Ulice

12.01.2019 17:25 ryzykowna jazda na Mokotowie

Zamaskowany, bez lampki,
ale ze środkowym palcem

SERWISY:

Czarny strój, niemal całkowicie zasłonięta twarz, do tego ciemny rower i brak przedniej lampy - oto doskonały sposób na wtopienie się w otoczenie. Szkoda, że użyty na... ruchliwej ulicy.

Rowerzystę - ryzykanta zauważył w piątkowy wieczór nasz reporter. Mężczyzna jechał ulicą Sobieskiego. Ruch był co prawda niewielki, nie zmienia to jednak faktu, że gdyby nie śnieg bielący się na poboczu, rowerzysta niemal całkowicie zlałby się z tłem.

- Z jednej strony podziwiam rowerzystów jeżdżących w takich warunkach. Z drugiej strony uważam, że narażanie siebie i innych uczestników ruchu drogowego w takich warunkach przez nieodpowiednie oświetlenie lub jego brak jest bardzo niemądre - ocenia Lech Marcinczak z tvnwarszawa.pl.

Mężczyzna ewidentnie nie był zadowolony z tego, że zwrócił na siebie uwagę naszego reportera. Mijając go, zdążył jeszcze go "pozdrowić" środkowym palcem.

Zgodnie z przepisami każdy rower po zmroku powinien mieć zamontowane białe lub żółte światło z przodu i czerwone z tyłu. Oba mogą być ciągłe lub migające. Do tego - obowiązkowy jest czerwony odblask z tyłu roweru. Zasady te obowiązują niezależnie od tego, czy poruszamy się po mieście, czy w terenie niezabudowanym. Nie wpływa na nie też kwestia oświetlenia terenu po zmroku.

kk/r

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • szczery

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.01.2019 14:57 ~szczery

  Po prostu pokazał gdzie tak się śpieszy, ten biedny, głodny cyklista.

 • Taki tam

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.01.2019 13:09 ~Taki tam


  Taki tam~Taki tam

  Mam dziwne wrażenie że gdyby wywalić osobówkaży z miasta to nagle piesi, rowerzyści i dostawcy przestali by mieć wypadki i nikt by się nie spieszył.
  nie uciekaj więcej~nie uciekaj więcej

  Z "dziwnymi wrażeniami" powinieneś jak najszybciej wrócić się do swojego szpitala psychiatrycznego.

  Taki argument oznacza brak argumentu...

 • Taki tam

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.01.2019 13:06 ~Taki tam


  ziom~ziom

  Szacun dla rowerzysty - droga z breją i śniegiem a on trzyma kierownicę tylko jedną ręką :D
  John~John


  A obok jest ścieżka rowerowa.


  Tak, nie odśnieżona i z zaparkowanym samochodem "reportera"...

 • jar

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.01.2019 10:49 ~jar

  taki tam~taki tam


  A ten pedalarz nie zdaje sobie nawet sprawy że jak go ktoś potrąci nie dostanie żadnego odszkodowania a będzie musiał pokryć szkody wyrządzone innym jak przeżyje.  nie będzie musiał bo ucieknie

 • Młody

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.01.2019 10:30 ~Młody

  jam~jam

  Rowerzysta w terenie zabudowanym nie musi posiadać oświetlenia w przodu. Nie ma też obowiązku stroić się w kolorowe szaty. Kierowca ma obowiązek zachować szczególną ostrożność. A wasz reporter najlepiej niech przesiądzie się na rower i przestanie kwękać. Solidarnie z fuckiem dla warszawskich kierowców - rowerzysta.
  ruch_oporu_91~ruch_oporu_91


  Bardzo dobrze powiedziane. Niech się kierowcy samochodów w końcu nauczą, że droga nie należy tylko do nich. A autor zdjęcia powinien mieć wytyczony proces o upublicznienie wizerunku rowerzysty bez jego zgody.
  Wawa1~Wawa1  Jakiego wizerunku?? Oślepłeś z tej nienawiści do kierowców? :-)
  robson82~robson82


  nie oddzis wiadomo że rowerzyści to idioci... i to pokazuję prawdę o was. dość tych świętych krów wziąść się ostro za nich i karać jak za samochody w końcu obowiązują ich te same prawa co samochodów

  Piękny Roman~Piękny Roman

  Nie rowerzyści tylko "rowerzyści" (ci pseudo).
  Prawdziwy rowerzysta, ten ginący gatunek, dba o siebie i innych uczestników ruchu.


  Dokładnie. Zgadzam się. Prawdziwi rowrzyści mają mózg i wiedzą że w starciu z półtora tonowym autem przepisy nie pomogą przeżyć. Kask, tak samo jak pasy, nie są żeby ludzi dojechać i uprzykrzczyć im życie tylko dla bezpieczeńśteńwa. Co z tego że nie musisz mieć świateł ani jasnego elementu ubioru? Robisz to dla siebie! A poza tym, bardzo mi przykro poinformować pana od tezy "droga nie należy tylko do samochodów" że właśnie należy. Gdy rowerzyści zaczną płacić podatki drogowe i mieć rejestracja jak i obowiązkowe ubezpieczenie OC to wtedy możemy wrócić do rozmowy na temat do kogo należy droga ;)

 • John

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.01.2019 09:52 ~John

  ziom~ziom

  Szacun dla rowerzysty - droga z breją i śniegiem a on trzyma kierownicę tylko jedną ręką :D


  A obok jest ścieżka rowerowa.

 • Taki plus

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.01.2019 08:56 ~Taki plus

  Przynajmniej tylną lampkę miał :-)

 • Pieszy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.01.2019 08:43 ~Pieszy  Anarchol68~Anarchol68

  Ten co pozwolił na używanie biało migających stroboskopów jako przednich lamp w rowerach chyba nie ma i nigdy nie miał prawa jazdy...
  Zepp~Zepp

  Jeszcze lepsi są ci co zakładają silne czołówki a potem kręcą łbami i świecą prosto w oczy. Widziałem też dwóch geniuszy, którzy mieli światła zamontowane odwrotnie: z przodu czerwone, z tyłu białe
  xyz~xyz


  Może już wracali:)

  Piszę to jako pieszy, rowerzyści to istna plaga, oczywiście nie wszyscy ale w większości. Jazda chodnikiem po przejściach to norma, a zwrócenie takiemu uwagi kończy się wyzwiskami i agresją. Lepiej nie będzie dopóki służby przymykają na to oko, a wszystko w imię promocji Veturilo.

 • Tadeusz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.01.2019 08:37 ~Tadeusz

  wwiak~wwiak

  Ciekawe ilu zabił.
  Jeżdżę obwieszony lampkami jak choina, a i tak ciągle kierowcy wymuszają pierwszeństwo. Mordują rocznie 2500 ludzi ze swojej winy. Ale największe wykroczenie to jazda na pasach. Nawet nie wiedzą, że do 10 lat można jeździć po pasach zgodnie z prawem. Rocznie dokonywanych jest w Polsce około 500 morderstw. 2500 ofiar nieprzestrzegania przepisów przez kierowców, ale 10 osób w zamachach we Francji to koniec świata.

  Mając do 10 lat, można jeździć rowerem po chodniku, ale tylko w towarzystwie osoby dorosłej, również poruszającej się na rowerze. Po przejściu i tak trzeba rower przeprowadzić. Rowerzyści uszkadzają mnóstwo ludzi, kiedy dają wyraz swojej bezmyślności i tchórzostwu jeżdżąc po chodnikach. Tylko że zaraz po potrąceniu pieszego, zwiewają ile sił w pedałach, nie ma sprawcy, więc takich zdarzeń nie ma w statystykach. Niestety, dopóki nie będzie prawa, że można rowerzystę jadącego po chodniku bezkarnie uszkodzić, to się nie nauczą, tylko będą wyć, jacy to są ważni na forach i fejsbukach.

 • nie uciekaj więcej

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.01.2019 08:36 ~nie…

  Taki tam~Taki tam

  Mam dziwne wrażenie że gdyby wywalić osobówkaży z miasta to nagle piesi, rowerzyści i dostawcy przestali by mieć wypadki i nikt by się nie spieszył.

  Z "dziwnymi wrażeniami" powinieneś jak najszybciej wrócić się do swojego szpitala psychiatrycznego.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl