Ulice

18.05.2016 08:27 remont zacznie się w środę o 22

Zbudują rondo w Wawrze.
Zamknięta ulica, objazdy

SERWISY:

W środę rozpocznie się budowa ronda w Wawrze. Drogowcy zamkną odcinek ul. Rafałowskiej, a autobusy pojadą objazdami. W tym tygodniu kierowców czekają również utrudnienia na Marsa.

"Rozkręca się przebudowa ciągu ulic Marsa i Żołnierskiej, a dzielnica Wawer buduje rondo na skrzyżowaniu ulicy Bysławskiej i Wału Miedzeszyńskiego. Będą zmiany w ruchu i komunikacji miejskiej" - poinformował urząd miasta.

Budują rondo

W środę o 22.00 drogowcy zamkną wlot ulicy Bysławskiej na Wał Miedzeszyński.

Jezdnia będzie nieprzejezdna na odcinku Wał Miedzeszyński – Rafałowska. Z kolei ulicą Rafałowską (od ul. Bysławskiej w kierunku ul. Wał Miedzeszyński) oraz Przylaszczkowską (od ul. Wał Miedzeszyński w kierunku ul. Poezji) kierowcy pojadą tylko w jednym kierunku.

Objazd prowadzi ul. Przewodową. Jak informuje urząd miasta, prace powinny zakończyć się w czerwcu. W tym czasie swoje trasy trasy zmienią autobusy linii 146 i N72 oraz 213.

Linie 146 i N72 pojadą do pętli Błota przy Wale Miedzeszyńskim. Natomiast trasa linii 213 od skrzyżowania Bysławskiej i Rafałowskiej pojedzie Wałem Miedzeszyńskim do pętli Błota i dalej swoją podstawową trasą w kierunku Gocławia. W drugą stronę pojedzie ulicą Wał Miedzeszyński, Przylaszczkową, Poezji i Bysławską.

Przebudowa Marsa

Kolejne utrudnienia związane są z przebudową ulic Marsa i Żołnierskiej. Od 20 do 23 maja wykonawca planuje w tym miejscu przebudowę kanalizacji. W kilku etapach zwężane będą obydwie jezdnie ul. Żołnierskiej.

Od godziny 12.00 do 22.00 drogowcy zwężą zachodni odcinek jezdni w okolicach wiaduktu kolejowego w kierunku centrum.  Od 22.00 – 6.00 zwężony będzie prawy pas ruchu.

Podobne zmiany czekają na innych odcinkach jezdni:

- zwężenie jezdni wschodniej ok. 300 m od skrzyżowania z ul. Marsa:

 • zawężanie lewego pasa ruchu w nocy z 20 na 21 maja 2016 w godzinach 22.00 - 6.00
 • zawężanie prawego pasa ruchu w nocy z 21 na 22 maja 2016 w godzinach 22.00 - 6.00.

- zwężenie jezdni zachodniej ok. 450 m od skrzyżowania z ul. Marsa w kierunku Centrum:

 • zawężanie lewego pasa ruchu w nocy z 21 na 22 maja 2016 w godzinach 22.00 - 6.00
 • zawężanie prawego pasa ruchu w nocy z 22 na 23 maja 2016 w godzinach 22.00 - 6.00.

kz/r

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • z Nadwisla

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.05.2016 12:52 ~z Nadwisla

  Jechałam dzisiaj tamtędy ok. 10. Jak na razie są znaki, ale nic nie jest zamknięte. Zresztą już widzę jak "inteligentni" kierowcy z rej. WOT zaczną wymyślać objazdy okolicznymi wąskimi uliczkami na których jak nie wiesz gdzie się zatrzymać to się nie miniesz z jadącym z przeciwka.... Co do kultury jazdy, to się zgodzę tubylcy wiedzą, że dzisiaj pozwolisz komuś włączyć się do ruchu, bo jutro to ty będziesz stał z włączonym migaczem...
  Apel do wszystkich jeżdżących tamtędy: jak już będziecie korzystać z tych naszych małych uliczek pomiędzy osiedlami i domkami to proszę myślcie, co robicie: to również kiedyś WY możecie nie móc się włączyć do ruchu lub WASZE dziecko może jechać na rowerku i WY możecie spacerować z wózkiem czy psem!!!! Zachowajmy wszyscy rozsądek i uwagę, bo nie chcę myśleć, co może się stać...

 • Peter

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.05.2016 22:51 ~Peter

  Chyba ktoś nie przemyślał tego objazdu. Szczególnie mam tu na myśli przylaszczkowa. Ta ulica jest tak wąska że ledwo mijają się dwa samochody osobowe. Często jeden musi zatrzymać się na trawniku między drzewami żeby drugiego przepuścić. Ciekawe jak tamtedy będą przyjeżdżać nawet te "krotkie" autobusy 213 mijając zapakowane samochody i szambiarki które jak wybierają szambo to blokują ulice na kilkanaście minut. Oj biedni pasażerowie autobusu linii 213 który teraz to już w ogóle będzie jeździł z opóźnieniem masakra. Pomijam już mieszkańców tych domów wzdłuż ulicy gdzie będą parkować i jaki ruch będą mieli teraz na tej autostradzie. Przecież spowalniacze z przylaszczkowej jakiś inteligentny urzędach usunął żeby usprawnić ruch na drodze przyspieszyć tempo jazdy a po tej ulicy chodzą matki z dziećmi jeżdżą dzieci na rowerach chodzą po miej dzieci które chodzą do szkoły która znajduje się na rogu przylaszczkowa i poezji. Ciekawe kto będzie odpowiedzialny jak się stanie jakąś tragedia.bo chodnika to nikt wcześniej nie raczył wybudować tylko od 2 lat planują planują planują i tyle. A kolejne osiedla powstają i powstają bloki wielorodzinne i kolejne domki ale cóż mieszkańca ma się w powazaniu za "idiote" który i tak nic nie zrobi... a urzedasy tylko życie utrudniają ciężko pracującym ludziom... a to Polska właśnie... Polacy do broni... walczyć o swoje...

 • pffffffffff

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.05.2016 20:36 ~pffffffffff

  SKM działa super. Tak, jasne - jak ktoś lubi wiecznie się spóźniać, jechać w tłoku i smrodzie, z kilkoma przesiadkami, do tego dwa razy dłużej no to może i jest super. Dorzucając do tego cenę biletu (szczególnie 2 strefa) to już trzeba być masochistą żeby sobie to cenić bardziej niż jazdę samochodem. No dobra w samochodzie książki nie poczytam, ale 1,5h w ciągu doby, które zyskuję nie korzystając z SKM mi to wynagradza.

  Co do braku kultury to się nie zgodzę. Charakter całej trasy wymusza wysoką kulturę. Gdyby ludzie się grzecznie nie wpuszczali to nie byłoby możliwości wyjechania z żadnej podporządkowanej w tym rejonie.

  No dobra - faktycznie czasami kultura u niektórych zawodzi, ale obserwuję to zjawisko jedynie gdy czasami zdarza mi się jechać w godzinach, w których ludzie codziennie dojeżdżający do pracy już w niej są, a na drogach przeważają różni miłośnicy SKM, co akurat tego dnia postanowili zebrać pajęczyny ze swojego samochodu i wyjechać na ulicę, nie rozumiejąc obowiązującej kultury jazdy.

  Ale tak czy inaczej robienie ronda na skrzyżowaniu, gdzie w jednym ciągu mamy 99% strumienia pojazdów jest czystą złośliwością. Bysławska jest martwa. Jak do skrzyżowania z Wałem ustawią się z 3-4 samochody to już jest tłum. Zresztą nie widzę problemu z wyjechaniem. Zawsze ktoś jadący Wałem się zlituje i pomoże. Wystarczy trochę kultury.


  kaziński~kaziński

  Zaden z komentujących chyba tam nie mieszka. ja tak od paru lat i.
  1. SKM działa super.. drogo. Jedz na zachód to cie nie będzie stać nawet jak na wczasy pojedziesz
  2. ROnda. Jednyna możliwośc bo jest tam brak jakiejkolwiek kultury jazdy
  3. Tylko narzekać umiecie......
  Pozdrawiam

 • Peternet

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.05.2016 15:21 ~Peternet

  Puścicie jeszcze może ruch Popradzką!!!

 • kaziński

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.05.2016 14:15 ~kaziński

  Zaden z komentujących chyba tam nie mieszka. ja tak od paru lat i.
  1. SKM działa super.. drogo. Jedz na zachód to cie nie będzie stać nawet jak na wczasy pojedziesz
  2. ROnda. Jednyna możliwośc bo jest tam brak jakiejkolwiek kultury jazdy
  3. Tylko narzekać umiecie......
  Pozdrawiam

 • wio

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.05.2016 13:59 ~wio

  ...nie jest to madre :/ Ruch na byslawskiej jest maly..wszystko jedzie walem..a teraz "wal bedzie stal" a byslawska bedzie pusta tak jak byla wczesniej..ehhh. Ten sam problem jest przy rondzie Wal-Trakt.. 1% samochodow jedzie z walu na trakt ale rondo czopuje caly wal.. a za rondem jeszcze nagle jeden pas sie robi.. a najgorsze to jest to ze jak poszerza wal do POW to rondo walu z traktem zostanie...hahah. Bedzie ondo drogi ekspreowej z droga dojazdowa na ogrodki dzialkowe. To inne wieksze ulice w okolicy nie maja ronda a traktL ma. Ronda powinny laczyc drogi o podobnym natezeniu wtedy wszystko rowno sie rozklada...plynie wolno ale plynie, nie korkuje falowo jak swiatla

 • aaaaaaaaaaaaaaa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.05.2016 12:37 ~aaaaaaaaaaaaaaa

  W sumie to miasto sprytnie kombinuje żeby utrudnić dojazdy do Warszawy. Teraz oprócz stania w korku do ronda na połączeniu Wału Miedzeszyńskiego z Traktem Lubelskim wszyscy będą dodatkowo tracili czas na skrzyżowaniu z Bysławską. Wszystko pewnie po to żeby "zachęcić" kierowców do przesiadki do SKM, która jest za droga jak na poziom usług które oferuje.
  Obniżcie ceny SKM, to się może kilka osób przesiądzie, bo jak na razie ani cenowo ani czasowo nie jesteście konkurencyjni dla dojazdów samochodem. Nawet jak będziemy tracić kolejne minuty na tym rondzie to i tak dojazd samochodem będzie krótszy i bardziej komfortowy. Dojazd samochodem często jest o połowę krótszy niż jazda SKM, więc jest jeszcze sporo skrzyżowań które musicie przebudować zanim osiągniecie swój cel.

  A co do włączania się do ruchu z Bysławskiej, to może łatwo nie jest, ale często z niej wyjeżdżam w obu kierunkach i dzięki wysokiej kulturze innych kierowców nigdy nie czekam dłużej niż 1-2 minuty.

 • PW23

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.05.2016 12:25 ~PW23

  Dopiero co Bysławska była zamknięta z powodu budowy petli i ul. Mozaikowej, teraz znów zamykana. Czy nie można było tego zrobić razem?

 • aaa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.05.2016 10:36 ~aaa

  tom~tom

  Coś mi się wydaje że to rondo znakomicie utrudni ruch i spowoduje korki tak jak to jest na rondach, szczególnie przy trakcie lubelskim/wale miedzeszyńskim.

  Kto ma interes aby utrudniać życie ludziom??


  Racja, racja racja. ul. Bysławska nie stoi w korku. Nie ma większego problemu w dołączeniu się z tej ul. na Wał Miedzeszyński. A tak, będziemy mieć jeszcze większe korki wracając z W-wy.

 • SEBBAX

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.05.2016 09:56 SEBBAX

  dziś jest środa - można było info o tym zamieścić ze dwa dni wcześniej... dziś kierowcy zamiast z portalu - doświadczyli tego na własnej skórze

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl