Ulice

03.02.2012 21:13 budowa kolektora ściekowego

Zamykają Trakt Lubelski

SERWISY:

Mieszkańców Wawra czekają kolejne utrudnienia związane z budową kolektora W. W sobotę rano zostanie zamknięte skrzyżowanie ulic Trakt Lubelski i Zwoleńskiej, a także Trakt Lubelski na odcinku do ulicy Kombajnistów. Utrudnienia potrwają do czerwca.

Zamknięte ulice, objazdy, zmiany w komunikacji miejskiej. Wawer czekają kolejne utrudnienia - pisaliśmy o nich na tvnwarszawa.pl jeszcze w styczniu. CZYTAJ WIĘCEJ.

Po kilku tygodniach przygotowań front robót przenosi się z ul. Kadetów na Trakt Lubelski. Poruszanie się tą ulicą będzie przez kilka miesięcy bardzo utrudnione. Na wyłączonych z ruchu odcinkach ulic możliwy będzie jedynie dojazd do posesji.

Proponowane objazdy prowadzą ulicami: Borków – Juhasów – Mrówcza – Lucerny; Wał Miedzeszyński – Bronowska – Trakt Lubelski; Bysławska – Patriotów.

Specjalna linia autobusowa

Na duże zmiany muszą się przygotować także pasażerowie komunikacji miejskiej. Linia 119 pojedzie: RAKOWIECKA-SANKTUARIUM – (...) – Wał Miedzeszyński – Bronowska – Trakt Lubelski – Lucerny – Szpotańskiego – Żegańska – al. Dzieci Polskich – MIĘDZYLESIE.

Linie 142 i 702: WIATRACZNA – (...) – Trakt Lubelski – Bronowska – Wał Miedzeszyński – (...) – ALEKSANDRÓW/URZĄD MIASTA.

Natomiast linia N75 (tylko w kierunku krańca DW. CENTRALNY): KOŚCIÓŁ – (...) – Wał Miedzeszyński – (...) – DW. CENTRALNY.

ZTM uruchomi również linię zastępczą Z-19 na trasie: PKP WAWER – Widoczna – Szpotańskiego – Zwoleńska – Mrówcza – Juhasów – Borków – Trakt Lubelski – STRZYGŁOWSKA 51 – Trakt Lubelski – zawrotka na rondzie przy skrzyżowaniu z Wałem Miedzeszyńskiem – Trakt Lubelski – Borków – Juhasów – Mrówcza – Zwoleńska – Szpotańskiego – Widoczna – PKP WAWER.

Utrudnienia związane są z budową kolektora "W" w Wawrze. Kolektor pozwoli odprowadzić ścieki do oczyszczalni ścieków "Czajka".

Kolektor będzie biegł wzdłuż ulic Zwoleńskiej, Trakt Lubelski, Kadetów i Nowozabielskiej (ulicy projektowanej pomiędzy ul. Kadetów a Stoczniowców) i umożliwi skanalizowanie olbrzymiej części dzielnicy. Umowa określa termin zakończenia prac na 31 grudnia 2012 r.

Pracują mimo mrozu

Od sierpnia ubiegłego roku, pod ul. Kadetów na odcinku Nowozabielska – Trakt Lubelski robotnicy ułożyli 340 metrów kolektora. Wybudowali też osiem studni kanalizacyjnych. Teraz przewiercają się w kierunku ul. Projektowanej i Traktu Lubelskiego.

Prace przewiertowe zakończono natomiast na samej ul. Zwoleńskiej. Wybudowano około 150 metrów kolektora między ulicami Rogatkową i Źródlaną oraz 11 studni kanalizacyjnych. Finał budowy kolektora na Zwoleńskiej przewidziany jest na czerwiec 2012 roku.

Kolejne etap prac

W kolejnych etapach ma być zamknięty dla ruchu Trakt Lubelski pomiędzy ul. Bronowską a ul. Kadetów czerwiec-listopad 2012 r.; skrzyżowanie Trakt Lubelski/ul. Bronowska czerwiec-sierpień 2012 r. oraz skrzyżowanie Trakt Lubelski/ul. Kadetów sierpień-listopad 2012 r.

O UTRUDNIENIACH W WAWRZE MÓWI ROMAN BUGAJ, RZECZNIK MPWIK:

bf/par

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • kloss

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.02.2012 08:22 ~kloss

  Czy ktoś może napisać jak wygląda dojazd do posesji? Przecież trzeba wywozić śmiecie i szambo. Jak oni to rozwiązali?

 • zbyszek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.02.2012 10:28 ~zbyszek

  Kolejna paranoja ekipy HGW. Nic nie jest przygotowane, a zamyka się ulice. PARANOJA!!!

 • ben

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.02.2012 09:35 ~ben

  taka robota to powinna byc zakończona max w 1,5 miesiąca. Skandal, tak utrudniać tak długo ludziom życie.

 • Bogdan Poprawna

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.02.2012 09:28 ~Bogdan Poprawna

  Cyt: Od sierpnia 2011 (.)ułożyli 340 m kolektora.
  I NIE ODDALI Z POWROTEM DO RUCHU ANI JEDNEGO METRA JEZDNI.BO ŻADNA STUDZIENKA NIE JEST GOTOWA.

 • hwd hgw

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.02.2012 09:14 ~hwd hgw

  Na mapce jest informacja, że Kadetów będzie otwarta od lipca! A na poczatku mówiono o kwietniu. Jak to jest możliwe, że pomimo wspaniałych warunków w listopadzie i grudniu mamy do czynienia z takim opóźnieniem????!!!

 • WIT

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.02.2012 08:24 ~WIT

  CAŁY URZĄD W GMINIE WAWER NALEŻY SIĘ DO WYMIANY. SKUR.... NIE DOKOŃCZĘ CHOCIAŻ I TAK PEWNIE NIE DOPUSZCZĄ MOJEGO POSTU. TERAZ ZAMYKAJĄ TAKIE WAŻNE SKRZYŻOWANIE KIEDY JEST PONAD -20. CZĘSTO PRZECHODZĘ ULICĄ ZWOLEŃSKĄ. WYGLĄDA TO TAK, WYKOPANE DZIURY W ZIEMI I NA CAŁEJ DŁUGOŚCI ULICY 3 ROBOTNIKÓW. TA GMINA TO POPAPRAŃCY. NIE MOGĄ SKOŃCZYĆ JEDNEGO ETAPU I ZACZYNAĆ DRUGIEGO, ŻEBY LUDZIE MOGLI DOJECHAĆ DO PRACY, SZKÓŁ. OTÓŻ INFORMUJE DEGENERATÓW Z GMINY WAWER, NIE WSZYSCY LUDZIE MAJĄ SAMOCHÓD. MAM NADZIEJE, ŻE WAS WSZYSTKICH Z TYCH CIEPŁYCH POSADEK GMINNYCH WYRZUCĄ. CZY NA PRAWDĘ AŻ TAK TRUDNO BYŁO ZACZĄĆ TĘ INWESTYCJE WIOSNĄ ZESZŁEGO ROKU, ALBO TEGO? TO NAJGORSZA GMINA W CAŁEJ WARSZAWIE, A MAM CO PORÓWNYWAĆ BO ZDARZYŁO MI SIĘ MIESZKAĆ I W INNYCH.

 • Bart

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.02.2012 08:05 ~Bart

  A kiedy będzie przejezdna ul.Kadetów?

 • WAW

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.02.2012 23:04 ~WAW

  a kiedy w końcu ulice Kosmatki zrobią!!!!!!!!

 • yogi miś

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.02.2012 22:42 ~yogi miś

  Mam nadzieję ,że kryzys po "Euro 2012" wymiecie słoiki z Warszawy.Dziś na wylotówkach było nadzwyczaj luźno bo budowy stanęły z powodu mrozów.

 • Rowerzysta z Mokotowa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.02.2012 22:25 ~Rowerzysta…

  Utrudnienia potrwają do czerwca ... następnego roku.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl