nie zna

 • Anna

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.11.2010 19:46 ~Anna

  Nie ma ostatnio dnia,żebym nie utknęła na trasie Rondo Wiatraczna-Rondo Waszyngtona, głównie w porannych albo popołudniowych godzinach szczytu!!!
  Prym wiodą niestety 24 psujace się lub biorące udział w wypadkach,a już dzisiejszy potrójny przestój tramwajów na tej trasie wyprowadził mnie doszczętnie z równowagi.Rano jadąc do pracy stałam przed Rondem Waszyngtona w stronę centrum,popołudniu wracając z małym dzieckiem ściśnięta tradycyjnie jak sardynka stałam przed Rondem Waszyngtona w stronę Pragi, a potem moja starsza córka utknęła wracajac tramwajem ze szkoły przed Rondem Wiatraczna.
  Czy to się wreszcie skończy dlaczego na innych trasach motorniczowie nie mają takich problemów jak nasi z 24 i 9 ?

 • warszawiak wel warsiawiak dla daro

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.11.2010 19:35 ~warszawiak…

  daro smigam autem i wiele razy mając zielone światło muszę uważać bo jakis motorniczy jedzie na czerwonym a powinien stać więc nie spinaj tak mocno baranku

 • cichy wielbiciel komunikacji

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.11.2010 19:04 ~cichy…

  To zamach na zejezdnię praga :) Najpierw 1330 na Ratuszowej a teraz 1316 na rondzie Waszyngtota... Dobrze że coraz tam więcej 120 Na.........

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl