Ulice

31.05.2017 15:14 Budują trasę świętokrzyską

Zamoyskiego zamknięta do września. Utrudnienia i objazdy

SERWISY:

Z powodu budowy Trasy Świętokrzyskiej ulica Zamoyskiego zostanie zamknięta na odcinku od Sokolej do Marcinkowskiego. Utrudnienia rozpoczną się w środę wieczorem i potrwają do końca września.

Kierowcy i pasażerowie muszą przygotować się na objazdy. Jadący Sokolą na skrzyżowaniu z Zamoyskiego będą musieli skręcić w prawo w kierunku Targowej. Natomiast jadący od strony Targowej będą mogli pojechać tylko w kierunku mostu Świętokrzyskiego.

Połączenie z Zamoyskiego straci ulica Sprzeczna. Objazdy zostaną poprowadzone ulicami: Marcinkowskiego - Targowa; Sokola - Wybrzeże Szczecińskie - Okrzei; Targowa - Kłopotowskiego.

Po północnej stronie ulicy utrzymane będzie przejście dla pieszych.

Jeśli chodzi o komunikację miejską, utrudnienia dotyczą linii 135. Autobusy skręcą z al. "Solidarności" w ul. Targową i dalej pojadą prosto.

Utrudnienia do września

Nowa organizacja rozpocznie się w środę 31 maja o godzinie 22.00 i utrzyma do 30 września. W sierpniu planowane jest dodatkowo zamknięcie skrzyżowania z Sokolą.

Zamknięcie jest niezbędne ze względu na przebudowę sieci podziemnych w ramach budowy Trasy Świętokrzyskiej. Przebudowana zostanie też sama ulica Zamoyskiego. Jak czytamy na stronie stołecznego ratusza, powstanie tu nowe skrzyżowanie z fragmentem Sokolej, który zostanie przebity do Targowej.

Trwa budowa Trasy Świętokrzyskiej od Zamoyskiego do Targowej. Tak jak na pozostałych odcinkach trasy, powstaną tu dwie jezdnie z dwoma pasami ruchu każda, chodniki i drogi rowerowe. Prace budowlane mają zakończyć się w listopadzie.

Kilka dni temu nasza kamera była na placu budowy Trasy Świętokrzyskiej. Zobacz relację:

kw/mś

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Alex

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.12.2017 00:19 ~Alex

  Mieli zamknąć skrzyżowanie Sokola, Zamoyskiego do 22 października 2017, a najdłużej do końca października wznowić ruch. Obserwowałem codziennie jak pracują to po prostu jak za karę, do 17 i do domu, pomimo,że mieli ładną pogodę, wcześniej nat długi dzień. Dziś mamy 1 grudnia i budowa nadal rozwalona i pogoda popsuła się dopiero wczoraj. ciekawe ile jeszcze będą tak budować. Tak samo Bazar Rogatka - od roku stoi bez kostki chodników i pomysłów. Teraz zaczynają coś mędrkować. Małą obwodnicę chcą prowadzić, a nie lepiej byłoby przebić się w najwęższym kolejowym miejscu ul. Św Anny-Podskarbińska,a stąd prosta droga AL. Stanów (może tunelem). Ale co ja wymagam to za dużo na IQ decydentów i urzędników.

 • driver

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.10.2017 10:46 ~driver

  Co jest ze zjazdem z Mostu Świętokrzyskiego na wprost, w Zamoście? Jest tam zakaz ruchu (a i tak niektórzy jeżdżą).

 • andrus

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.06.2017 21:45 ~andrus

  scyzoryki ze słuzewca

 • stachu

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.06.2017 13:30 ~stachu

  to co dziś się działo to armageddon i nie będzie pewnie lepiej... wszystkie samochody utknęły w korku w kierunku centrum

 • c3ruh3

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.06.2017 10:41 ~c3ruh3

  dzisiaj odczulem wszedzie korki a swiatla jak byly tak dzialaja nikt nie sparwdzi nie dostosuja po co?

 • Gość

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.06.2017 10:28 ~Gość

  fikol~fikol

  Jako, że Prażanie zostaną zablokowani przez ten remont, żądamy darmowej komunikacji ZTM! Oraz dodatkowych linii autobusowych, tramwajowych i metra.

  Stowarzyszenie Przyjaźni Prasko-Ursynowskiej


  POPIERAM :) wreszcie jakiś mądry komentarz.

 • andrus

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.05.2017 16:35 ~andrus

  ogladaliscie upadek

 • fikol

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.05.2017 16:25 ~fikol

  Jako, że Prażanie zostaną zablokowani przez ten remont, żądamy darmowej komunikacji ZTM! Oraz dodatkowych linii autobusowych, tramwajowych i metra.

  Stowarzyszenie Przyjaźni Prasko-Ursynowskiej

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl