Ulice

12.04.2017 17:02 BYŁY UTRUDNIENIA

Zderzenie tramwajów na placu Unii. Są ranni, w tym dzieci

SERWISY:

Dwa tramwaje zderzyły się na placu Unii Lubelskiej. Jak informował reporter tvnwarszawa.pl, rannych zostało sześć osób.

Wśród poszkodowanych była dwójka dzieci. Jak dowiedział się nasz reporter, prawdopodobną przyczyną wypadku było wymuszenie pierwszeństwa. - Samochód osobowy miał zajechać drogę tramwajowi, który musiał gwałtownie zahamować. Skład jadący za nim nie zdążył się zatrzymać i uderzył w jego tył - dowiedział się Artur Węgrzynowicz.

Policja dodała że samochód który uczestniczył w zderzeniu to BMW.

Rzecznik prasowy Tramwajów Warszawskich poinformował, że zderzyły się składy linii 10 i 14. - Na miejscu są wszystkie nasze służby - mówił Michał Powałka z Tramwajów Warszawskich.

Jak podawał Zarząd Transportu Miejskiego, w związku ze zdarzeniem drogowym w rejonie przystanku PLAC UNII LUBELSKIEJ tramwaje linii 4, 10, 14, 18, 35 w kierunku CENTRUM skierowane były na trasy objazdowe od ulicy Nowowiejskiej przez Al.Niepodległości, Racławicką i Wołoską.

Po godzinie 18 ruch wznowiono.

Korki w całym mieście

Wypadek na Placu Unii jeszcze spotęgował korki, które sparaliżowały Warszawę w środę po południu. Utrudnienia były przede wszystkim konsekwencją wypadku na Trasie Siekierkowskiej i dwóch kolizji na S8.

Zobacz: "Butla z acetylenem sparaliżowała ruch na Trasa Siekierkowskiej"

md/pm

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Wawka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.04.2017 08:41 ~Wawka

  tvv~tvv

  Największy absurd tramwajarski? Za wszelką cenę zatrzymać pojazd by uniknąć kontaktu z innym pojazdem kosztem znajdujących się wewnątrz pasażerów. Gratulacje dla zarządu i całej ekipy. Jak widać lepiej ponieść szkodę na pasażerach niż na pojazdach

  Ale bzdury piszesz. Każdy normalny człowiek w takiej sytuacji działa odruchowo. Nie podejmuje dyskusji w co uderzyć lub nie. Odruchowo wciska hamulec do oporu. A w tramwaju jest o tyle gorzej, że nie można oprócz hamowania NIC ZROBIĆ, nie da się skręcić, nie da się wykonać manewru obronnego.

 • Małe wredne

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.04.2017 07:04 ~Małe wredne  ona~ona

  ZAKOCHAJ SIĘ W WARSZAWIE
  TwójSłój~TwójSłój

  ZAKOCHAJ SIĘ W DZIKIEJ REPRYWATYZACJI
  Prawdziwy~Prawdziwy

  I świetnych rządach HGW


  Popukajcie się w puste baniaki. Co ma HGW i reprywatyzacja do beznadziejnej jazdy obywateli. Jak potrzebujecie wylać jad, to proszę na winnego kierowcę BMW. Domniemam, że narozrabiał i zwiał.

 • Prawdziwy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.04.2017 06:50 ~Prawdziwy


  ona~ona

  ZAKOCHAJ SIĘ W WARSZAWIE
  TwójSłój~TwójSłój

  ZAKOCHAJ SIĘ W DZIKIEJ REPRYWATYZACJI

  I świetnych rządach HGW

 • Mirek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.04.2017 01:08 ~Mirek

  Jak rozumiem ten wypadek miał miejsce na placu Unii Lubelskiej a nie na placu Unii. Z artykułu trochę trudno to rozeznać

 • TwójSłój

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.04.2017 00:26 ~TwójSłój

  ona~ona

  ZAKOCHAJ SIĘ W WARSZAWIE

  ZAKOCHAJ SIĘ W DZIKIEJ REPRYWATYZACJI

 • TwójSłój

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.04.2017 00:25 ~TwójSłój

  Zamiast wziąć dodatkowe lekcje nauki jazdy to kupuje duże furmankę "bo bezpieczniej", ale dla kogo ??? 9 osób rannych bo nie umi powozić swojej furmanki..!

 • Andre

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.04.2017 00:01 ~Andre

  autobus~autobus

  Jak może tramwaj najechać na tramwaj? Wypadki w tym dziwnym kraju to chleb powszedni. Co za ludzie prowadzą te tramwaje? Zwolnić motorniczego bo nie nadaje się do tego zawodu. Na jego miejsce przyjąć człowieka odpowiedzialnego. Odpowiedzialność to jest to czego w tym kraju zdecydowanie brakuje.

  Co lepsze samochody mają systemy automatycznego hamowania, może należy podobne montować w tramwajach?
  A praca odpowiedzialna powinna być dobrze płatna. Poza tym jak ktoś się trzyma smartfona a nie poręczy, to niech ma pretensje do tego, kto ustanowił takie prawa fizyki, w szczególności zasadę zachowania pędu.

 • WARSZAWA PRAGA PŁN

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.04.2017 23:06 WARSZAWA…

  beatzet~beatzet

  Od 15ej do 18 jechałam z Ursynowa do pl.Unii Lubelskiej............
  Dalej nie będę komentować, bo cisną się na usta same inwektywy na tego, kto wymusił to pierwszeństwo.  Przykro mi.Oj te niedobre tramwaje,bo to pewnie wyłącznie z ich winy takie karki w całym mieście.

 • WARSZAWA PRAGA PŁN

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.04.2017 23:05 WARSZAWA…

  Niedorzecznik~Niedorzecznik

  W tramwajach warszawskich wszystko jest w najlepszym porządku, a wkrótce będzie jeszcze lepiej. Cały czas ulepszamy naszą i tak już doskonałą i nagradzaną organizację pracy. Nasi pracownicy są zadowoleni, zawsze wypoczęci i doskonale zmotywowani. Zapytajcie ich zresztą sami! Nasze przyjazne pracownikom metody zarządzania czerpiemy z najlepszych tradycji wielkich korporacji Mordoru.
  Stanowczo zaprzeczamy istnieniu jakichkolwiek nacisków na motorniczych. Bezpieczeństwo jest u nas zawsze na pierwszym miejscu. Zaprzeczamy również, że wciąż brakuje nam ludzi, oraz że doświadczeni pracownicy uciekają od nas drzwiami i oknami tak, że nieustannie musimy szkolić na ich miejsce nowych... którzy uciekają zanim zdążą zdobyć doświadczenie. Stanowczo dementujemy fałszywe pogłoski, jakoby w firmie trwał jakikolwiek bunt pracowników ruchu. Tramwaje są bezpieczne, mają 189% punktualności, a my zawsze kierujemy się dobrem pasażerów, dobrem naszych pracowników, i w ogóle wiemy co robimy.
  Jak bum cyk cyk! Słowo honoru!

  Z poważaniem
  Pinokio.  Dobry,bardzo dobry i na czasie tekst,bo wszyscy mają motorniczych gdzieś,ale za to: pasażerowie,piesi,rowerzyści,kierowcy są ok.

 • WARSZAWA PRAGA PŁN

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.04.2017 23:03 WARSZAWA…

  TWARDY~TWARDY

  Pracownicy tej Spółki nie mają żadnego wsparcia ze strony swoich przełożonych. Całkowity brak szacunku i tylko kary za wszystko. Coraz im trudniej , coraz więcej narzekań i wcale się nie dziwię. Zawsze mają najgorzej ci co są na samym dole , chociaż cały ciężar tej pracy spoczywa na nich.


  wszyscy (pracodawca,instruktorzy CR,pasażerowie)tylko patrzą,jakby tu ukarać motorniczego,jednego z drugim.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl