Ulice

23.08.2015 19:25 interwencja straży miejskiej

Zamienili Park Praski w parking.
Posypały się mandaty

SERWISY:

Ciepły, wakacyjny weekend na Pradze oznacza jedno: tłumy w zoo i nad Wisłą. Niestety, wielu warszawiaków nie wyobraża sobie dojazdu komunikacją miejską, więc okolica stoi w korku. W niedzielę kierowcy poszli o krok dalej: zamienili Park Praski w dziki parking. Mandaty posypały się dopiero po interwencji mieszkańców i wiceprezydenta.

Pierwsze informacje o tym, że park Praski jest rozjeżdżany przez dziesiątki bezczelnych kierowców dostaliśmy na Kontakt 24. Pan Artur próbował w tej sprawie interweniować u Straży Miejskiej, ale usłyszał absurdalne tłumaczenie: - Dostałem informacje że jeżeli jest w regulaminie informacja o możliwości parkowania to parkować można... od kiedy w jakimkolwiek parku można parkować?! - denerwował się.

To, że SM nie kwapiła się do zrobienia porządku, potwierdził w jednym z serwisów społecznościowych burmistrz Pragi Północ Paweł Lisiecki: - Ponad 150-ciu kierowców samochodów osobowych urządziło sobie parking w Parku Praskim. Zdenerwowani prażanie przez 3 godziny nie mogli doprosić się o interwencję straży miejskiej - burzył się.

Dziś mandaty, jutro raport

Strażników zmobilizował w końcu telefon od wiceprezydenta Michała Olszewskiego. Po nim w parku pojawiło się pięć patroli i posypały się mandaty, po 500 złotych.

Po całej akcji Lisiecki napisał: - Podziękowania należą się mieszkańcom za upór, a często nawet za stawanie na drodze wjeżdżających do parku samochodów - zaznaczył.

A wiceprezydent Olszewski dodał: - Poprosiłem straż miejską o szczegółowy raport w tej sprawie. W poniedziałek będziemy znać jego wyniki.

My również chcieliśmy dowiedzieć się, czemu Straż Miejska nie reagowała na sygnały od mieszkańców, ale w niedzielę nie udało nam się skontaktować z biurem prasowym. - Rzeczywiście, mieliśmy dużo zgłoszeń z tego rejonu - potwierdził tylko w rozmowie z naszym dziennikarzem oficer dyżurny.

Podoba sytuacja zdarzyła się miesiąc temu nad Wisłą:

ło/r

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • misiopatysio

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.08.2015 23:43 ~misiopatysio

  wy w tym księstwie warszawskim sami nie wiecie czego chcecie- jak interweniują straznicy to żle i jak nie interweniują tez żle

 • antyTYYYY

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.08.2015 15:38 ~antyTYYYY

  asd~asd

  A czy te samochody komukolwiek przeszkadzają? Czy blokują chodnik czy autostradę dla bandytów? A czy jest jakiś dojazd komunikacją publiczą do Zoo (444 w tym roku nie jeżdzi). Dlatego każdy człowiek, który ma przed sobą wizję 2-3 przesiadek w jedną stronę powodującą stratę ponad godziny, wybierze samochód. Dlatego w każdym normalnym mieście, przy tego typu atrakcjach buduje się parkingi jeśli nie można zapewnić transportu publicznego.
  Np. z Nowego Światu wg. ZTM trzeba dwa razy przesiadać...
  Tak, to sobie możesz parkowac u siebie za oborą. Nikomu nie będzie przeszkadzało, a jak przyjeżdzasz do miasta (obojętnie którego)to zachowuj się kulturalnie.

 • arma

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.08.2015 11:58 ~arma

  jak tu jeździć komunikacją, gorąco, śmierdząco itp. A że trzeba sie presiadać do metra żeby gdziekolwiek dojechać to kolejny problem.
  A samochód, własny, czysty, klimatyzowany :)
  Zrobić więcej parkingów i po kłopocie.

 • Edek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.08.2015 11:30 ~Edek


  asd~asd

  A czy te samochody komukolwiek przeszkadzają? Czy blokują chodnik czy autostradę dla bandytów? A czy jest jakiś dojazd komunikacją publiczą do Zoo (444 w tym roku nie jeżdzi). Dlatego każdy człowiek, który ma przed sobą wizję 2-3 przesiadek w jedną stronę powodującą stratę ponad godziny, wybierze samochód. Dlatego w każdym normalnym mieście, przy tego typu atrakcjach buduje się parkingi jeśli nie można zapewnić transportu publicznego.
  Np. z Nowego Światu wg. ZTM trzeba dwa razy przesiadać...
  HellZiom~HellZiom

  To może tak sobie w domu przed telewizorem zaparkujesz swojego grata, przecież chodzić nie trzeba będzie, a tłusty kałdun będzie zwisał aż do ziemi...

  Ehhh i jak zwykle jasio zamiast przygotowywać się do szkoły to klepie byle bzdury.
  ZOO jest instytucja przynoszącą realne zyski, więc miasto powinno zrobić WSZYSTKO co jest możliwe aby ułatwić/umilić odwiedzającym te wizyty, jak potrzebny jest do tego parking to powinien powstać parking.
  Tak rozumuje się na zachodzie, ale u nas do głosu dopuszczane są właśnie takie jasie, które albo sączą jad (tak już mają, że muszą bo się zaduszą), albo po prostu są jak pies ogrodnika, jak nie mogę to ty też.

  Już nie wspominam o zapewnieniu przyzwoitego zaplecza gastronomicznego, bo po kilku godzinach to sama wata cukrowa nie wystarczy, zresztą za zdrowa też nie jest.

 • lola

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.08.2015 11:07 ~lola

  Co za bezczelni kierowcy i wpisy na forum. Wniosek nasuwa sie taki: nie mam na hotel, a to do najbliższego domu, na chleb to do sklepu bez kasy, żonę to cudzą bo mi wszystko przeciez wolno.

 • dddd

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.08.2015 08:18 ~dddd


  tetris~tetris

  Gdzie na całym świecie się ogranicza ruch w centrum? nigdzie się nie ogranicza.
  Yoman~Yoman


  Proponuję się jednak porozglądać dookoła. W coraz większej ilości miast wjazd do centrum jest regulowany odpowiednimi przepisami.

  W warszawie również nie wjedziesz na trakt królewski i na starówkę na przykład.
  Tak więc w centrum, warszawa ma również obszary niedostępne dla samochodów.
  Wiec również mógłbyś się rozejrzeć a nie tylko klepać zasłyszane hasełka :)

 • fafik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.08.2015 00:05 ~fafik

  Musicie wszędzie jeździć samochodami??? Wielkie hrabiostwo i wygodnictwo. Niszczycie zielone miejsca w Warszawie, a potem krzyczycie, że chcecie więcej zieleni, bo z dziećmi nie ma gdzie wyjść na spacer. Hipokryci.

 • WA2308A

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.08.2015 23:52 ~WA2308A  Marian Paździoch~Marian Paździoch

  Park jak sama nazwa wskazuje służy do parkowania :)
  rami~rami

  Otóż to !
  warszawiak~warszawiak

  POPIERAM! Jeśli korkuje się jezdnie bus-podpaskami i buduje 'ścieżki rowerowe' zamiast BEZPŁATNYCH PARKINGÓW, to kretyni z Ratusza chyba zupełnie na łby poupadali!

  park and idź

 • gosc

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.08.2015 21:15 ~gosc

  Ciekawe czy u siebie na podworkach tak parkuja. Park sluzy do spacerow zabaw dla dzieci itp. A nie do parkowania . Ale czego mozna sie spodziewac po ludziach .a tak gadaja na prage, a co raz wiecej ludzi tam przyjezdza'

 • marti

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.08.2015 20:59 ~marti

  Jeżdżę samochodem codziennie i do głowy by mi nie przyszło parkować w parku. Tak robi tylko bractwo i wieś nauczona parkować na łące za oborą. Podziękowania dla mieszkańców. SM powinno się rozgromić na cztery wiatry. Pogrążone jaśniepaństwo, bo im fotoradar zabrali. Jeszcze muszę ten kretyński obrazek wpisać

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl