Ulice

12.11.2017 14:00 utrudnienia w ruchu zakończone

Zalane parking i torowisko. Awaria na Targówku

SERWISY:


Pęknięta rura u zbiegu Rembielińskiej i Bartniczej. Z powodu wycieku na kilkanaście minut wstrzymano ruch tramwajowy. Duże rozlewisko zalało też pobliski parking. A to nie koniec problemów dla mieszkańców Targówka. Kilka minut później do awarii tramwaju doszło na pobliskim skrzyżowaniu Rembielińskiej z Bazyliańską.

- Rura pękła pod trawnikiem. Woda zalała przede wszystkim parking i torowisko tramwajowe - powiedział Tomasz Zieliński z tvnwarszawa.pl.

Na kilkanaście minut wyłączono trakcję tramwajową. Składy nie kursowały Rembielińską, w związku z czym linie 1, 3, 4 i 25 kierowano na objazdy. "Na zablokowanym odcinku uruchomiono komunikację zastępczą na trasie Rondo Starzyńskiego, Odrowąża, Matki Teresy z Kalkuty, Rembielińska, Annopol" - informował na swojej stronie Zarząd Transportu Miejskiego.

Chwilę przed godziną 13 Zieliński podał, że tramwaje już ruszyły. Na miejscu nadal jednak było dużo wody. - Jest wypompowywana przez służby - podawał.

W razie braku wody - będą beczkowozy

Problemy potwierdziła też Marzena Wojewódzka, rzeczniczka Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

- Około godziny 13 doszło do awarii na Targówku. Nasze służby natychmiast po otrzymaniu tej informacji pojechały na miejsce - zapewniła. - Jeśli chodzi o utrudnienia w dostawach wody, to nasze służby kontrolują sytuację w całym rejonie. Na ten moment mamy zgłoszenie od jednego budynku trzypiętrowego - dodała.

Woda z powierzchni została już odpompowana. Utrudnień w ruchu nie ma. Wodociągowcy niebawem będą zaczynać prace w gruncie, ale one - jak wskazała Wojewódzka - nie spowodują problemów komunikacyjnych.

- Jeżeli pojawią się utrudnienia dla mieszkańców w związku z dostawą wody, będziemy reagować na bieżąco, podstawimy beczkowozy - powiedziała nasza rozmówczyni.

Awaria na pobliskim skrzyżowaniu

Problemy w kursowaniu tramwajów były także na niedalekim skrzyżowaniu Rembielińska - Bazyliańska, gdzie zepsuł się skład linii 25. - Jechał w kierunku centrum i niefartownie stanął w poprzek skrzyżowania, blokując ruch - opisywał nasz reporter, który był na miejscu.

- Najtrudniejszą sytuację mieli kierowcy jadący Kondratowicza od strony szpitala w kierunku Wysockiego. Nie mogli przejechać na wprost. Musieli rozjechać się albo w kierunku Annopola, albo w stronę ulicy Matki Teresy z Kalkuty - relacjonował Zieliński.

Na miejscu pojawiły się służby Tramwajów Warszawskich i za pomocą holownika ściągnęli zepsuty skład. Około 13.20 ruch wznowiono.

kw//ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • tir

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.11.2017 19:53 ~tir

  I dzięki takim sytuacjom warszawa ma tramwaje brodzące.Brawo warszawo.

 • mieszkankaBrd

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.11.2017 11:02 ~mieszkankaBrd

  to nie jest pierwsze pęknięcie tej rury w tym roku. srednio zdarza się to 5-6 razy w roku. gdzie rurę naprawią wystarczy 2-3 miesiące i rura pęka w kolejnym miejscu. może czas i pora naprawić całą linię kanalizaczyjną przy rembielińskiej i bartniczej ??

 • qwert

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.11.2017 10:46 ~qwert

  Informacyjnie powiem, że naprawiona wieczorem rura pękła w nocy ponownie.

 • nemesis

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.11.2017 09:56 ~nemesis

  Bródno nie Targówek

 • orMo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.11.2017 02:32 ~orMo

  wodociąg w tym miejscu osiągnął maximum możliwości, a ciągle dołączane są do niego kolejne tysiące mieszkań dla nowobogackich SŁOIKÓW (np. w wykarczowanym sadzie obok bazarku)!!!

 • chłoporobotnik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.11.2017 16:59 ~chłoporobotnik

  yoyo~yoyo

  Który to już raz, nie naprawią to raz a porządnie, ktoś za to powinien polecieć bo za każdym razem odwalana jest fuszerka.

  ale za to przeciwdziała się bezrobociu

 • Zajęty

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.11.2017 15:30 ~Zajęty

  gosc~gosc

  ciekawe, że ciągle w tym miejscu są takie same awarie. Albo jest źle naprawiane albo tam jest jakaś wada konstrukcyjna.
  Czy Ratusz może się tym zainteresować?

  Ratusz ma ważniejsze sprawy na głowie : Jak uniknąć odpowiedzialności za afery reprywatyzacyjne.

 • yoyo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.11.2017 14:11 ~yoyo

  Który to już raz, nie naprawią to raz a porządnie, ktoś za to powinien polecieć bo za każdym razem odwalana jest fuszerka.

 • BRDtonieTGK

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.11.2017 13:57 ~BRDtonieTGK

  Tak, na Targówku................

 • gosc

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.11.2017 13:55 ~gosc

  ciekawe, że ciągle w tym miejscu są takie same awarie. Albo jest źle naprawiane albo tam jest jakaś wada konstrukcyjna.
  Czy Ratusz może się tym zainteresować?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Samotne auto pośród błękitu. "Trudno komentować głupotę"

Samotne auto pośród błękitu. "Trudno komentować głupotę"

Elegancki samochód osobowy stojący samotnie pośrodku wielkiej plamy błękitu wypatrzył jeden z naszych czytelników. Wysłał zdjęcia na Kontakt 24. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl