Ulice

18.08.2011 16:35 zablokowane skrzyżowanie

Wypadek w Wawrze: 5 osób rannych, najciężej dzieci

SERWISY:

Pięć osób rannych, w tym dwójka małych dzieci, po zderzeniu trzech samochodów na skrzyżowaniu ul. Mrówczej ze Zwoleńską. Akcja ratownicza trwała kilkadziesiąt minut.

Dwoje dzieci po reanimacji przewieziono do szpitali. - Jedno trafiło do Centrum Zdrowia Dziecka, drugie na Niekłańską. Są w ciężkim stanie. Mają urazy mózgowo-czaszkowe - powiedział w czwartek wieczorem rzecznik pogotowia ratunkowego Marek Niemirski. 

Trzecie, 13-letnie dziecko doznało powierzchownych urazów i potłuczeń. Do szpitala przy ul. Szaserów trafiły też dwie dorosłe osoby poszkodowane w wypadku.

"Wyglądało to dramatycznie"

- Zablokowane jest całe skrzyżowanie - relacjonował z miejsca wypadku Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl. - Na miejscu były cztery karetki pogotowia.

- Gdy przyjechałem na miejce wyglądało to dramatycznie. Policja przyjechała po kilkudziesięciu minutach - mówił Tomasz Zeliński.

Jak doszło do wypadku?

W jadące ul. Zwoleńską w stronę Traktu Lubelskiego renault scenic uderzył z prawej strony wyjeżdżający z ul. Mrówczej citroen berlingo.

W wyniku zderzenia renault przewróciło się na bok i wpadło na przeciwległy pas. Wtedy doszło do kolejnego zderzenia z nadjeżdżającym suzuki vitara. W renault scenic podróżowała kobieta z dwójką dzieci, które najbardziej ucierpiały. - Kilkuletnie dzieci jechały w fotelikach, ale pomimo tego sa ranne najciężej - informował Zieliński.

Mapa Polski Targeo
Mapy dostarcza Targeo.pl

 

mjc/ec

 

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • MAXI-LUX

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.09.2011 20:49 ~MAXI-LUX

  Wyrazy współczucia dla rodziny.Mam 3 małych dzieci.
  Jeżdżę przez to skrzyżowanie codziennie pojazdem komunalnym.Inżynieria ruchu niestety nie popisała się w tym miejscu jak i setkach innych. Dokąd tak pędzimy codziennie zajeżdża lub wymusza na mnie pierszeństwo kilkunastu kierowców.Co będzie kiedy nie uda mi się w porę zareagować.Ludzie musimy się wszyscy opamiętać i zacznijmy od siebie.Trochę uprzejmości i wyobraźni a nie będzie dochodziło do takich tragedii.Bądźmy ludźmi bo człowieczeństwa w nas coraz mniej !!!. Przecież może to spotkać każdego z nas.Cóż OGROMNE WYRAZY WSPÓŁCZUCIA -czemu zawsze cierpią niewinni?:-(

 • kasia

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.08.2011 10:42 ~kasia

  Szkoda, że dopiero teraz....
  Cały czas myślę o rodzicach Mii i Ywaina. Ogromnie im współczuję. Ból po stracie dzieci musi być niewyobrażalny! Całym sercem jestem z Wami, pomimo, że Was nie znam. Ale Wasza strata bardzo mnie poruszyła. Wierzę, że ta rana kiedyś się zabliźni...

 • tomek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.08.2011 13:37 ~tomek

  Opłacało się robić wielki szum! ! ! ! ! Już robią na skrzyżowaniu nowe przejście dla pieszych i dwie duże tablice świetlne po obu stronach Mrowczej! !!! Tablice ostrzegające, ze stopem, duże i świecące całą dobę! Tylko szkoda, że dopiero po takiej tragedii. ...... Gratuluje i dziękuje wszystkim "walczącym" . Dział ajmy dalej!!!

 • x

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.08.2011 01:31 ~x

  www.facebook.com/event.php?eid=229194423794105
  www.facebook.com/event.php?eid=275041689180008
  www.facebook.com/event.php?eid=224450727602030

 • zrozpaczona ciocia

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.08.2011 13:12 ~zrozpaczona ciocia

  Zawożę garść klepsydr Mi i Ywaina do gminy żeby wszystkich urzędników osobiście powiadomić o pogrzebie!!!!!

 • a.

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.08.2011 11:17 ~a.

  Dzis artykul w stolecznej i konferencja w urzedzie! Tym razem juz bedziemy pilnowac tej sprawy.

 • a.

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.08.2011 23:19 ~a.

  Potwierdzam czwartek 1 września o godz. 13:00 .

 • a.

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.08.2011 22:17 ~a.

  Dziękujemy za informację.
  Mia i Ywain stali mi się bardzo bliscy. Nie znałam ich, ale bardzo mnie zmienili. Zmienili też chyba wiele innych osób, bo, pogrążeni w smutku i żalu zrozumieliśmy, że musimy wspólnie sprawić, aby ten nasz mały lokalny światek stał się lepszy.
  Będę o nich pamiętać!
  P.

 • cioci

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.08.2011 20:42 ~cioci

  Mia i Ywain będą pochowani w poniedziałek. Pogrzeb odbędzie się w parafii WNMP w Zerzniu o godz 10.
  Za pomoc w ratowaniu życia maluchów bardzo dziękujemy.
  ...
  Nie wiem co więcej mogę napisać, mam nadzieję że ta inicjatywa okaże się owocna i nikt więcej już tam życia, ani życia swych bliskich nie straci.

 • Zybi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.08.2011 19:00 ~Zybi

  Całkowicie popieram akcję, sam miałem wypadek na tym skrzyżowaniu i chętnie podpisze się pod listem. Uważam, że kopia listu powinna być doręczona Pani Prezydent Warszawy, w którym należałoby zadać dodatkowe pytanie dlaczego wszystkie inwestycje PO omijają skutecznie od lat tą część Wawra.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl