Ulice

26.11.2011 18:21 przez budowę nowolazurowej

Zamkną Zapustną, Szamoty i Świerszcza

SERWISY:

Około godziny 10.00 w poniedziałek części ulic Świerszcza, Szamoty oraz Zapustnej zostaną zamknięte. Zmiany są związane z rozpoczęciem kolejnego etapu prac przy budowie Nowolazurowej.

W poniedziałek rano zamknięte dla ruchu zostaną: ulica Świerszcza na odcinku od Obywatelskiej do Chrościckiego oraz ulica Szamoty od placu budowy Nowolazurowej (na wysokości stacji PKP Ursus Północny) do Traktorzystów.

Ratusz proponuje objazd: Traktorzystów – Jagiełły – Lalki – Gierdziejewskiego – Posagu 7 Panien; Obywatelska – Chrościckiego.

Pierwszy etap mają skończyć w 2012

Zamknięta zostanie też ulica Zapustna w rejonie kościoła Świętej Rodziny.

- Jestem mieszkanką osiedla Chrobry przy ulicy Zapustnej (droga z płyt). Jestem strasznie wściekła ponieważ dzięki tej ulicy zawsze spokojnie i bez korków mogę sobie dojechać na Ursus i z niego wrócić, teraz będzie to masakra bo ul. Ryżowa zawsze jest zakorkowana, nawet w weekendy i jeśli pojadę na Ursus, to powrót będzie koszmarem - napisała już na warszawa@tvn.pl Ewelina. - Państwo jesteście w stanie dowiedzieć się kiedy ponownie otworzą tą ulicę? - spytała.

Jak informuje Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych, dotychczasowa organizacja ruchu na ulicach Świerszcza i Zapustnej nie zostanie przywrócona.

Przejazd pierwszym odcinkiem Nowolazurowej ma za to powstać do końca 2012 roku.

Budowa na lata

Przedłużenie ul. Lazurowej na razie powstaje pomiędzy Alejami Jerozolimskimi a ul. Chrościckiego. Wykonawcą, na zlecenie Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych, jest firma Strabag. W kolejnych latach ma powstać odcinek od ul. Chrościckiego do trasy S8. Będzie to droga o dwóch jezdniach po dwa pasy ruchu, z wiaduktami nad terenami kolejowymi (oraz tunelem) i dwupoziomowymi skrzyżowaniami z ul. Połczyńską i ul. Górczewską.

Mapa Polski Targeo
Mapy dostarcza Targeo.pl

mjc/mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Aga

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.11.2011 07:33 ~Aga

  Czy ktoś wie jak mieszkańcy włoch i ursusa bedą wjeżdżać na nowolazurowa? Jak ma wyglądać skrzyżowanie z Ryżowa?

 • KLIENT TESCO

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.11.2011 15:01 ~KLIENT TESCO

  Dobrze, że budują Nowolazurową to będzie można łatwiej dojechać do Tesco na Połczyńskiej. Mam nadzieję, puszczą tam jakiś autobus.

 • tubylec

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.11.2011 13:38 ~tubylec

  Mieszkańcy Ursusa nie powinni narzekać, że rozpoczyna się budowa wiaduktu nad torami.
  Trwa modernizacja linii kolejowej polegająca między innymi na ustawianiu ekranów po obu stronach torów. Po jej ukończeniu nie będzie możliwości przejścia przez tory "na skróty". Będzie tylko bezpieczny wiadukt.

  Korki na Ryżowej się skończą jak Nowolazurową będzie dojazd do Al. Jerozolimskich a Gierdziejewskiego i wiaduktem w Gołąbkach dojazd do Połczyńskiej.

 • Ewelina

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.11.2011 11:20 ~Ewelina

  no widzisz gołąbek ja mieszkam trochę więcej lat niż ty, może po prostu nie znasz takich sloganów, może mieszkałeś w innej części Ursusa :P
  Ja też nie lubię jak ktoś się czepia kto gdzie mieszka i wkurza mnie coś takiego. Ja sama tego nie robię, ale jak już ktoś się mnie czepia, to gryzę :P chociaż i tak jestem grzeczna tu :P
  Gdyby nie mój mail, to nic by nie było napisali o zamykanych ulicach, ale to pewnie nie jest waż... dziękuję wam bardzo. pa
  Tak to jest jak człowiek chce pomóc, to później obrywa od tych co się nie znają.

 • xms

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.11.2011 08:08 ~xms

  Od przynajmniej pięciu pokoleń moja rodzina zamieszkuje Warszawę (Śródmieście) a ja wybrałem Ursus. Nawet na chwilę nie przyszło mi do głowy żeby kogokolwiek obrażać z powodu jego miejsca zamieszkania.

 • xms

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.11.2011 08:04 ~xms

  A wczoraj to nawet ul. Spisaka była zamknięta

 • Warszawa moja Stolica

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.11.2011 07:43 ~Warszawa…

  A ja z rodzimej Ochoty przeprowadziłem się do Ursusa gdy założyłem rodzinę, Skorosze to typowo rodzinne osiedle, które w weekendy traci 2/3 mieszkańców, co 4 samochód ma rejestrację z Warszawy.Czasem czuje się jak bym mieszkał gdzieś indziej, A wieczorem w niedzielę pojawiają się grupki ludzi niosących worki ziemniaków i kartony ze słoikami i inne siaty jedzenia.... a jak się z nimi rozmawia to mówią "u nas w Warszawie"...

 • waw

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.11.2011 00:07 ~waw

  już jakis rodowity się odezwał że Ursus to burakowo.. a siedź w swojej kamienicy przy centralnym jak Ci tam dobrze ale nie marudź bo wstyd by taki ktoś jak ty reprezentował stolice kraju i cieszę się że są tacy normalni ludzie z Ursusa Tarchomina kulturalni nie cwaniakują nie wyśmiewają się z nikogo, super!

 • Miejscowy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.11.2011 22:54 ~Miejscowy

  Określenie "na Ursus" to się chyba pojawiło po zasiedleniu Skoroszy. Mam nadzieję, że się nie przyjmie.

 • z gołąbek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.11.2011 22:52 ~z gołąbek

  ewelina, nie masz zupełnie racji. mieszkam od urodzenia w ursusie, ponad 30 lat. i ZAWSZE mówiło sie "w ursusie" a nie "na ursusie". pierwszy raz słyszę takie określenie. "na" to możesz mieszkać woli albo żoliborzu.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl