Ulice

02.12.2010 12:16 "POSTAW NA KOMUNIKACJĘ"

Z-3: Dodatkowa, "zimowa" linia na trasie WZ

SERWISY:

Zarząd Transportu Miejskiego apeluje do warszawiaków, by ci przesiedli się dziś z samochodów do komunikacji miejskiej. Zachęca dodatkowymi autobusami na trasie WZ.

Linia Z-3 zacznie kursować już od godziny 14 między placami Bankowym i Wileńskim. Autobusy mają jeździć co 6 minut i odciążyć w ten sposób zapchane do granic możliwości tramwaje i autobusy kursujące przez most Śląsko-Dąbrowski.

Linia Z-3 będzie kursować w godz. 6 - 10 i 14 - 20, do odwołania.

Przypilnują buspasów

Na tym nie koniec działań na rzecz komunikacji miejskiej. ZTM wspólnie z policją i strażą miejską zamierza bardzo dokładnie pilnować, by kierowcy samochodów przestrzegali zakazu wjazdu na buspasy.

ZTM zapowiada mandaty i apeluje do kierowców, by nie blokowali skrzyżowań. - Apelujemy do wszystkich kierowców samochodów osobowych, choć takie zalecenie zostało przekazane też kierowcom autobusów i motorniczym, aby nie wjeżdżali na skrzyżowania, jeśli nie ma możliwości ich opuszczenia - czytamy w komunikacie ZTM.

ZTM przekonuje, że gdyby kierowcy zwracali na to uwagę, sytuacja pasażerów była lepsza, np. na Białołęce. - Skutki nieprawidłowych zachowań odczuli dziś np. mieszkańcy Białołęki, gdzie kursuje bardzo duża liczba wozów i miejsca starczyłoby dla wszystkich pasażerów, ale kierowcy autobusów mają problem z przejazdem przez buspas, a także z włączeniem się do ruchu na ulicy Modlińskiej i w drodze powrotnej - ze skrętem z Modlińskiej w ulicę Światowida.

Apelują do pasażerów

- Apelujemy także do pasażerów, aby widząc, że w autobusie nie ma już miejsca, nie próbowali za wszelką cenę dostać się do środka i zaczekali na kolejny pojazd. A w autobusie przechodzili bliżej środka nie blokując wejść. Opóźnienie odjazdu o kilka minut na każdym przystanku powoduje dodatkowe utrudnienia dla wszystkich pasażerów - przypomina ZTM.

roody

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Jerry

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.12.2010 16:43 ~Jerry

  65 lat po wojnie wreszcie ktoś pomyślał o uzupełnieniu brakującego ogniwa w komunikacji pomiędzy dworcem Wileńskim a placem Bankowym. Od lat podróżni są zdezorientowani z której to strony skrzyżowania wsiadać do tramwaju w kierunku PL Bankowego i w myślach dziękują projektantom z Sovietskiego Sojuza za wybudowanie skrzyżowania z pomnikiem 4 Śpiących.

  A może zamiast doraźnej pomocy warto przeprowadzić analizę tras pasażerów i do tego dostosować plan komunikacji miejskiej

 • pasazer

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.12.2010 16:32 ~pasazer

  Wlasnie,wlasnie... i najgorsze to, ze Ci stojący zaznaczam "stojacy" w autobusie, tramwaju... nie maja ochoty wejsc dalej do pojazdu.. Srodek pomiescilby spoko z 10-20 osob... A Ty człowieczku stoj i czekaj dalej na przystanku..

 • urodzony warszawiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.12.2010 16:20 ~urodzony…

  @antywarszawiak
  >Sam siebie powinieneś wsiokiem

  hmm, nie bardzo rozumiem składnię i co chciałeś nią wyrazić, ale wybaczam. wiem, że na wsiach są gorsze warunki, by nauczyć się poprawnie pisać po polsku.
  jedna rada - doucz się :)

 • antywarszawiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.12.2010 16:05 ~antywarszawiak

  > Z tym się akurat zgadzam. U Warszawiaków jest jakaś mania stania w drzwiach.

  @mobile - to nie Warszawiacy a przyjezdne wsioki, które takich manier nabrali u siebie w pipidówie jak się bali, że im pekaes ucieknie. to teraz stoją przy drzwiach bo myślę że nie zdążą. na zimę (i w sumie nie tylko) proponuje stworzyć specjalne linie dla urodzonych warszawiaków (dodatkowo zrobić z nich pojazdy uprzywilejowane) i dla przyjezdnych. coś w stylu jak na wojnie było (fur deutsche). my, szlachetnie urodzeni będziemy sobie jechać spokojnie, a wsioki niech stoją w ścisku.


  Właśnie widać jaką kulturą osobista dysponuje autor tego komentarza. Sam siebie powinieneś wsiokiem, bo to co napisałeś świadczy o Twoim egoizmie, chcesz być kolejnym pokoleniem gestapo?

 • Mateusz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.12.2010 15:37 ~Mateusz

  Przejazd komunikacja miejska za okazaniem dowodu rejestracyjnego pojazdu powinna byc za darmo.
  Wtedy kierowcy beda mieli wieksza motywacje do zmiany srodka transportu.

  Ogolnie komunikacja miejska powinna byc za darmo zeby ludzie mogli wykorzystac wszystkie mozliwosci dojazdu do domu. Prawde powiedziawszy ZTM nie wywiazuje sie teraz z umowy z pasazerem. Pogoda jest jaka jest, ale to ze psuja sie tramwaje to juz nie moj problem, niech kupia takie ktore wytrzymuja do -20 stopni, albo puszcza zastepcze linie autobusowe. Od milionow lat co roku jest u nas zima, za rok tez bedzie zima i pewnie tez spadnie snieg.

 • urodzony warszawiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.12.2010 15:31 ~urodzony…

  > Z tym się akurat zgadzam. U Warszawiaków jest jakaś mania stania w drzwiach.

  @mobile - to nie Warszawiacy a przyjezdne wsioki, które takich manier nabrali u siebie w pipidówie jak się bali, że im pekaes ucieknie. to teraz stoją przy drzwiach bo myślę że nie zdążą. na zimę (i w sumie nie tylko) proponuje stworzyć specjalne linie dla urodzonych warszawiaków (dodatkowo zrobić z nich pojazdy uprzywilejowane) i dla przyjezdnych. coś w stylu jak na wojnie było (fur deutsche). my, szlachetnie urodzeni będziemy sobie jechać spokojnie, a wsioki niech stoją w ścisku.

 • hardy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.12.2010 15:02 ~hardy

  " Apelujemy także do pasażerów, aby widząc, że w autobusie nie ma już miejsca, nie próbowali za wszelką cenę dostać się do środka i zaczekali na kolejny pojazd. A w autobusie przechodzili bliżej środka nie blokując wejść. Opóźnienie odjazdu o kilka minut na każdym przystanku powoduje dodatkowe utrudnienia dla wszystkich pasażerów - przypomina ZTM."

  Jeśli autobus rozkładowo przyjeżdża co 7 minut, a realnie jest JEDEN/DWA na godzinę to trudno się dziwić ludziom.

 • emka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.12.2010 14:58 ~emka

  Małe ale...
  Poniedziałek, czekając godzine na jakikolwiek autobus na dworcu wileńskim w tłumie zdesperowanych i przemarzniętych ludzi, w przemoczonych butach z śniegiem i wiatrem bijącym mnie po twarzy chciałam już po prostu dotrzeć do domu. Przyjechał pierwszy autobus... tłum rzucił sie nie dając nawet najmniejszej szansy by może autobus opuściło kilka osób. Ok. Ja stoje dalej, trzęsąc się z zimna ze świadomością źe nie warto nawet podchodzić. Ale co to znaczy.... że mam stać kilka godzin bo bezmyślny prący tylko do przodu tłum nie ma zamiaru ustąpić, i jako masa wlewa się do autobusu. Ok. Jeszcze jeden i powtórka z rozrywki. Znów to samo. Kolejny i cicha mysl... a może się uda. Nic z tego. Następny... I co mam czekać jak ta głupia bo sie nie wcisne... trudno wciele się w tą masę ale przynajmniej nie będe trząść się z zimna. No i co sie okazuje... Wsiadam popchnięta tłumem. A tam... Tłumek przy wejściu, a dalej pusto.

  Ludzie prosze pomyślcie o innych!

  Jeśli wysiadasz "za chwilkę" to prosze nie stój bezmyslnie w drzwiach blokując przejście. Przejdź dalej, bo przez takie myślenie na przystanku tworzy sie tłum naprawde wkurzonych ludzi, którym po godzinie naprawde puszczają już nerwy.

  Powrót do domu... normalnie 40 minut, a dzięki zatłoczonej komunikacji i snieżnemu puchowi, oraz braku wyobraźni u innych pasażerów zajął jedynie 5 godzin...

 • dana

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.12.2010 14:45 ~dana

  Brawo HGW - w końcu dodatkowa linia wozić będzie ludziska od metra do pociągu na wileńskim. Może będzie luźniej. Albo przedłużyć DW. Wileński do placu Bankowego. To już w ogóle będzie pusto.. :) Wszytsko od razu wsiądzie w PKP i do podwarszawki dojedzie.

 • Przywrócić 41

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.12.2010 14:43 ~Przywrócić 41

  Może lepiej skracać trasy tramwajów ??? Rozbić jedną linię na kilka krótszych !!! Na przykład tramwaj nr 1. Niech jeździ Od Annopola do Metra i dalej Rondo Babka (fajna babka z tego Radosława), jakaś nawrotka (ul. Dzika - Stawki- Międzyparkowa). W ten sposób tramwaje kursują po mniejszej pętli i nie dochodzi do sytuacji, że trzydzieści "jedynek "stoi o 7:00 w korku na Grójeckiej wracając z Okęcia na Bródno a na Bródnie czeka się 40 minut na tramwaj do którego i tak się już nie wsiądzie. Kiedyś był taki tramwaj 41 (chyba), jeździł okresowo - rano "do Metra" po południu "na Bródno" wyżej wymenioną trasą. Może w takich warunkach atmosferycznych zrezygnować z części kursów "1" i zastąpić je "41". I tak większość z Bródna marzy o tym by w końcu dostać się do Metra !!!!!!

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl