Ulice

21.07.2011 18:15 utrudnienia co najmniej do końca września

Zamkną Dźwigową
do końca września

SERWISY:

Ulica Dźwigowa zostanie zamknięta w nocy z 28 na 29 lipca. Utrudnienia potrwają co najmniej do końca września. – Szykuje się bardzo trudny remont – podkreśla Wiktor Wojewódzki, dyrektor Zakładu Remontów i Konserwacji Dróg.

Na razie trudno określić dokładny zakres prac. Wiadomo, że będzie nowy układ odwodnieniowy, kolektory, wzmocniona cała podbudowa jezdni i odtworzona nawierzchnia.

Najpierw jednak drogowcy muszą zabezpieczyć ściany wiaduktu. – Ulica przebiega przez bardzo niestabilny grunt, jeżeli zaczniemy prace bez umocnienia wiaduktu, to złoży się on jak domek z kart – opisuje w rozmowie z tvnwarszawa.pl Wiktor Wojewódzki, dyrektor Zakładu Remontów i Konserwacji Dróg.

Samo zabezpieczenie wiaduktu potrwa od 4 do 6 tygodni. – To

będzie niezwykle skomplikowana operacja inżynieryjna, konstrukcję umocnimy przy pomocy szczelnych ścian, które będą wciskane w podłoże – wyjaśnia dyrektor Wojewódzki.

Nie będzie frezowania na Połczyńskiej

Jeszcze w czwartek rano Zarząd Dróg Miejskich zapowiadał, że w ten weekend frezowana będzie jezdnia Połczyńskiej na skrzyżowaniu z Dźwigową prowadząca w kierunku centrum pomiędzy wjazdem do stacji benzynowej a przejściem dla pieszych za skrzyżowaniem. Jednak podjęto decyzję, aby te prace przesunąć na przyszły tydzień i rozpocząć w momencie kiedy ruszy remont Dźwigowej.

Remontowa w zeszłym roku

W październiku ubiegłego roku Dźwigowa przechodziła już uciążliwy dla kierowców remont. Nie na długo jednak pomógł, bo ulica znów zaczęła się zapadać. Dlatego Mazowiecki Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał decyzję o kolejnym remoncie.

bf/par

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • poster

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.12.2011 09:54 ~poster

  I co? Mamy 15,12-ile jeszcze ?

 • italia

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.10.2011 12:52 ~italia

  wczoraj usłyszałam informację, że Dźwigową otworzą za 2 lata, bo ruchome piaski nie pozwalają naszym drogowcom ukończyć remontu. czy ktoś ma potwierdzenie też informacji?

 • KasiaKawo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.10.2011 11:40 ~KasiaKawo

  No właśnie, co z Dźwigową??? Otworzą w tym roku czy nie?

 • zła

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.10.2011 16:01 ~zła

  No i co szanowni drogowcy????? jest juz polowa pzdziernika a Dzwigowa jak byla zamknieta tak jest.

 • przyjaciel

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.08.2011 21:29 ~przyjaciel

  tak tylko na marginesie dorzucę, że wg moich danych remont na dobre to się dopiero zacznie w październiku - czyli wtedy, kiedy Dyrektor ZRiKD mówił, że ma się zakończyć;) Ponadto kosztować to będzie tyle ile postawienie nowego wiaduktu obok, nie blokując nam kierowcom przejazdu przez ten cały czas, a mniemam, że się obecny remont zakończy na wiosnę przyszłego roku(w zimę nie ma budowy dróg!) :(

 • FUNIEK

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.08.2011 07:28 ~FUNIEK

  PANI PREZYDENT ZROBIŁA POPRZEDNI SZYBKI REMONCI PRZED WYBORAMI ALE TO BYŁA FUSZERKA JAK CAŁE DYREKTOROWANIE PANI PREZYDENT MIASTA. POZDRAWIAM WSZYSTKICH ZDROWO MYŚLĄCYCH.

 • Janina

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.07.2011 22:24 ~Janina

  HGW odejdź.

 • Artek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.07.2011 16:44 ~Artek

  Rewelacja! Chciałbym pogratulować znakomitego pomysłu. Mieszkańcy Ursusa, Włoch i Bemowa będą z pewnością zachwyceni:)

 • brz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.07.2011 10:19 ~brz

  Kolego, gierdziejewskiego stoi bo Generalna spraw formalnych nie załatwiła, a kierownik projektu na urlopie:D

 • Łysy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.07.2011 15:31 ~Łysy

  Niech zburzą Wawkę i od nowa zbudujemy tak jak my ludziki chcemy, naród wiecznych płaczków, który nie potrafi się dostosować

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl