Ulice

22.08.2015 17:30 plany zdm po głosach mieszkańców

Zbudują przejście dla pieszych
w al. Solidarności

SERWISY:


Zarząd Dróg Miejskich obiecuje, że zbuduje przejście dla pieszych w al. Solidarności na Pradze Północ. Może się pojawić jeszcze w tym roku.

"Na wniosek mieszkańców Pragi wybudujemy przejście dla pieszych przez al. Solidarności na wysokości ul. Rzeszotarskiej" – poinformowali drogowcy.

"Skoordynowana sygnalizacja"

Przypominają, że było wyznaczone tymczasowo w trakcie budowy metra, gdy ruch samochodowy był w tym rejonie ograniczony. Ale po otwarciu ul. Targowej przywrócono dotychczasową organizację ruchu.

"Jednak wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, chcemy wybudować stałe przejście dla pieszych wyposażone w sygnalizację świetlną. Sygnalizacja dla pojazdów będzie skoordynowana z sąsiednimi skrzyżowaniami" – zapewnia ZDM.

Dokumentację projektową za ok. 55 tys. zł opracuje firma Imtech Traffic & Inra, która wygrała przetarg.

Jak informują drogowcy, firma zaoferowała skrócenie terminu wykonania pracy do 100 dni, co oznacza że kompletna dokumentacja może być gotowa na początku listopada.

"Przejście dla pieszych może się zatem pojawić jeszcze w tym roku" – informuje ZDM.

ZOBACZ, JAK BLISKO ROK TEMU WYGLĄDAŁ „PIESZY KOREK” W AL. SOLIDARNOŚCI PRZY DWORCU WILEŃSKIM:


ran

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • huhuhu

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.08.2015 20:05 ~huhuhu

  hmm, można dać poprostu zwykłe zebry bez żadnych światełek, ale ktoś musi wziąść do kieszonki. strasznie głupio mi się przechodzi, kiedy wciskam guzik, stoje sam, zapala mi się zielone a przezemnie stoi ze 30 aut... to już wolę nie naciskać i poczekać aż będzie pusto i przejść na czerwonym. nie spieszy mi się aż tak by zatrzymywać tylu ludzi...

 • dromader

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.08.2015 19:09 ~dromader

  Jestem za + kładka nad torami z dojściem do ul Białostockiej, bo bez kładki nad torami przejście ma mały sens.

 • hmmmmm

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.08.2015 18:22 ~hmmmmm


  add~add

  nie mieszkasz w tej okolicy to sie nie wypowiadaj! przejście w tym miejscu jest jak najbardziej potrzebne i koniec tematu
  JMS~JMS

  O do czego to przejście - z Lidla do płotu? Przecież po drugiej stronie nie ma nawet chodnika tylko dzika ścieżka przez trawnik


  Jak to nie ma? Jakoś podczas budowy metra było tam przejście i jakoś ludzie chodzili i wcale nie dziką ścieżką. Widzę, że zorientowany w terenie się wypowiada. A przejście jest potrzebne, serce mi pękało, jak musiałam powiedzieć starszej osobie, że musi sobie teraz dyndać do wileniaka albo do Szwedzkiej, żeby przejść przez pasy, a ludzi sporo pytało o przejście. I już tłumaczę do czego, otóż, Panie zorientowany,żeby dojść do stacji Warszawa Wileńska nie widzę potrzeby przewalania się do przejścia przy targowej, skoro stacja jest po środku tej trasy. A i do CH jest łatwiej dojść, niż później tłoczyć się z tym tłumem ludzi na przejściu przy metrze.Nie wiem tylko czy światła to jednak nie przesada, bo bez świateł sobie ludzie spokojnie radzili, a korki są tam nieziemskie w godzinach szczytu i tutaj już bym się martwiła o kierowców.

 • i tyle

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.08.2015 12:28 ~i tyle

  no nie do wiary :O

 • Grzcie2083

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.08.2015 10:12 Grzcie2083

  Nie zbuduje ale odtworzy przejście które było tam od wieków , jeszcze przed remontem Al.Solidarności.

 • Magda

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.08.2015 08:42 ~Magda

  Wreszcie! Jak patrze jak ludzie przechodzą przez trasę skacząc przez plotek to włos na głowie się jeży,

 • slawek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.08.2015 07:52 ~slawek

  idzmy dalej a sygnalizacja swietlna przez tory kolejowe

 • dd5

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.08.2015 07:43 ~dd5

  Po pierwsze dobrze ze nie kupilem tam mieszkania. Po drugie przejscie i przystanrj jest potrzebny 2-3linie na zadanie. Po 3 kladka fahnie skomunikowalaby dwie strony aleji.

 • hhhh

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.08.2015 07:39 ~hhhh

  wyborca~wyborca

  Dopóki Prezydentem Warszawy jest Pani Hanna Gronkiewicz - Waltz ,bardzo wątpliwe ,że to przejście dla pieszych powstanie.

  To najlepiej zrób wszystko, by przestała być :)

 • wyborca

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.08.2015 06:40 ~wyborca

  Dopóki Prezydentem Warszawy jest Pani Hanna Gronkiewicz - Waltz ,bardzo wątpliwe ,że to przejście dla pieszych powstanie.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl