Ulice

04.07.2011 07:59 utrudnienia na Pradze

Zamknięta Jagiellońska

SERWISY:

Jagiellońska jest zamknięta na odcinku od al. Solidarności do Ratuszowej. Rozpoczęła się tam budowa tymczasowych torów objazdowych na czas budowy II linii metra. Ruch tramwajowy na pętli tramwajowej „ZOO" został wyłączony.

- Kierowcy omijają Jagiellońską. Większych korków przed zamkniętym odcinkiem nie ma - informował o godzinie 7.30 z miejsca prac Dawid Krysztofiński, reporter tvnwarszawa.pl.

Przygotowania do metra

Remont na Jagiellońskiej jest konieczny do utrzymania ruchu tramwajowego w rejonie pl. Wileńskiego podczas budowy II linii metra. Roboty odbywają sie głównie na przejazdach w ul. Jagiellońskiej i Cyryla i Metodego.

Ulica Jagiellońska pomiędzy ul. Ratuszową a al. Solidarności została całkowicie zamknięta dla ruchu. Północna jezdnia al. Solidarności na wysokości skrzyżowania z ul. Jagiellońską jest zawężona do jednego pasa ruchu – możliwa jest jazda tylko na wprost, w kierunku mostu Śląsko-Dąbrowskiego.

Proponowane objazdy

Objazd zamkniętego odcinka ul. Jagiellońskiej prowadzi ulicami: al. Solidarności – Targowa – Ratuszowa lub al. Solidarności – Szwedzka – Starzyńskiego.

W celu zmniejszenia utrudnień w ruchu, połączenie torów tramwajowych nastąpi w dni wolne od pracy. W jeden z weekendów zamknięty będzie przejazd w kierunku mostu Śląsko-Dąbrowskiego. Normalnie przejadą tylko autobusy.

Najbardziej uciążliwe prace zakończą się do końca lipca. Do sierpnia będą trwały jeszcze między innymi odtwarzanie trawników i prace brukarskie.

Mapa Polski Targeo
Mapy dostarcza Targeo.pl

as/mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • heghe

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.07.2011 14:52 ~heghe

  planują do 2013 roku :) ale znając życie potrwa to do 2015 :)

 • do zxcv

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.07.2011 12:42 ~do zxcv

  a kto Ci powiedział że po stronie cerkwi???!!!
  Zwrotnica przy al. Solidarności która została położona przy ostatnim remoncie, by teraz nie zamykać torowiska przy Solidarności jest po stronie parku więc i dalej tory będą biegły po stronie parku. To logiczne!

 • ewa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.07.2011 11:32 ~ewa

  @LALUŚ, Nie umiesz czytać ze zrozumieniem czy znudziło ci się czytanie bo więcej niż jeden akapit przerasta twoje możliwości: "Najbardziej uciążliwe prace zakończą się do końca lipca. Do sierpnia będą trwały jeszcze między innymi odtwarzanie trawników i prace brukarskie."

 • qwerty2

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.07.2011 10:53 ~qwerty2

  Po co Wam te informacje do kiedy? Niedługo zamykają skrzyżowanie "4-rech Śpiących" to już będzie bez różnicy do kiedy.

 • zxcv

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.07.2011 10:45 ~zxcv

  Dlaczego te tory mają być tymczasowe? Kolejne grube pieniądze wywalone w błoto! Skoro już powstają, to należy je zostawić, bo mogą się przydać, chociażby w przypadku awarii. Problem tylko w tym, że zupełnie bezsensownie zdecydowano się je zbudować od strony cerkwi, zamiast po stronie Parku Praskiego. W tym układzie tramwaje będą niepotrzebnie przejeżdżać przez Jagiellońską i stwarzać utrudnienia w ruchu.

 • pop

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.07.2011 09:14 ~pop

  do 24.07.2011

 • LALUŚ

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.07.2011 08:45 ~LALUŚ

  Miało być - KOGO INTRESUJE "OD KIEDY"

  DO KIEDY -- oto jest pytanie.

 • LaLUś

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.07.2011 08:25 ~LaLUś

  Kogo interesuje DO kiedy zamknięta.....?

  DO KIEDY KURDE !??! DO KIEDY ?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl