Ulice

27.04.2016 11:01 Rusza budowa bulwarów

Zamieszanie na Wisłostradzie.
Nowa organizacja na raty

SERWISY:

Wczoraj niezapowiedziane zwężenie, dziś montaż nowej bramownicy. Wykonawca bulwarów wiślanych ostro wziął się do pracy w rejonie ulicy Karowej.

- Znów coś dzieje się na Wisłostradzie - taki sygnał dostaliśmy w środę rano. Na miejsce pojechał nasz reporter, który stwierdził, że na jezdni nie ma wprawdzie zwężenia, jak dzień wcześniej, jest za to nowa konstrukcja. To tak zwana bramownica, czyli stelaż, na którym zawiśnie oznakowanie. Stanęła kilkadziesiąt metrów wcześniej, niż dotychczasowa, z wyświetlaczami.

- Bramownica ma służyć do tymczasowej organizacji ruchu, wprowadzanej przy okazji budowy bulwarów wiślanych - potwierdza Anna Strożek z biura prasowego firmy Skanska, która buduje bulwary. Konstrukcja zniknie po zakończeniu budowy.

Szykują nową organizację

I dodaje: - Ta tymczasowa organizacja ruchu będzie dopiero wprowadzana, po majowym weekendzie. - Wtedy będziemy informować o szczegółach. Dziś mamy spotkanie z inwestorem, na którym ustalimy szczegółowy przebieg prac - dodaje Stróżek.

Bramownica jest tymczasowa. Zniknie po zakończeniu budowy bulwarów. – Ona lekko ogranicza lewoskręt, ale nie blokuje ruchu, więc nie powinny występować większe utrudnienia – mówi przedstawicielka wykonawcy.

Wznowili budowę, zwęzili jezdnię

We wtorek rano kierowcy musieli sobie radzić w tym miejscu bez dwóch wewnętrznych pasów - jednego w stronę Wilanowa, drugiego w kierunku Żoliborza.

Zmiany były zapowiadana przez miasto. - Już pod koniec przyszłego tygodnia wprowadzimy czasową organizację ruchu i rozpoczniemy roboty związane w wykonywaniem tunelu w ciągu ulicy Bednarskiej. Będą zawężenia, ale ruchu będzie utrzymywany w obu kierunkach - mówił Tomasz Ostalczyk, przedstawiciel wykonawcy bulwarów na konferencji prasowej.

Nowe bulwary pomiędzy mostami Śląsko-Dąbrowskim a Świętokrzyskim mają być gotowe za rok. Na wysokości ulic Karowej powstanie przejście podziemne.

kw/r

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Cliq

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.04.2016 21:11 ~Cliq

  Wniosek z lektury tych wszystkich komentarzy jest taki: Polacy dostali za duzo I zbyt szybko. Nie potrafia tego docenic, o wdziecznosci nawet nie wspomne. Te pyche bedzie trzeba jakos odpokutowac,I to nawet juz wkrotce.

 • Marian

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.04.2016 22:32 ~Marian

  Za blokowanie jedynej drogi północ-południe ktoś w ratuszu powinien beknąć. To co się wyprawia z drogami w Warszawie to przechodzi ludzkie pojęcie.

 • pit988

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.04.2016 20:54 pit988

  A po co taka autostrada w środku miasta?

 • róbmy swoje

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.04.2016 20:10 ~róbmy swoje

  Dlaczego nikt nie napisze prawdy, że prace zostały wstrzymane do odwołania przez archeologa bo natrafiono na jakieś mury i muszą być przeprowadzone niezbędne ekspertyzy. Dziś piszą o tymczasowej bramownicy, która stała już wczoraj... tylko tyle dowiedzieli się dziennikarze, czy tylko tyle im władze miasta powiedziały?

 • mik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.04.2016 17:31 ~mik

  znowu firma planeta nie ma innych firm przypadek,kolesiostwo od 20 lat,na odbiory nikt nie przyjedzie klepią pod stołem

 • obi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.04.2016 17:27 ~obi

  Jak zwykle jedna firma może robić organizacje ruchu w Warszawie i zawsze mają odbiór choć organizacja robiona jest na raty.Przypadek zwany kolesiostwo.

 • oth

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.04.2016 16:46 ~oth

  Wielka szkoda, marnotrawstwo czasu i pieniędzy. Jednocześnie powinien być wybudowany bezkolizyjny wyjazd tunelem w kierunku Gdańska.

 • Begusz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.04.2016 15:51 ~Begusz

  kupogon~kupogon

  3. Z kim było uzgadniane oznakowanie?

  Ze mną.

 • Antywsiur

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.04.2016 14:26 ~Antywsiur

  wczoraj tam jezdzilem tragedia korki

 • kupogon

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.04.2016 14:09 ~kupogon

  Odnośnie zdjęcia 1 i 2 (redaktor nikomu nie zadał podstawowych pytań, bo po co?):
  1. W którym miejscu kończy się lewy pas, bo niczego takiego w rzeczywistości nie ma.
  2. Kto i jakie konsekwencje poniesie za wprowadzenie kierowców w błąd?
  3. Z kim było uzgadniane oznakowanie?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl