Ulice

28.11.2011 20:00 zmiany w organizacji ruchu

Zapustna i Świerszcza:
"nie zamknięte, tylko ślepe"

SERWISY:

Nie zamknięte, ale ślepe - nowa organizacja ruchu wprowadzona dziś we Włochach i Ursusie wygląda nieco inaczej, niż ostrzegali urzędnicy. Kierowcy jeżdżący Zapustną czy Świerszcza muszą się do niej przyzwyczajać. Tak już zostanie.

Od kilku dni miejskie biuro remontów informowało o planowanym na poniedziałek zamknięciu części ulic Zapustnej i Świerszcza. W praktyce wyszło nieco inaczej - ulice zmieniły się na ślepe. 

- Ulice Zapustna i Świerszcza nie są zamknięte tylko ślepe - prostuje Małgorzata Gajewska, rzeczniczka Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych. - Możemy w nie wjechać zarówno z jednej, jak i z drugiej strony, jednakże na wysokości kościoła Świętej Rodziny na ul. Zapustnej oraz na wysokości stacji PKP Ursus Północny na ul. Świerszcza dalszy przejazd nie będzie już możliwy - dodaje.

- Wcześniejsza organizacja ruchu nie zostanie już przywrócona - podkreśla.

Brakuje znaków

Jak radzą sobie kierowcy?

- Zmiany na Świerszcza i Zapustnej nie powodują większych utrudnień. Nie tworzą się korki - relacjonował w poniedziałek po południu Marcin Gula, reporter tvnwarszawa.pl.

- Jedyny problem to taki, że nie ma żadnych znaków informujących o tym, że ulica Świerszcza jest ślepa. Wjeżdżając od strony Chrościckiego nie zauważyłem takich informacji - dodaje.

Zamknięcie przełożone przez wiatr

To właśnie oznakowanie, przewrócone przez wiatr, było powodem, dla którego ulice nie zostały zamknięte zgodnie z planem - o godzinie 10.00, ale dopiero po południu. - Wykonawcy udało się uporać ze zniszczonymi przez wiatr znakami - zapewniała wówczas Małgorzata Gajewska.

Tu powstaną wiadukt i tunel

Zmiany drogowe spowodowane są pierwszym etapem budowy ul. Nowolazurowej na odcinku od Al. Jerozolimskich do ul. Chrościckiego. 

- W miejscu zamkniętego przejazdu na ul. Zapustnej powstanie przyczółek wiaduktu - wyjaśnia Gajewska. - Zamknięcie przejazdu w ul. Świerszcza spowodowane jest budową tunelu pod torami kolejowymi - dodaje.

Budowa Nowolazurowej - na lata

Umowa na budowę pierwszego odcinka ul. Nowolazurowej od Al. Jerozolimskich do ul. Chrościckiego została podpisana w czerwcu tego roku. Zakończenie inwestycji zaplanowane jest na rok 2013. Nowa przeprawa  przebiegać będzie przez trzy dzielnice: Włochy, Ursus i Bemowo.

Docelowo ulica połączy Al. Jerozolimskie na wysokości węzła Salomea z ul. Lazurową, która zostanie poszerzona do trasy S8.

Mapa Polski Targeo
Mapy dostarcza Targeo.pl

 

Mapa Polski Targeo
Mapy dostarcza Targeo.pl

su/mz

 

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • gp

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.11.2011 21:47 ~gp

  Gdyby Pani Prezydent Warszawy dojeżdżała codziennie do pracy z Nowych włoch na ul. Połczyńska moż zmieniła zdanie na temat budowy dróg i podjeła by inną decyzje w sprawie przedłużenia trasy autobusu 194 lub 206 który wożą powietrze za nasze pieniądze !!! a my codziennie spedzmy po 2 godziny na przejazd do pracy i z pracy.

 • Jan

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.11.2011 17:52 ~Jan

  Mam wrażenie, że władze dzielnicy są momentami bezsilne, gdyż wszelki decyzję podejmowane są centralnie, u Hanny. I nic nikogo nie obchodzi. Tak jak z tym autobusem wahadłowym na dźwigowej... Była jakaś inicjatywa lokalnej władzy, niestety nie znalazła zainteresowania w oczach Pani Prezydent.

 • tomzyl

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.11.2011 13:54 ~tomzyl

  Przyczolek wiaduktu stoi, a naprzeciwko Kosciola bedzie tunel dla pieszych w poprzek jezdni. Plany ogladalem nie raz i nie raz bylem na placu budowy z aparatem.
  Przyczółek wiaduktu jest na wysokosci wlotu Poczty Gdańskiej (stary przebieg) do Zapustnej.
  A co do projektu, posiadam wykonawczo-budowlany wiec chyba dobry, sciagniety ze strony ZMID.

 • S.P.

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.11.2011 12:18 ~S.P.

  Weźmy tych wszystkich co zamknęli te ulice i niech sami postoją w tych korkach. Tych korkach co ich nie ma !!. Z Ursusa na Wolę godzinę zobaczymy jak będzie jutro. A co z Ryżową przecież też ja zamykają tylko kiedy tak jak Zapustną , Świerszcza i Dzieci Warszawy SKANDAL!!

 • popo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.11.2011 11:32 ~popo

  Szanowna Pani rzecznik ZMiD,

  wykonawca zamknął ulicę Zapustną tuż za "skrzyżowaniem" z ulicą Batalionu Włochy, od którego do torów kolejowych jest jakieś ca 300 metrów. Długi jakiś ten wiadukt będzie... Pani tłumaczenie jest, delikatnie rzecz ujmując, niewiarygodne. A dzisiejszy poranek zaprzeczył tezie o braku korków - wie o tym każdy kto usiłował wyjechać z Ursusa na Jerozolimskie. Wszystkie gromy i obelgi spadające na głowy urzędników wszelkich instytucji zajmujących sie inwestycjami/remontami/organizacją ruchu są moim zdaniem uzasadnione. Macie państwo mieszkańców w głębokim poważaniu - i dotyczy to nie tylko kierowców, ale także pasażerów komunikacji miejskiej również stojącej w korkach. Zanim pani zaprzeczy prosze odpowiedzieć na jedno proste pytanie - jak wielkim wykwitem intelektu musi być dojście do wniosku, że wydłużenie świateł na rondzie Łopuszańska w kierunku Kleszczowa Łopuszańska i na skrzyżowaniu Ryżowej i Chrobrego o choćby 5 (słownie: pięć) sekund znacznie poprawi przepustowość tego ciągu ulic? Oh, pardon.... Przecież to nie kompetencja ZMiD, nie dzielnicy, nie świętego Mikołaja etc. Bo przecież organizację ruchu swobodnie proponuje wykonawca Łopuszńskiej (ten sam, który i Nowolazurowej) a klepie ją w ciemno pan Galas. Ach, po południu będzie super...

 • tr

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.11.2011 11:02 ~tr

  Bardzo dzisiaj zły przejazd - Ryżowa/Starodęby do Alej. Tak nas odizolują ( Ursus ), że otwarcie inwestycji Aleję/Łopuszańska NIC nam nie da! Nie dojedziemy TAM. Krótko - rządzą nami debile. Ursus/burmistrz nie reprezentuje swoich mieszkańców. Pójdźmy do/na niego, niech spada.

 • loop

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.11.2011 10:09 ~loop

  jak zwykle polskie dziadostwo !!zamknijcie jeszcze ryzową,popularna i moze w ogole caly Ursus !!!

 • poka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.11.2011 10:09 ~poka

  Żal mi ludzi koordynujących takie remonty. przecież można byłoby otworzyć wczesniej wiadukt Łopuszańska, uwolnić duży ruch na al. Jerozolimskich i wtedy zamykać tę cześć ulic. Tępota przewyższa ich o głowę.

  nikt nie pomyslał, że skrzyzowania ulic Ryzowa - Dzieci Warszawy i wcześniej Starodęby z al. Jerozolimskimi są przy normalnym porannym ruchu mało przepustowe. zamknięcie i tak dziurawej zapustnej tylko pogarsza sprawe, a tempaki w urzedach nie radzą sobie z tym.

  Gdyby ktos pomyslał, bądź chociaż próbował ruszyć głową i ustawił policję do kierowania ruchem na tych skrzyzowaniach, byłoby pewnie widac, że ktoś się stara. wjeżdza jeden z drugim na skrzyzowanie, blokuje wjazd innym na zielonym i tak można stac do wieczora.

  jedynym rozwiązaniem jest wytyczenie sobie samemu trasy prze pole kapusty wzdłuz Ryzowej.

  życzmy sobie powodzenia :)

 • Małgorzata Gajewska

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.11.2011 09:54 ~Małgorzat…

  do ~gościa
  Chętnie rozwieję Pana wątpliwości dotyczące lokalizacji przyczółka wiaduktu w rejonie ul. Zapustnej udostępniając Panu projekt budowy ul. Nowolazurowej.
  Pozdrawiam
  Małgorzata Gajewska

 • e&B

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.11.2011 09:23 ~e&B

  szukacie sensacji korek był jak zwykle szło powoli ale szło :)

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl