Ulice

16.07.2015 20:27 "Przygotowujemy dokumentacj"

Wyremontowali kawałek św. Wincentego. A co z resztą?

SERWISY:


Kierowcy przejeżdżający ulicą św. Wincentego z niecierpliwością czekają na dokończenie jej remontu. - Przez te dziury nawet w wakacje trzeba tamtędy jechać 30 km/h - napisała na warszawa@tvn.pl Magdalena. Drogowcy uspokajają: wrócimy w to miejsce.

Przypomnijmy. W kwietniu drogowcy informowali, że wejdą na ul. św. Wincentego i nie tylko wymienią jej nawierzchnię, ale także poprawią krawężniki, chodniki i miejsca parkingowe. Remont miał dotyczyć odcinka od ronda Żaba do ul. Kondratowicza.

Drogowcy zapowiadają, że wrócą

Ale w czerwcu udało się wymienić tylko nawierzchnię na odcinku od Kondratowicza do bramy cmentarza. Zwróciła na to uwagę Magdalena.

"ZDM ogłaszał, że w czerwcu będzie remontowana cała ulica św. Wincentego na odcinku od ronda Żaba do Głębockiej. Co do czego, wyremontowali tylko kawałek do cmentarza. Przez te dziury nawet w wakacje trzeba tamtędy jechać 30 km/h" - napisała na warszawa@tvn.pl.

O sprawę zapytaliśmy Karolinę Gałecką, rzeczniczkę ZDM. - Na pewno na ulicę wrócimy - uspokaja. - Już teraz toczą się prace przy wymianie chodnika wzdłuż wyremontowanej w czerwcu części arterii - dodaje.

Przygotowują dokumentację

Kiedy zatem ulica w całości zyska nową nawierzchnię? Konkretnych terminów nie ma, ale: - Przygotowujemy dokumentację stałej organizacji ruchu. Jak tylko będzie gotowa, wchodzimy z pracami pełna parą. Najpierw zaczniemy od wymiany chodników, przebudowy miejsc parkingowych, zatok autobusowych. Potem wymienimy nawierzchnię - informuje Gałecka.

Rzeczniczka zastrzega, że odcinek od Kondratowicza do Głębockiej nie będzie remontowany. - Jest w dobrym stanie technicznym. Osiem lat temu został wyremontowany przez firmę Budmiex - przypomina.

Chociaż początkowo drogowy informowali, że remont św. Wincentego na odcinku od rodna Żaba do ul. Kondratowicza zajmie trzy weekendy, teraz wiadomo, że potrwa dłużej.

su/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • kuba

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.07.2015 15:14 ~kuba

  taaa we wrześniu się wezmą, gdy ruch się zwiększy...

 • magdalena

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.07.2015 13:44 ~magdalena

  Dziękuję za interwencje. Sprawa jest na serio ważna bo jadąc autobusem po tych dziurach odnosi sie wrażenie ze kola same powypadaja!

 • Lolek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.07.2015 13:42 ~Lolek

  reszty nie trzeba

 • daga

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.07.2015 13:38 ~daga

  a czemu nie wyremontowaln najpierw części od strony Ronda Żaba w końcu decyzje o takim remoncie nie zapadają z dnia na dzień, a może poprostu chcieli zrobić dobrze mieszkańcom niedawno powstałego osiedla i władzą Ratusza by było dookoła nich pięknie, a reszta co ich obchodzi .

 • Pitor

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.07.2015 13:27 ~Pitor

  Wcale nie jest prawdą to co mówi Pani Magdalena.
  Dajecie opinię jakiejś kobiety która w swojej opinii zapewne jest jedna, jedyna. Mieszkam przy św. Wincentego i nie zgadzam się z tym że jest "aż" tak dziurawa. Odcinek przy cmentarzu był najgorszy, od cmentarza do Żaby jedzie się na spokojnie 50km/h bez większych problemów.

 • qaz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.07.2015 13:19 ~qaz

  Suport~Suport

  Tak trudno było przy okazji wymiany chodnika wyznaczyć obok choćby wąskiej ścieżki rowerowej wzdłuż muru cmentarza? Zwłaszcza, że jechanie rowerem po jezdni może być w tym miejscu uciążliwe dla kierowców, bo jest wąsko i zakaz wyprzedzania.


  1. Po co remontować tak długi odcinek chodnika którym chodzi 1 osoba na godzinę?
  2. Dlaczgo przy tym rewelacyjnym pomyśle nie buduje się tam ścieżki rowerowej??
  3. Po co wogóle nowy asfalt od strony Kondratowicza skoro tam był niedawno remont a od strony Zaby są wertepy.

  Kompletny bezsens!!

 • belbech

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.07.2015 13:01 ~belbech

  Może chociaż na tym odcinku chodniku postawić znak, że pieszo rowerowy, i tak mało kto nim chodzi, a jazda tą wąska ulicą na rowerze faktycznie do najprzyjemniejszych nie należy.

 • Rysiek z Kranu

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.07.2015 09:07 ~Rysiek z Kranu


  Rysiek z Kranu~Rysiek z Kranu

  Ulica ta, na odcinku od Ronda Żaba, do bramy cmentarza ma dużo infrastruktury, która przy okazji zapewne musi być poprawiona a w ramach niespodzianki pod asfaltem w czasie prac zapewne będą odsłonięte tory tramwajowe. Drogowcy o tym dobrze wiedzą, stąd starają się do tego przygotować.
  realreal

  rysiu z kranu, to nie remont kapitalny, to tylko zerwanie, starej i położenie nowej nawierzchni.

  Myślisz, że po raz kolejny cały bajzel pod spodem będzie zalany smołą? Użytkowana tam infrastruktura była nie raz łatana, jezdnie rozkopywane itp itd. A w związku z tym może się okazać, że zakres prac związany z frezowaniem, po odsłonięciu całego bałaganiu może się znacznie zwiększyć.

 • real

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.07.2015 08:02 real

  Rysiek z Kranu~Rysiek z Kranu

  Ulica ta, na odcinku od Ronda Żaba, do bramy cmentarza ma dużo infrastruktury, która przy okazji zapewne musi być poprawiona a w ramach niespodzianki pod asfaltem w czasie prac zapewne będą odsłonięte tory tramwajowe. Drogowcy o tym dobrze wiedzą, stąd starają się do tego przygotować.

  rysiu z kranu, to nie remont kapitalny, to tylko zerwanie, starej i położenie nowej nawierzchni.

 • dno

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.07.2015 07:44 ~dno

  a teraz remontują rzadko używany chodnik, oto logika jak tych z PO

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl