Ulice

28.09.2015 17:44 15 miesięcy na dokumentację

Wyremontują odcinek Traktu Lubelskiego. Wybrali wykonawcę

SERWISY:

Miasto szykuje się do remontu fragmentu Traktu Lubelskiego między Zwoleńską a Borowiecką. Na razie drogowcy wybrali wykonawcę projektu przebudowy. To ważna droga wyjazdowa dla wielu mieszkańców Wawra.

Drogowcy podpisali w poniedziałek umowę na wykonanie dokumentacji projektowej dla przebudowy Traktu Lubelskiego od ulicy Zwoleńskiej do Borowieckiej.  - Projekt wykona firma Polska Inżynieria. Będzie nawiązywał do przebudowanego już odcinka Traktu Lubelskiego do ul. Zwoleńskiej – informuje Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych.

Obecnie ten fragment Traktu jest w kiepskim stanie i wymaga remontu. Wielu mieszkańców Wawra właśnie tą drogą dojeżdża do Płowieckiej czy Wału Miedzeszyńskiego.

Za dwa lata

Wymieniony w komunikacie fragment Traktu Lubelskiego – od Lucerny od Zwoleńskiej - remontowali w ubiegłym roku wodociągowcy, po budowie tam kolektora ściekowego.

Kierowcy mają tam do dyspozycji jedną jezdnią, po jednym pasie w każdym kierunku. W ramach prac powstały też nowe chodniki i azyle dla pieszych. Nie powstała za to ścieżka rowerowa. MPWiK tłumaczył wówczas, że remont Traktu był tylko odbudową, czyli przywróceniem drogi to stanu przed budową kolektora.

- Dowiązujemy się do wyremontowanego już fragmentu Traktu. Prawdopodobnie na tym odcinku też kierowcy będą mieli do dyspozycji jedną jezdnię po pasie ruchu w obu kierunkach. Powstaną też chodniki – mówi Agata Choińska-Ostrowska, rzeczniczka ZMID-u.

Co zatem ze ścieżką rowerową na Trakcie Lubelskim miedzy Zwoleńską a Borowiecką. – Kwestia rozwiązań rowerowych będzie jeszcze uzgadniania z wykonawcą projektu – dodaje Choińska-Ostrowska.

Koszt przygotowania dokumentacji to 184 tysiące złotych. Wykonawca ma 15 miesięcy na przygotowanie projektu. – Realizacja inwestycje zacznie się najprawdopodobniej po 2016 roku – mówi rzeczniczka.

jb/

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • pirx

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.05.2016 22:25 ~pirx

  kozak~kozak

  Dramat - HGW zawodzi na całej linii. Po 2016 roku to już PO będzie wspomniemiem.

  lepiej pozno niz wcale
  Tłuczku miasto sie remontuje rozbudowuje a ty twierdzisz ze jest zle kaczynski swego czasu za zalete uwazał ze w-wa nie jest roskopana. brnij w debilizm dalej

 • wwa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.05.2016 15:10 ~wwa

  receopadaja~receopadaja

  Znakomity pomysł, może by miasto zrobiło tu w końcu kanalizację i doprowadziło wodę?? 21. wiek, a ludzie mają tu szambo i studnie. Plany budowy kanalizacji są na 2021 rok!! Więc wtedy znów rozkopią cały Trakt i będą ciągnąć wodę w kierunku Wału Medzeszyńskiego, jaki to ma sens??? Nie można od razu tego zrobić???

  kanalizacja pod traktem jest już ułożona właśnie do ulicy Bobrowieckiej więc nic nie będą pruli. A co do przyłączy kanalizacyjnych do pośrednich działek to już inna kwestia. Także jak samemu sobie nie zrobisz (a i tak koszty przyłącza są pokrywane przez miasto tylko do wysokości budynku) to będziesz miał w 22 roku.. Polska nie jakaś tam elegancja..

 • receopadaja

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.09.2015 10:24 ~receopadaja

  Znakomity pomysł, może by miasto zrobiło tu w końcu kanalizację i doprowadziło wodę?? 21. wiek, a ludzie mają tu szambo i studnie. Plany budowy kanalizacji są na 2021 rok!! Więc wtedy znów rozkopią cały Trakt i będą ciągnąć wodę w kierunku Wału Medzeszyńskiego, jaki to ma sens??? Nie można od razu tego zrobić???

 • zdegustowany

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.09.2015 09:48 ~zdegustowany

  Ta, tak a remont 300 metrów drogi na granicy Wesołej i Międzylesia już w trzeciej kampanii wyborczej się pojawił jako projekt i pewnie projektem pozostanie, a dzielni panowie z ZTM średnio raz w miesiącu przyjeżdżają i "łatają" te dziury. Ciekawe ile taka akcje kosztuje jednorazowo i jakie kwoty z tego się robią skoro proceder trwa już dobrych kilka lat? Pewnie i tym razem Pani Prezydent nie zdąży!!

 • Agen

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.09.2015 08:55 ~Agen

  Wawer dzielnica cudów

 • kozak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.09.2015 21:43 ~kozak

  Dramat - HGW zawodzi na całej linii. Po 2016 roku to już PO będzie wspomniemiem.

 • Hihi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.09.2015 21:30 ~Hihi

  Super w koncu po kapustę i ogórki bedzie lepiej dojechać

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl