Ulice

14.01.2012 15:06 prace związane z budową Nowolazurowej

Zamknęli Szamoty,
zbudują tunel pod stacją

SERWISY:

W sobotę rano zamknięty został fragment ulicy Szamoty na odcinku od ulicy Traktorzystów do ulicy Posag 7 Panien. Wyłączenie z ruchu tego odcinka jest potrzebne dla przeprowadzenia prac związanych z budową ul. Nowolazurowej.

Zamknięcie ulicy umożliwi przebudowę mediów podziemnych oraz budowę tunelu w rejonie stacji kolejowej Warszawa Ursus Północny. Ruch na ulicy Szamoty zostanie przywrócony po wybudowaniu ulicy Nowolazurowej.

Proponowane objazdy prowadzą ulicami: Traktorzystów – Jagiełły – Lalki – Gierdziejewskiego – Posagu 7 Panien. Dojazd do Centrum Handlowego będzie odbywał się od strony ul. Traktorzystów. W związku z realizacją tej inwestycji zamknięty jest też fragment ul. Świerszcza między ulicami Obywatelską i Chrościckiego. Objazd prowadzi ulicami Obywatelską i Chrościckiego.

Przedłużenie Lazurowej docelowo do S8

Ulica Nowolazurowa, czyli przedłużenie ul. Lazurowej, na tym etapie prac powstaje pomiędzy Alejami Jerozolimskimi a ul. Chrościckiego. Wykonawcą na zlecenie Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych jest firma Strabag.

Pierwszy fragment ma być gotowy w końcu 2012 r. W kolejnych etapach powstanie odcinek od ul. Chrościckiego do trasy S8. Będzie to droga o dwóch jezdniach po dwa pasy ruchu, z wiaduktami nad terenami kolejowymi (oraz tunelem) i dwupoziomowymi skrzyżowaniami z ul. Połczyńską i ul. Górczewską.

Mapa Polski Targeo
Mapy dostarcza Targeo.pl

js/roody

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Pitz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.01.2012 17:19 Pitz

  ~XYZ - teoretycznie jest:

  http://inwestmapa.um.warszawa.pl/

 • XYZ

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.01.2012 15:53 ~XYZ

  Jest jakaś strona, na której w jednym można są aktualizowane informacje o wszystkich zamykanych ulicach w całej Warszawie ?

 • Pitz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.01.2012 11:44 Pitz

  >>>09:40 ~Tomek
  >>>Rano tamtedy jechalem - ludzie jada na
  >>>pamiec, nikt nie zwraca uwagi na znaki
  >>>no i staja pod barierka... A potem z
  >>>powrotem i objazd ladnych kilka km...
  >>>O dziwo - kolo Factory nie bylo korka
  >>>do swiatel przy Rybnickiej..

  Też byłem tym zdziwiony, że nie ma tam kora, ale może to zasługa ferii. Generalnie 3-4 minuty dłużej.

 • Tomek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.01.2012 09:40 ~Tomek

  Rano tamtedy jechalem - ludzie jada na pamiec, nikt nie zwraca uwagi na znaki no i staja pod barierka... A potem z powrotem i objazd ladnych kilka km... O dziwo - kolo Factory nie bylo korka do swiatel przy Rybnickiej..

 • tubylec

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.01.2012 22:27 ~tubylec

  Według rysunku 08_nl_swierszcza.pdf na stronie siskom.waw.pl koło stacji Ursus Północny będą 3 równoległe przesunięte względem siebie, różnej długości tunele.
  Najdłuższy i węższy od dwóch pozostałych będzie dla pieszych i rowerzystów (chodniki kropkowane kolorem błękitnym a ścieżki rowerowe pomarańczowym).

 • asc

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.01.2012 21:29 ~asc

  fragment ulicy Szamoty od Traktorzystów do Posag 7 Panien, to jakby nie patrzeć cała ulica Szamoty ;)

 • Pitz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.01.2012 21:28 Pitz

  >>>bebe > nie p. inwestycję zaczęli
  >>>latem, teraz po prostu jest kolejny
  >>>etap. to co, mają nic nie robić zimą,
  >>>żebyś nie siał popeliny na forach?

  Teraz zamkną Szamoty, żeby ci co omijają tędy zamkniętą Dźwigową musieli omijać jeszcze większym łukiem i postali sobie w korku na Traktorzystów przy Factory. Będą wiedzieli, że coś się robi - np. zamyka ulice. Było im za łatwo (jak mi np.). Teraz nie dość, że trzeba postać na ogół w Gołąbkach na przejeździe, przebić się przez błoto na budowie wiaduktu na Gierdziejewskiego (tam powinna Srasz Wiejska lepić mandaty, bo sprzętem z błota wyjeżdżają wprost na ulicę - warstwa 5 cm jest niczym niezwykłym), to trzeba będzie jechać przez ronda do Traktorzystów. Pewnie +10 minut minimum.

 • tubylec

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.01.2012 21:04 ~tubylec

  Koło stacji Ursus Północny są tylko 2 tory wysoko na nasypie.
  Różnica między Nowolazurową a Świerszcza jest taka, że Świerszcza ma 2 zakręty żeby przechodzić pod torami prostopadle a Nowolazurowa będzie przechodzić pod torami dużym łukiem.
  Z powodu przechodzenia Nowolazurowej pod torami pod ostrym kątem będą 2 równoległe tunele i będą dłuższe niż gdyby przechodziły prostopadle ale będą płytkie bo wydrążone w nasypie.

 • m

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.01.2012 15:18 ~m

  bebe > nie p. inwestycję zaczęli latem, teraz po prostu jest kolejny etap. to co, mają nic nie robić zimą, żebyś nie siał popeliny na forach?

 • bebe

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.01.2012 14:24 ~bebe

  A mnie zastanawia inna sprawa... Jak to jest że zaczynają prace akurat jak przyszła zima ...

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl