Ulice

21.07.2011 14:43 przygotowania do generalnego remontu

Zanim zamkną Dźwigową,
wymienią asfalt na Połczyńskiej

SERWISY:

Wciąż trwają przygotowania do generalnego remontu Dźwigowej. Drogowcy jeszcze nie mówią o konkretnej dacie zamknięcia ulicy - na razie szykują frezowanie jezdni na skrzyżowaniu z Połczyńską.

- Chcemy przeprowadzić frezowanie przed zamknięciem Dźwigowej. Gdy to już się stanie, to ul. Połczyńską będzie prowadzony objazd - wyjaśnia Adam Sobieraj, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich.

Najpierw Połczyńska

W ten weekend frezowana będzie jezdnia Połczyńskiej na skrzyżowaniu z Dźwigową prowadząca w kierunku centrum pomiędzy wjazdem do stacji benzynowej a przejściem dla pieszych za skrzyżowaniem. Prace rozpoczną się w piątek o godz. 22 - zakończą w poniedziałek nad ranem. - W kolejny weekend przeniesiemy się na drugą nitkę Połczyńskiej - zapowiada Sobieraj.

A kiedy zacznie się generalny remont Dźwigowej? - Będzie otwarta tak długo, jak pozwolą nam na to prowadzone prace przygotowawcze. Chodzi też o to, żeby nie utrudniać ruchu w okolicy - tłumaczy rzecznik ZDM.

Przygotowują teren

Drogowcy niedawno zapowiadali, że generalny remont ma potrwać przez cały okres letni. Prace przygotowawcze trwają od ubiegłego poniedziałku - chodzie m.in. o przycinanie korony drzew i roboty geodezyjne.

Remontowa w zeszłym roku

W październiku ubiegłego roku Dźwigowa przechodziła już uciążliwy dla kierowców remont. Nie na długo jednak pomógł, bo ulica znów zaczęła się zapadać. Dlatego Mazowiecki Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał decyzję o kolejnym remoncie.

"Na nowo"

Inspektor nakazał władzom miasta "usunięcie nieprawidłowości występujących w stanie technicznym obiektu budowlanego, tj. odcinka drogi wojewódzkiej nr 719, zlokalizowanego pomiędzy ulicami: Wałowicka i Połczyńska - czytamy w komunikacie na stronie Zarządu Dróg Miejskich. Co to oznacza w praktyce?

Urzędnicy podkreślają, że jezdnię trzeba będzie ułożyć "na nowo". - To więcej niż naprawa. Będzie nowa podbudowa, nowa jezdnia, nowe odwodnienie i kolektor - wylicza rzecznik ZDM.

ran/par

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • ocochodzi?

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.07.2011 01:43 ~ocochodzi?

  Tak frezują Połczyńską od piątku, że do tej pory absolutnie nic się nie dzieje... a żółte pasy są wymalowane już przed Tkaczy, nie wiadomo po co.

 • warszawianka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.07.2011 01:27 ~warszawianka

  no to zobaczymy znowu cuda wyobraźni Inzyniera Ruchu szanownego Gallasa, jestem ciekawa co tym razem wymylśi z organizacja ruchu:),,,pewnie zamknie ze 2 pasy na połczyńskiej i postawi dodatkowo z 5 sygnalizacji:)

 • gumis

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.07.2011 22:07 ~gumis

  kretyństwo naprawiać połczyńską !!! jak zaraz ma odbyć się remont dźwigowej. Zrobią nawierzchnię a później wozy budowlane remontujące dźwigową rozjadą nową nawierzchnie .,,,, kretyństwo..

 • LW

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.07.2011 17:54 ~LW

  Co komu po kolejnym remoncie skoro woda cieknie z wiaduktów kolejowych co widać gołym okiem nawet dziś - zwłaszcza na wylocie przy Połczyńskiej. Znowu ktoś weźmie szmal kasy, a za rok znów jakiś inspektor nakaże to samo! Ta ulica doprowadziła patologii kryminalnej w ratuszu! Dlaczego NIK się tym w końcu nie zainteresuje - przecież w końcu to nasze pieniądze idą tudzież rośnie zadłużenie stolicy w zachodnich bankach przez tak zwaną prezydent Warszawy!!!

 • kl

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.07.2011 18:06 ~kl

  na Sadybie niech wyremontują Orężną. klarysewską ,solankową same dziury

 • Karlos

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.07.2011 17:13 ~Karlos

  Bez sensu jest remontowanie tej ulicy dopoki sie nie poszerzy tunelu za ktory odpowiada PKP. Powinny byc tam 2 pasy od polczynskiej do samej stacji, wtedy zniknal by problem blokowania drogi przez kierowcow jadacych od Powstańców Śląskich.

 • podatnik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.07.2011 16:28 ~podatnik

  Remont pewnie zaczną chwilę po wyborach. O ile nie w listopadzie i jeżeli coś będzie nie tak to winni będą poprzednicy albo pogoda. Złodzieje z PO dzisiaj a wczoraj PiS zrobią wszystko aby kraść, kraść, kraść. Mają zgodę Tuska i jego ekipy.

 • URS

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.07.2011 16:05 ~URS

  Też jeżdżę dzwigową codziennie i żadnych prac na dźwigowej nie widziałem. Ciekawe kto zarabia na remontach tej jednej ulicy.
  Niezły przekręt !!!!!

 • bbb

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.07.2011 15:43 ~bbb

  Szkoda kasy za chwile sie zapadnie oby wreszcie juz na dobre

 • joki_michal

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.07.2011 15:42 ~joki_michal

  I jak już zamkną to wtedy z Ursusa i Włoch nie da się w ogóle wyjechać bo Al. Jerozolimskie też mają ograniczenia w związku z budową POW i węzła Salomea, to naprawdę należy zostawić samochód w domu ...

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl