Ulice

12.07.2015 09:53 trwa remont trasy AK

Zamkną estakadę, zwężą jezdnię.
Zmiany na trasach Toruńskiej i AK

SERWISY:

W nocy z wtorku na środę kierowcy nie będą mogli wjechać z ul. Jagiellońskiej na Trasę Toruńską w kierunku Marek. Przez cały tydzień, w nocy zwężana będzie jezdnia Trasy Armii Krajowej przy wiaduktach ul. Słowackiego. Kierowcy muszą liczyć się też ze zmianami w ruchu na Modlińskiej.

Przez całą noc z wtorku na środę zamknięta będzie estakada wjazdowa na Trasę Toruńską z ul. Jagiellońskiej w kierunku Marek.

– Będą prowadzone prace związane z betonowaniem na obiekcie prowadzącym ruch z trasy głównej w kierunku Tarchomina – informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Wjazd na trasę w stronę Marek będzie możliwy przez pętlę autobusową i estakadę prowadzącą z ul. Modlińskiej z Białołęki na wschód.

Węziej nocami

Już w poniedziałek w nocy drogowcy zaczną prace związane z wykonaniem antykorozji betonu na zachodnich wiaduktach ul. Słowackiego. Roboty będą wiązały się ze zwężaniami do jednego pasa ruchu jezdni głównej Trasy Armii Krajowej.

W nocy z poniedziałku na wtorek (z 13 na 14 lipca) oraz z wtorku na środę (z 14 na 15 lipca) zamknięte będą prawe pasy ruchu w kierunku Poznania oraz w kierunku Białegostoku. Z kolei w nocy ze środy na czwartek (z 15 na 16 lipca) oraz z czwartku na piątek (z 16 na 17 lipca) zamknięte będą środkowe pasy ruchu w tych samych kierunkach.

Roboty na Modlińskiej

W poniedziałek rano zwężony zostanie prawy pas jezdni wschodniej ul. Modlińskiej na długości ok. 350 m, za ul. Elektronową. Ruch w stronę Tarchomina będzie prowadzony dwoma pasami. Zamknięty zostanie wjazd z ul. Modlińskiej do centrum handlowego przez rondo oraz wyjazd w kierunku Tarchomina.

Wjazd i wyjazd z ul. Elektronowej pozostanie bez zmian. Przystanek autobusowy w kierunku Tarchomina zostanie przeniesiony przed ul. Elektronową. Wykonawca remontu Trasy AK aż do 14 sierpnia będzie prowadził na tym odcinku prace brukarskie i branżowe.

Wielki remont

Remont Trasy AK trwa od października 2013 roku. Zostanie ona dostosowana do parametrów drogi ekspresowej. Poszerzone i przebudowane zostaną jezdnie główne. Pojawią się również ścieżki rowerowe i pieszo-rowerowe.

Wyremontowanych i przebudowanych będzie 27 obiektów. Sam most Grota-Roweckiego, zostanie poszerzony o 10 metrów i będzie miał po pięć pasów w każdym kierunku.

Jak poinformował nas w maju wykonawca, prace potrwają do sierpnia 2015 roku.

jb/r

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • IGUASU

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.08.2015 12:47 ~IGUASU

  PANOWIE A CO ZA IDIOTA JEST PROJEKTANTEM WEZLA MODLINSKA PRZECIEZ DZISIAJ KIEDY WRACAMY Z MAREK TA TROJPASMOWKA ZWEZA SIE DO JEDNAGO PASA A ZARAZ ZA ZWEZKA JEST STALY TRAWNICZEK ODDZIELAJACY JEZDNIE POLUDNIOWA I POLNOCNA JESLI TO TAK POZOSTANIE TO WSPOLCZUJE TYM CO MIESZKAJA NA BRUDNIE BO TERAZ DOPIERO BEDA PRZEZYWALI GEHENNE

 • ika

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.07.2015 01:31 ~ika

  Dziękuje za szklane tunele, poprawiły one zdecydowanie komfort mieszkania w bezpośrednim sąsiedztwie trasy

 • espe

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.07.2015 20:46 ~espe

  Czy wjazd z modlinskiej w strone marek jest juz czynny?

 • tom

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.07.2015 09:02 ~tom

  Pijo i palo... a to nasi

 • ZDM

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.07.2015 07:54 ~ZDM

  jescze pijo i palo

 • didimos

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.07.2015 21:47 ~didimos

  czy ktoś mi wytłumaczy po co oni budują te szklane tunele? Przecież to wyrzucanie kasy w błoto.

 • Tomek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.07.2015 16:45 ~Tomek

  Tak, to fakt, mieszkam obok i widzę postępy. Pracują bardzo szybko i aż miło się patrzy, jak niemalże codziennie coś się zmienia na budowie.

 • brodzianin

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.07.2015 18:54 ~brodzianin

  aż miło na sercu....
  że robio i pracujo

 • koniu

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.07.2015 14:34 ~koniu

  Robio i pracujo.

 • asdf

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.07.2015 10:34 ~asdf

  Robią

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl