Ulice

14.09.2011 10:35 remont wiaduktu kolejowego

Zamykają Globusową
już trzeci dzień

SERWISY:

Że remonty dróg nie zawsze idą sprawnie, zdążyliśmy już przywyknąć. Ale żeby ulicy nie udawało się nawet zamknąć, to jednak nowość. Na Globusowej drogowcy mierzą się z tym wyzwaniem już trzeci dzień. Bez efektu.

Ulica miała być zwężona już w poniedziałek. Jeszcze w środę ulica była jednak przejezdna. Jedyna zmiana polega na tym, że na miejscu pojawili się pracownicy wykonawcy. Nie oznacza to jednak, że dziś zaczną się pracę - jak poinformował Tomasz Kunert, rzecznik miejskiego koordynatora remntów, ulica ma być zamknięta dopiero o 22. - Miejmy nadzieję, że będzie to ostateczny termin rozpoczęcia prac i nie będzie on miał wpływu na ich zakończenie - powiedział w rozmowie z tvnwarszawa.pl.

W środę rano wykonawcę remontu zauważył nasz operator. Pod wiadukt kolejowy podjechał samochód INTOPU. - Na razie ruchu odbywa się normalnie - relacjonuje Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl. - Pracownicy zaczynają rozstawiać barierki - dodaje.

I etap robót z opóźnieniem

Jak zapowiada miejskie biuro inwestcji drogowych, w pierwszym etapie robót zamknięta będzie jezdnia Globusowej w kierunku Bemowa, pod wiaduktem kolejowym. Ruch w obydwu kierunkach odbywać się będzie jezdnią zachodnią.

Kierowcy jadący w kierunku Bemowa pojadą na jezdnię zachodnią za skrzyżowaniem z ul. Popularną, a wracą na jezdnię wschodnią za wiaduktem kolejowym. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do 25 września.

II etap pod koniec września

W kolejnym etapie robót, który zacznie się od 26 września, zamknięta będzie jezdnia w kierunku Ursusa, a ruch w obydwu kierunkach zostanie przełożony na jezdnię w kierunku Bemowa.

Powodem zmian jest remont wiaduktu kolejowego. Inwestor zapowiada, że remont zakończy się 9 października.

 

Skąd te opóźnienia?

O przyczynach opóźnienia inwestycji próbowaliśmy dowiedzieć się u źródła. Wykonawca remontu - firma INTOP Warszawa - odesłała nas do Zarządu Dróg Miejskich. A Adam Sobieraj, rzecznik ZDM z kolei skierował nas do PKP PLK.

W poszukiwaniu instytucji odpowiedzialnej za zmianę planów zadzwoniliśmy też do Tomasza Kunerta, który jasno wskazał firmę INTOP Warszawa i dodał, że nie wie czemu została zmieniona data wprowadzenia nowej organizacji. Wykonawca złożył wniosek o zajęcie pasa drogi, na którym widniała data 12 września, czyli poniedziałek, jako termin nowej organizacji ruchu na ul. Globusowej. Nie wiem dlaczego tak się nie stało - dodaje.

Z tego, co udało nam się ustalić, firma INTOP mogła wejść na ul. Globusową dopiero wtedy, kiedy zostaną zakończone prace przy remoncie wiaduktu kolejowego w ciągu ulic Cegielniana - Sympatyczna. - Inżynier ruchu Janusz Galas nie pozwolił rozpocząć prac na Globusowej wcześniej - wyjasnia jeden z pracowników firmy INTOP. - Remont na Cegielnianej został zakończony, więc od razu przeszliśmy na ul. Globusową - dodaje.

Na pytanie, czy to spowodowało opóźnienie w prowadzeniu nowej organizacji na ul. Globusowej nie usłyszeliśmy odpowiedzi. - Nie wiem dlaczego tak się stało - odpowiada pracownik INTOP.

Mapa Polski Targeo
Mapy dostarcza Targeo.pl

as/roody

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • korektor_

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.09.2011 14:24 ~korektor_

  ...jak poinformował...rzecznik miejskiego koordynatora remontów...
  To już sz. p. Witek nie potrafi samodzielnie gadać ? Ilu tych "rzeczników" za nasze pieniądze ?

 • Łukasz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.09.2011 20:20 ~Łukasz

  To nie Ursus tylko WŁOCHY !!!

 • mła

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.09.2011 18:23 ~mła

  codziennie na tym serwisie pojawia się przynajmniej 3 informacji o opóźnieniach w pracach remontowych/ budowlanych w warszawie. informacji o planowym terminie oddania nie pamiętam.
  czy ktoś kto odpowiada/ nadzoruje te zlecenia na tego świadomość, czemu nie reaguje? nie mam na myśli oczywiście o urzędzie miasta, ale o NIKu?

 • kk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.09.2011 17:51 ~kk

  Może zamkniecie już wszystkie wyjazdy z Ursusa, pozostał wam tylko jeden ten przez Piastów!!!!!! To kiedy zaczniecie tam coś robić?

  TROCHĘ WYOBRAŹNI!!!!!!

 • lm

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.09.2011 16:28 ~lm

  Do pana Burmistrza Ursusa. Ponownie pozdrawiaja pana wszyscy mieszkancy stojacy w okolicznych korkach. Dziekujemy za skoordyniwanie wszystkich remontów co w efekcie doprowadzilo do powstania getta w Ursusie. Bedziemy pamietac przy urnach.

 • olo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.09.2011 16:10 ~olo

  Kiedy Oni się wreszcie ogarną ile można zamykać, otwierać, zamykać.... srać się chce, co za debile!

 • ///

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.09.2011 15:57 ~///

  ~qwerty

  ALE TA ULICA MA BYĆ ZWĘŻONA A NIE ZAMKNIĘTA I JESZCZE PRZY ZAMKNIENTEJ DŹWIGOWEJ TO RACZEJ TAM WIELKICH KORKÓW NIE BĘDZIE. TO O JAKICH OBJAZDY MOWA?
  ~Polka MA JEDNAK RACJĘ.

 • xmz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.09.2011 15:29 ~xmz

  A w Popularnej ciągle dziura.

 • yaro

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.09.2011 15:26 ~yaro

  15 wrzesnia od goidziny 11.30 beda korki w okolicach huty warszawa - ratusz robi ćwizcenia STOLICA 2011

 • BB_PW

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.09.2011 14:37 ~BB_PW

  PS.
  a ja osobiście naparwdę jestem ciekawy, dlaczego inwestycja opłacona za moje podatki opóźnia się z nieznanych przyczyn o kilka dni. Was to nie interesuje? :)

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl