Ulice

16.05.2011 21:00 Utrudnienia dla kierowców, autobusy na objazdy

Zamieszali na Trasie Toruńskiej

SERWISY:

Kolejne utrudnienia na Trasie Toruńskiej. Na odcinku od ul. Modlińskiej do Marywilskiej wprowadzona została nowa organizacja ruchu. Zamknięty jest południowy wiadukt zewnętrzny, a także łącznik ulicy Wysockiego z ul. Toruńską.

Ruch w kierunku Marek:

- W związku z kolejnym etapem przebudowy Trasy Toruńskiej do parametrów drogi ekspresowej, ruch z Trasy Toruńskiej w kierunku Marek będzie odbywał się nowowybudowanym wiaduktem południowym, na którym kierowcy będą mieli do dyspozycji trzy pasy ruchu. Dwa w stronę Marek i jeden służący do skrętu w prawo w kierunku ul. Wysockiego i Marywilskiej – poinformowało ZDM.

Zamknięta dla ruchu będzie także łącznica ul. Jagiellońskiej na Trasę Toruńską w kierunku Marek. Dla podróżujących w tej relacji udostępniona zostanie nowowybudowana łącznica z ul. Modlińskiej. Będą oni musieli wjechać na łącznicę przez pętlę autobusową.

Kierowcy dotychczas korzystający ze ślimaka, na którym zostanie zawrócony ruch, będą mogli włączyć się w Trasę Toruńską, korzystając z objazdu ulicami: Wysockiego – Bazyliańska – Kondratowicza – Łabiszyńska.

Ruch w kierunku centrum:

Ruch z ulicy Wysockiego w kierunku ulicy Modlińskiej poprowadzony będzie ulicą Marywilską do nowowybudowanej zawrotki, dalej estakadą wjazdową i północnym wiaduktem zewnętrznym.

- Zamknięte dla ruchu zostaną także łącznice zjazdowe z Trasy Toruńskiej od strony mostu Grota-Roweckiego na ul. Wysockiego i ul. Marywilską. Dla jadących w tych relacjach udostępniona zostanie łącznica-ślimak, funkcjonująca obecnie w relacji północ-wschód, na której zostanie zawrócony ruch - dodaje ZDM.

Zmiany w komunikacji miejskiej

W związku ze zmianą organizacji ruchu na Trasie Toruńskiej zawieszeniu ulega przystanek PKP TORUŃSKA. Tym samym, dla linii 104, 112, 114, 118, 134, 145, 156, 732 i N02 ZTM uruchami  przystanek PELCOWIZNA - poinformował tvnwarszawa.pl Konrad Klimczak z zespołu prasowego Zarządu Transportu Miejskiego.

Dla linii 104, 134, 145 i 732 otwarty zostanie wyjazd z pętli, łącznikiem przez tunel bezpośrednio na Trasę Toruńską. Będzie działał przystanek ŻERAŃ FSO.

as/mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • niezmotoryzowana

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.11.2011 16:16 ~niezmotoryzowana

  Mam problem jadac np 112 w kierunku Marek: gdzie wysiaść żeby mieć blizej do przystanku Pkp Toruńska? Przystanek Pelcowizna nie funkcjonuje, na tablicy widze tylko Bazyliańska:-S Czy z Żerań FSO jest możliwe dojście na pociag?

 • bernard

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.05.2011 08:30 ~bernard

  Dlaczego od poniedziałku nie ma w ogóle korków na skrzyżowaniu z łabiszyńską. Dojeżdżam do mostu grota w dziesięć minut a zazwyczaj zajmowało mi to ok 40? Możecie mi powiedzieć co się stało, że tak się odkorkowało?

  Pozdrawiam

 • Forsaken

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.05.2011 13:39 ~Forsaken

  Dlaczego łącznica Wysockiego z Bródna na wiadukty jest tak koszmarnie długo robiona? Oddano kilka wiaduktów! wjazdów i zjazdów a tu kilkudziesięciometrowy ślimak w remoncie.Czesem widzę tam robotnika ale uważam to za skandal aby mimo oddania estakad na torami nadal rozgrzebany remont i stanie w korkach.

 • Robert

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.05.2011 10:15 ~Robert

  Brawo, brawo i jeszcze raz brawo!! Wreszcie dwa pasy od strony Marek i od razu poprawiliście humor kilkuset kierowcom. Tak trzymać!

 • max

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.05.2011 09:56 ~max

  jak mnie denerwuje jak ludzie tyko narzekają (zwłaszcza dziennikarze). Trasa jest w przebudowie, mimo to utrzymany jest na niej ruch, to jak to sobie wyobrażasz pacanie jeden

 • MazdFan

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.05.2011 09:53 MazdFan

  No i Pozytywnie, miło ze umiemy także chwalić drogowców.
  Szerokości. ;)

 • Mariusz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.05.2011 09:27 ~Mariusz

  A od wysockiego korek po horyzont !!!

 • hmm

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.05.2011 08:52 ~hmm

  Jakież było dziś moje zdziwienie gdy dojeżdżając do ronda od strony basenu Polonez zauważyłem brak aut na zatłoczonej o tej porze trasie. Na rondzie było pusto zarówno od strony dojazdu od strony Marek jak i w stronę Centrum. Odcinek który zwykle pokonuje się od ronda do mostu w granicach 10-15 minut, dziś można było przelecieć, od tak.
  Oby to nie był jednorazowy przypadek - niech drogowcy zwrócą uwagę że tym ruchem ułatwili życie kierowców. Tak trzymać.:)

 • MB

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.05.2011 08:47 ~MB

  Z Marywilskiej wjazd był bezproblemowy - zero korka o godz. 7 rano.

 • bez

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.05.2011 08:34 ~bez

  Ja też czekałem na moment otwarcia dwóch pasów w kierunku centrum od ronda przy Łabiszyńśkiej od ponad roku. W końću ktoś pomyślał i przestał tak bardzo utrudniać ruch w tę stronę.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl