Ulice

23.11.2011 16:08 ulica nieprzejezdna w kierunku al. jerozolimskich

Zamknęli na tydzień połowę ul. Emilii Plater

SERWISY:

 

Tydzień - na tyle wodociągowcy zamknęli ul. Emilii Plater w kierunku Al. Jerozolimskich. W tym czasie naprawią jezdnię- zapadła się po awarii wodociągowej, do której doszło ponad pół roku temu.

Wraz z zamknięciem rozpoczynają się prace przy naprawie nawierzchni. - To dość skomplikowana operacja, gdyż Zakład Remontów i Konserwacji Dróg we współpracy z MPWiK musi odtworzyć całą podbudowę jezdni. Był tam dość głęboki wykop - mówi Adam Sobieraj, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich.

ZRKiD: terminy wynikają z umowy

Dlaczego dopiero teraz wodociągowcy będą naprawiać nawierzchnię, skoro awaria miała miejsce ponad pół roku temu? - Jest to dość trudna sprawa. Ulica nadal jest na gwarancji, więc prace musi przeprowadzić ZRKiD. Sprawa przedłużała się, gdyż musiały się zebrać komisje, które zezwolą na remont - tłumaczy Roman Bugaj, rzecznik Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągowców i Kanalizacji.

 

Tymczasem rzeczniczka ZRiKD Karina Stopa twierdzi, że termin remontu wynika z umowy zawartej z wodociągowcami. - MPWiK zleciło ZRiKD odtworzenie nawierzchni jezdni ul. E. Plater przy ul. Śliskiej po awarii wodociągowej. Umowa z MPWiK na wykonanie naprawy została podpisana 29 września 2011r. Wskazany w umowie termin realizacji naprawy to 30 listopada 2011r - poinformowała.

Mogli wybrać innego wykonawcę

- ZRiKD, na zlecenie MPWiK, przygotował projekt czasowej organizacji ruchu, który został zatwierdzony przez inżyniera ruchu 9 listopada 2011r. Zgodnie z początkowymi ustaleniami MPWiK miało wdrożyć ten projekt, jednak odstąpiło od tego i nam przekazało wdrożenie czasowej organizacji ruchu - dodała Stopa.

Chociaż po remoncie z 2010 roku ulica jest w gwarancji ZRKiD, remont nie musi być przeprowadzany przez tę instytucję. - MPWiK miało możliwość wykonania prac z innym wykonawcą, ale pod naszym nadzorem lub naszymi siłami. Wybór wykonawcy leżał po stronie MPWiK - tłumaczy rzeczniczka ZRiKD. - Nie mamy wiedzy na temat komisji, które miały zalecać wykonanie naprawy przez ZRiKD - dodała.

Konsekwencje lutowej awarii

W lutym na ul. Emilii Plater na wysokości Śliskiej pękła rura. Przy naprawie trzeba było też wymienić fragment nawierzchni. Pod koniec kwietnia kierowców w tym samym miejscu zaskoczyły utrudnienia. Zapadł się fragment jezdni. Ponowna usterka w tym miejscu po kilku miesiącach była spowodowana drobną wpadką naszego wykonawcy – wyjaśniał w kwietniu rzecznik MPWiK. Usterkę udało się usunąć tego samego dnia.

MPWiK obiecywał...

Jak wyjaśniał rzecznik wodociągowców, podczas lutowej awarii z uszkodzonego przewodu wyciekła woda, podmyła kolejny fragment jezdni i zamarzła. Nie zauważyła tego pracująca wtedy ekipa. Problem wyszedł na jaw, kiedy przy wiosennych temperaturach woda rozmarzła. Wtedy wykonano tam tymczasowy zabruk. - W najbliższych dniach pojawi się właściwa nawierzchnia - obiecywał wtedy rzecznik MPWiK.

Mapa Polski Targeo

 

Autobusy zmieniają trasy

 W związku z remontem Emilii Plater aż 9 linii autobusowych zmienia swoje trasy. Ulica będzie całkowicie nieprzejezna w kierunku Al. Jerozolimskich. Trzy dzienne i sześć nocnych linii autobusowych od czwartku od 23:00 pojedzie na trasy objazdowe.

Zobacz trasy:

102: w kierunku pętli Dw. Centralny: Grzybowska – al. Jana Pawła II – Al. Jerozolimskie – Emilii Plater do pętli;

507: w kierunku pętli Gocław: ul. Emilii Plater – Twarda – pl. Grzybowski – Grzybowska – al. Jana Pawła II – Al. Jerozolimskie i dalej swoją trasą;

510: w kierunku pętli Emilii Plater: od skrzyżowania al. Jana Pawła II/ Al. Jerozolimskie/ Chałubińskiego: nawrót na rondzie – al. Jana Pawła II – postój na przystanku DW.CENTRALNY 60 – powrót al. Jana Pawła II i dalej swoją trasą;

N11, N61: w kierunku pętli Dw. Centralny: Grzybowska – al. Jana Pawła II – postój na przystanku DW. CENTRALNY 03 – al. Jana Pawła II – zawrotka na rondzie – al. Jana Pawła II do pętli;

N31, N81: w kierunku pętli Dw. Centralny: przystanek DW.CENTRALNY 16 obowiązuje jako końcowy; w kierunku pętli Sadyba: DW.CENTRALNY 16 – Emilii Plater – pl. Grzybowski – Królewska – Marszałkowska i dalej swoimi trasami;

N41: w kierunku pętli  Dw. Centralny: Grzybowska – al. Jana Pawła II – nawrót na rondzie – al. Jana Pawła II do pętli;

N45: w kierunku pętli  Dw. Centralny: al. Jana Pawła II – postój na przystanku DW.CENTRALNY 03 – al. Jana Pawła II – nawrót na rondzie – al. Jana Pawła II do pętli.

 

CZYTAJ WIĘCEJ O ZMIANACH W KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ

as/su/ec

 

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • nick

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.11.2011 22:10 ~nick

  a prezes dostaje nagrody od HGW

 • PIJANY

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.11.2011 21:54 ~PIJANY

  PRZEZ TO ZAMIESZANIE NOCNE PUSZCZĄ OBJAZDAMI I PIJACY WRACAJĄCY Z DYSKOTEK I NOCNYCH KLUBÓW NIE ZNAJDĄ SWOJEGO AUTOBUSU...BĘDZIE TAKI PIJAK MUSIAŁ IŚĆ PIESZO, TO BĘDZIE LUDZI ZACZEPIAŁ I TYLE Z TEGO BĘDZIE.

 • wodociągowcy warszawscy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.11.2011 19:54 ~wodociągo…

  A mówiłem jak tylko robili remont i namalowali te pasy "fortepianowe" że dorwiemy tą ulicę i będzie nasza!
  Nie wierzyliście to teraz macie. Nie zadzierajcie z nami bo rano zobaczycie nas na wyjeździe ze swojego osiedla w towarzystwie wielkiego wykopu!

 • brat

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.11.2011 19:34 ~brat

  standard w naszym kraju, jak gdzieś położą nowy asfalt to za pół roku wodociągowcy będą poprawiać

 • mikele

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.11.2011 18:33 ~mikele

  Gdzie zima drogi nie zniszczy tam mpwik pośle

 • ajs

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.11.2011 18:06 ~ajs

  po prostu, jak zwykle, nie zagęszczono wówczas wykopu i stąd konieczna powtórka.

 • luk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.11.2011 16:34 ~luk

  "Zabruk". Wiadomo o co chodzi ale nie twórzmy nowomowy! Dbajmy o swój język panie rzeczniku MPWiK.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl