Ulice

18.10.2016 07:00 po kraksie 5 samochodów

Zaczęło się od S8.
Korki w kilku dzielnicach

SERWISY:

Korki na Trasie Toruńskiej, na Jagiellońskiej, na Bródnie i Targówku. To efekt porannej kraksy na S8. Pięć samochodów zderzyło na wysokości ulicy Mickiewicza. Szybko utworzył się duży korek. Kierowcy próbowali go omijać tworząc kolejne zatory.

Korek zaczął się od tego, że kierowcy powoli przejeżdżali obok miejsca kraksy. Przyglądali się, co się wydarzyło. Po godzinie 8 Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała o odblokowaniu pasa na trasie S8, ale korek został i tylko się powiększał.

Część kierowców jadących od Marek zjechała z trasy na ulicę Jagiellońską.

- Efekt jest taki, że ulica zakorkowana jest aż do ronda Starzyńskiego - podawał Lech Marcinczak.

Około godziny 9.30 Jagiellońska była już przejezdna.

Kierowcy Jagiellońską próbują ominąć korek na S8:

Kocioł na Białołęce

Problemy z przedostaniem się w stronę centrum mieli także mieszkańcy Białołęki. Internauci alarmowali o gigantycznym korku na ul. Juranda że Spychowa.

"Próbowałam już wydostać się z Białołęki innymi drogami np. Białołecka, ale nie przyniosło to skutku. Zakorkowane są praktycznie wszystkie ulice w rejonie ul. Ostródzkiej i Płochocińskiej. Ciężko nawet przedostać się na Bródno. Jest tu gigantyczny kocioł - napisała Anna na warszawa@tvn.pl.

"Wszystko stoi - św Wincentego, Radzymińska. Makabra. Nie pamiętam, żebym jechała w takich korkach, nawet w szczycie" - napisała nasza dziennikarka Ewelina Cyranowska, która próbuje wyjechać z Targówka.

Zobacz jak wygląda korek na S8 z kamery drona:

Autobusy poopóźniane

Kolizja, a potem korek odbił się także na pasażerach komunikacji miejskiej. Jak podał Zarząd Transportu Miejskiego opóźnione były kursy linii: E-9, 104, 112, 114, 118, 132, 134, 145, 156, 186, 326, 414, 518, 705, 732, 735.

Zderzenie pięciu samochodów na trasie S8:

skw/mś

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • matik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.06.2017 21:25 ~matik

  "mam tak samo jak ty swoje miasto a w nim...korki" - odpowiedzią jest tworzenie dobrze oznaczonych dróg wyjazdowych tak aby wszyscy nie jeździli na pamięć..oczywiście przyjezdni będą korzystać z drogi gdańskiej, ale przecież nie chodzi o to aby GPS prowadził kierowcę tylko aby droga wylotowa na Gdańsk czy Lublin czy Katowice była bardzo dobrze oznaczona - przykładem dobrego rozplanowania objazdów i wyjazdów dla Warszawy może być miasto Łódź. Są obwodnice miejskie i są wyjazdówki przez centrum i obok centrum - do wyboru do koloru.Każde miasto musi mieć alternatywne drogi ruchu żeby rozładować centrum swoich miast. Tragedią jest dla Warszawy brak obwodnic. Wszyscy prują przez centrum.

 • fox

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.10.2016 23:50 ~fox

  pozdrawiam~pozdrawiam

  [...]Albo taki zjazd na Gdańsk gdzie każdy na końcu "przypomina sobie", że jednak na Gdańsk nie jedzie. Szczególnie kierowcy autobusów. Każdy kierowca autobusu.

  Do czasu przebudowy mostu zjazd na Gdańsk i na Wisłostradę w stronę Centrum miały wspólny, skrajny prawy zjazd i nie było żadnych problemów i wciskania się. Kto jechał w tych kierunkach ustawiał się na prawym a reszta jechała prosto. Przy przebudowie jakiś "geniusz" postanowił oddzielić te dwa zjazdy i stąd wciskanie się. Proszę zauważyć, że w porannym szczycie zdecydowanie mniej samochodów zjeżdża na Gdańsk niż w stronę Centrum.

 • mgregor

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.10.2016 21:55 ~mgregor

  dostawca~dostawca

  My sie tu ludzie przekrzykujemy, ale moze jakis bezRadny dzielnicy albo inny typ z Gdaki zainteresowałby sie tym tematem. Jak wypiją kawe to moze wezmie mape jeden z drugim i jakies spotkanko zorganizują sobie po południu. Odcinkowy pomiar predkosci, zmiana organizacji pasów ruchu, likwidacja 300m bus pasa itp itd.
  Sam nie wiem, ale mi za to nie płacą.

  Żartujesz chyba...Oni potrafią tylko brać diety, kłócić się między sobą, robić sobie na złość i sprzedawać każdy skrawek ziemi deweloperom. Jeszcze tego nie zauważyłeś?

 • mgregor

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.10.2016 21:53 ~mgregor

  Szofer~Szofer

  Trasa jak widać niebezpieczna. Powinno być na niej ograniczenie max do 70. W sumie wszyscy by szybciej przejechali, zamiast stać prawie codziennie w korku.

  Ale tam od marymontu (albo nawet i wcześniej) jest zdaje się ograniczenie do 70-tki. Dopiero od wyjazdu z tuneli jest 90. Ale i tak nikt tam nie jeździ 70. Każdy cymbał ze wsi pod Warszawą pruje ile ten jego rzęch może lewym pasem a potem cięgiem przez 3 bo sobie przypomniał, że będzie zjeżdżał na Legionowo...

 • AM22

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.10.2016 21:47 ~AM22

  punisher~punisher

  dzien jak codzien w Warszawie. Nadmierna predkosc???? normalne...jazda na ogonie???? normalka...siedzenie na zderzaku????normalka...zajezdzanie pasa???normalka...brak kierunkowskazow i slalomy pomiedzy autami???normalka...jazda po wylaczonej powierzchni i ciaglej linii???? normalka...nikt tego nie sciga, jest spoleczne przyzwolenie na takie zachowania...policji tam nie widac... a na zakompleksionego frustrata, z malym i "mjentkim" osemaka, slaba psychike i suchego orzecha zamiast mozgu z kierownica szybkiego auta...nic nie poradzisz...

  Ryba psuje się od głowy. Wymagasz od ludzi przestrzegania norm prawnych, natomiast ci co rządzą mają gdzieś przestrzeganie prawa bo mają większość. W związku z tym jest jak jest. To jest właśnie demokracja.

 • mgregor

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.10.2016 21:40 ~mgregor  Szofer~Szofer

  Trasa jak widać niebezpieczna. Powinno być na niej ograniczenie max do 70. W sumie wszyscy by szybciej przejechali, zamiast stać prawie codziennie w korku.
  kubatkubat


  To nie trasa jest niebezpieczna, tylko niezbyt rozgarnięci ludzie za kierownicami samochodów.
  Tirek~Tirek


  Ludzi nie zmienisz, a trasę można zrobić idiotoodporną, tylko władze muszą być bardziej rozgarnięte.

  Żeby tam było bezpiecznie, to trzeba by poustawiać betonowe zapory zamiast ciągłych linii, do tego kolczatki i snajperów. Potem eliminować (dosłownie) tych co jadą do oporu lewym a potem sruuu! Cięgiem przez 3 pasy na prawy, bo przypomnieli sobie, że będą skręcać na Wisłostradę. Tych jadących lewym 60 czy 70 to bym darował życie. Tylko wlepił im jakiś srogi mandat i odebrał prawo jazdy na 10 lat. W przypadku naszych "kierowców" inna strategia nie wchodzi w rachubę. Po prostu nie zadziała.

 • wow

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.10.2016 19:38 ~wow

  Odcinkowy pomiar prędkości na tej cholernej trasie !

 • qwerty

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.10.2016 18:37 ~qwerty

  Należy chyba zacząć odbierać prawka za przekraczanie prędkości o 10km/h i więcej.
  No bo kiedyś mówiło się że to złe drogi winne. Teraz mamy dobre drogi a wypadki są nadal. Odbierać prawka tym którzy nie potrafią wytrzymać spokojnej jazdy.
  Stojąc w korku ponosisz koszty.

 • Tomeczek_888

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.10.2016 17:18 ~Tomeczek_888


  AGD~AGD

  Nieee. Przecież kolejny most w tej okolicy jest zupełnie zbędny!
  Dzwon na Żoliborzu a korek na Targówku/Białołęce. I gdzie tu sprawiedliwość?
  Wierzbno~Wierzbno


  Jest most Marii Skłodowskiej-Curie...


  A gdzie on jest ten Curie? Między Północnym a Grota?

 • joe

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.10.2016 17:01 ~joe

  Skipper~Skipper

  Myślałem, że ludzie zmądrzeli i skorzystali z innego środka transportu niż samochód.


  Oni nigdy nie zmadrzeja. wola stac, tracic czas, paliwo i nerwy. Im tak juz zostanie do smierci.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl