Ulice

13.04.2011 07:39 utrudnienia w Ursusie

Zamknięty wiadukt:
"Korek po horyzont"

SERWISY:

Wiadukt na Traktorzystów zamknięty, ale prac na razie nie widać - relacjonuje reporter tvnwarszawa.pl Tomasz Zieliński. Kierowcy muszą być przygotowani na zmiany organizacji ruchu na ul. Cierlickiej. Tam od rana tworzą się korki - informują internauci tvnwarszawa.pl.

Na Traktorzystów na wysokości PKP Ursus sennie. Prace remontowe jeszcze się nie rozpoczęły - pojawił się za to pierwszy sprzęt - relacjonuje reporter tvnwarszawa.pl Tomasz Zieliński. Dziś plac budowy zostanie dopiero przygotowany. Więcej będzie się działo jutro. Zgodnie z planem ma zacząć się zrywanie asfaltu czy palowanie - mówią krzątający się na miejscu robotnicy.

Ostrożnie na Cierlickiej!

Na ulicy Cierlickiej już widać pierwsze utrudnienia związane z remontem: - Raport z dzisiejszego sennego poranka. Godz. 6:15, ulica Cierlicka, ruch wahadłowy, korek po horyzont (pardon za przenośnię, horyzontu tam nie widać). Boję się myśleć, co się tam teraz dzieje (jest 7:30). - napisał na forum tvnwarszawa.pl internauta Anty-śpioch.

- Oczywiście korek w okolicach Cierlickiej powodują inteligentni inaczej kierowcy, którzy wjeżdzają na ronda po obu stronach Cierlickiej, choć nie mają szans zjechać i blokują ruch na rondach całkowicie - informuje Asc.

Pół roku utrudnień

I tak będzie przez dłuższy czas. Kierowcy z Włoch i Ursusa muszą się przygotować na pół roku poważnych zmian w ruchu w okolicy przejazdu pod torami kolejowymi.

Ulica Traktorzystów została całkowicie zamknięta na odcinku od skrzyżowania z ul. Jagiełly i ul. Wojciechowskiego do przejścia dla pieszych na wysokości stacji PKP Ursus.

Dodatkowe utrudnienia czekają na kierowców jadących ul. Cierlicką. Zamknięta zostanie jezdnia w kierunku ulicy Kościuszki, a ruch, sterowany sygnalizacją świetlną, odbywać się będzie wahadłowo.

To nie koniec utrudnień

Wykonawca planuje również całkowite zamknięcie ulicy Cierlickiej. Odbędzie się to jednak podczas dwóch weekendów. Chodzi o to, aby zdemontować konstrukcję wiaduktu, a w czerwcu lub w lipcu postawić nowy.

Zmiana tras autobusów

W związku z remontem trasy zmienią także autobusy linii:194, 394, 716.

Linie 194 i 716 pojadą przez teren dawnych terenów fabrycznych, czyli ulicami Gierdziejewskiego - Posag 7 Panien – Szamoty.

Linia 394 dojedzie z osiedla Niedźwiadek tylko do tymczasowego przystanku PKP Ursus 51, zlokalizowanego przy skrzyżowaniu ulic Lalki – Balicka – Jagiełły.

>> Szczegółowe informacje o zmianach w komunikacji miejskiej <<

Nowy wiadukt będzie wyższy

Wiadukt zostanie podniesiony. Jego obecna wysokość - 3,8 m - jest niewystarczająca dla odbywającego się ulicą Cierlicką transportu towarów. Odczuły to mocno dźwigary obiektu, które są regularnie obijane przez samochody ciężarowe. Po remoncie prześwit wiaduktu będzie mieć 4 metry wysokości.

Wykonawcą prac jest firma WPM Mosty. Całkowity koszt inwestycji wynosi 3,5 mln złotych. Remont zakończyć się ma wraz z końcem września tego roku.

Remont wiaduktu na ul. Traktorzystów miał rozpocząć się w zeszłym roku, ale z powodu remontu przejścia podziemnego we Włochach został przełożony.

Dzień opóźnienia

Wiadukt miał zostać zamknięty w poniedziałek o godzinie 22.00. Drogowcy musieli zmienić plany, bo przez siąpiący deszcz nie mogli nakleić tymczasowych pasów na asfalt. Bez tego nie można było rozpocząć prac. Udało się we wtorek przed 23.00.

roody,mjc/ec/mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • ja-x

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.04.2011 18:07 ~ja-x

  "urs" pisał swój komentarz o północy - musiał być nieźle nawalony

 • juznie warszawiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.04.2011 14:44 ~juznie warszawiak

  do wk

  wypowiedziałem się w temacie Cierlickiej, bo jakiś nowy Ursusiak kieruje wszystkich w Aleje, bo jemu trudno wyjechać

 • sparhawk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.04.2011 13:56 ~sparhawk

  do urs
  i te twoje 10 osób będzie pracować miesiąc 24h/dobę 7 dni w tygodniu bo uważasz, że tak trzeba. Najpierw trzeba znać się trochę na budownictwie mostów i wiaduktów a potem się wypowiadać. 2 tygodnie 'kładzenie' nowego wiaduktu? Życzę szczęścia. Szczególnie podoba mi się wyburzanie wiaduktu w piątek w nocy przy pomocy pirotechników - ursus by miał super zabawę. Ciekawy jestem, jak liczyłeś koszty, że wyszło ci 600-700tys PLN. Czy wiesz, ile kosztuje transport konstrukcji o jej wyprodukowaniu w hucie nie wspomnę? Ile kosztuje godzina pracy koparko-ładowarki, koparki, ciężarówki (paliwo, pensja operatora/kierowcy, amortyzacja itp)? A nie zapomniałeś o żurawiach, sprężarkach, agregatach prądotwórczych, spawarkach, palownicy o kupie innego sprzętu nie wspomnę? Czy wiesz, że do obsługi palownicy i pompy do betonu potrzeba 4-6 osób nie licząc kierowcy betonomieszarki? A o projektantach nowej konstrukcji i ich pracy nie zapomniałeś? A o wielu innych aspektach stawiania wiaduktów? Najpierw trzeba choć trochę orientować się w danym temacie a dopiero potem dyskutować. Ale niestety Polacy tacy są - każdy jest urodzonym trenerem, kierowcą F1, skoczkiem, piłkarzem, budowniczym i kim tylko chcesz, byle tylko rzucić hasło.
  Załóż firmę i postaw wiadukt w miesiąc i to jeszcze za tę kwotę. Ciekawy jestem czy ci się uda zmieścić w czasie przy takiej ilości ludzi i sprzętu jaki podałeś (o cenie nie wspomnę, bo w życiu się nie zmieścisz w 700tys PLN).

 • urs

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.04.2011 00:01 ~urs

  Żenada, pół roku.... co za chory kraj.
  1) Piątek w nocy - wyburzenie wiaduktu.
  2) Sobota-Niedziela + noc niedz - pon. wynoszenie gruzu.
  3) Dwa tygodnie robót związanych z kładzeniem nowego wiaduktu
  3) Tydzień odbioru technicznego (max...)
  4) w niecały miesiąc mamy gotowy wiadukt (maxymalnie...)

  Praca dla dwóch pirotechników, dwóch kierowców ciężarówek, dwóch operatorów koparek, trzech robotników, inżyniera.

  Koszt operacji ~600-700 tyś pln.

 • Miro

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.04.2011 22:17 ~Miro

  To lubimy w Polsce - pół roku na wymianę jednego małego wiaduktu. No, ale jak zajrzymy za jakiś czas na budowę, to pewnie okaże się, że praca odbywa się od poniedziałku do piątku na jedną zmianę - bo tak jest taniej, nie trzeba dodatkowych pracowników czy dopłat za pracę w weekendy lub nocą. Szkoda tylko, że nikt nie liczy strat czasu, paliwa i innych niedogodności, jakie ponoszą dziesiątki tysięcy innych ludzi.

  Czy kiedyś w Polsce doczekamy się, że priorytetem przy takich remontach będzie czas wykonania? Weekendowe frezowania pokazały, że można pracować 24h/dobę - dlaczego tak się nie dzieje przy innych, kluczowych inwestycjach?

 • Mój Ursus

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.04.2011 21:15 ~Mój Ursus

  Niech oni sobie ten remont w (buty) wsadzą a w szczególności organizację ruchu na ten czas, ze starego Ursusa na Niedźwiadek to nie problem się dostać ale gehenną jest przejechać odwrotnie. Życzę wszystkim nam cierpliwości i....cierpliwości

 • WK

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.04.2011 16:28 ~WK

  Do "jużniewarszawiak"

  Dokładnie znam wszystkie możliwe objazdy w okolicy Cwaniaku. Skoro wypowiadasz się w temacie remontu wiaduktu nad ul. Cierlicką i związanego z tym korka na niej to tak można zinterpretować Twoją trasę do Dźwigowej.
  Więc nie marudź i ciesz się, że nie musisz codziennie poruszać się w obie strony Ursusa ul. Cierlicką

 • mieszkanka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.04.2011 15:15 ~mieszkanka

  do TRAKTOR,

  wiem, co koleś napisał. Wyraźnie napisałam, że drugiego tunelu nie wykopią. To ma do wyboru Piastów, Włochy, albo niech przez pół roku daruje sobie Stary Ursus

 • Omega

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.04.2011 15:05 ~Omega

  Dzięki za informację o przejściu dla pieszych (a tak dla zirytowanych moim pytaniem: dopiero będę jutro tam szła więc skąd mam niby wiedzieć czy jest tam jakies przejście skoro go jeszcze nie sukałam?)

 • jużniewarszawianka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.04.2011 14:52 ~jużniewar…

  DO WK

  Po pierwsze nie jadę Cierlicką, tylko Warszawską, przez zakład i do Włoch.

  Nie znacie takiej drogi Ursusiacy?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl