Ulice

15.07.2015 11:21 objazdy dla samochodów i autobusów

Wymieniają rury pod Grzybowską.
Jest dojazd do mieszkań, biur i sklepów

SERWISY:

Przez najbliższe dwa tygodnie samochody nie mogą przejechać ul. Grzybowską od al. Jana Pawła II do ul. Królewskiej. Ciepłownicy rozpoczęli tam kolejny etap prac. Odczuwają je także pasażerowie komunikacji miejskiej.

Pierwsze utrudnienia pojawiły się w piątek. Kierowcy do swojej dyspozycji mieli po jednym pasie ruchu w obu kierunkach na odcinku od al. Jana Pawła do ul. Królewskiej (wcześniej w tą stronę były dwa pasy).

Od środy muszą liczyć się z poważniejszymi utrudnieniami. W nocy ciepłownicy z firmy Veolia rozpoczęli zasadniczy etap przebudowy sieci ciepłowniczej pod jezdnią. W związku z tym ulica została całkowicie zamknięta dla ruchu .

Po zamkniętym odcinku mogą poruszać się jedynie mieszkańcy pobliskich bloków i pojazdy budowy oraz osoby, które muszą załatwić sprawy w pobliskich instytucjach.

Samochody i autobusy na objazdach

Pozostali kierowcy muszą poruszać się wyznaczonym objazdem: ul. Świętokrzyską lub ul. Twardą do pl. Grzybowskiego.

Na trasy objazdowe skierowane zostały także miejskie autobusy. Linie 102 i 105 jadące w kierunku pętli Młynów i os. Górczewska od skrzyżowania ul. Królewskiej i pl. Grzybowskiego kursują przez pl. Grzybowski, a następnie ul. Twardą, Emilii Plater, Świętokrzyską, Prostą, Żelazną i Grzybowską. Natomiast w kierunku PKP Olszynka Grochowska i Browarna od skrzyżowania ul. Grzybowskiej i al. Jana Pawła II jeżdżą al. Jana Pawła II i ul. Świętokrzyską.

Utrudnienia potrwają do 27 lipca.

Prace do początku września

Prace ciepłowników trwać będą jednak dalej. Po 28 lipca rozpocznie się przebudowa pozostałego odcinka sieci. Samochody nie będą mogły przejechać jezdnią prowadzącą w kierunku ul. Marszałkowskiej. Ruch w obie strony będzie odbywał się jezdnią, która normalnie prowadzi w przeciwnym kierunku.

Utrudnienia związane z przebudową sieci ciepłowniczej na ul. Grzybowskiej odczują także kierowcy jeżdżący al. Jana Pawła. W weekend 14-16 sierpnia na wysokości skrzyżowania z ul. Grzybowską al. Jana Pawła II będzie zwężona, a ruch w kierunku al. Solidarności będzie odbywał się jednym pasem.

Układanie nowej nawierzchni na Grzybowskiej zaplanowano na dni 4-6 września.

 

Tak wyglądały pierwsze prace ciepłownicze na Grzybowskiej:


jk/su

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Art

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.07.2015 10:02 ~Art  Droga redakcjo jeśli chcecie mieć mega fajny materiał polecam podjechać z kamerą w to miejsce. Stoi wielki znak z rysunkiem objazdu, pokazującym że Grzybowska jest zamknięta, zakaz ruchu i znak droga bez wylotu, a mimo to wielu kierowców i to z obu stron Grzybowskiej uważa że znak zapewne się myli od świateł przy placu Grzybowskim może ze 100 jeszcze da się pojechać potem wszyscy nawracają aż zrobił się tam wielki korek od zawracających. Polecam ubaw gwarantowany

 • bolo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.07.2015 17:37 ~bolo

  Szkoda, że kierowcy nie patrzą na znaki i praktycznie każdy jedzie w Grzybowską. Chociaż może jak nie zobaczą na własne oczy, że przejechać się nie da to nie uwierzą?

 • nielubięsłoików

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.07.2015 14:23 ~nielubięsłoików


  phantomas111phantomas111

  Czyli pierwsza w Wawie No - słój - zone :D

  Dobre !
  kot~kot
  ciekawe kiedy wprowadzają no gimbaza zone, gimbusie


  Sierściuchu czego się czepiasz?
  Ja nie trawię słoików, zwłaszcza za to jak poruszają się po warszawskich ulicach, za korki, kolizję które powodują tylko w wiekszości oni i za wszystkie miejsca parkingowe jakie zajmują ich sztrucle. Więc jak najbardziej, No-słój zone, jestem za.

 • słoik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.07.2015 12:57 ~słoik

  Zaczyna się segregacja?
  A co z nami?

 • WB1

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.07.2015 12:42 WB1

  Już widzę jak nie mieszkańcy będą jeździć objazdem a nie Grzybowską.

 • kot

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.07.2015 09:49 ~kot

  phantomas111phantomas111

  Czyli pierwsza w Wawie No - słój - zone :D

  Dobre !
  ciekawe kiedy wprowadzają no gimbaza zone, gimbusie

 • phantomas111

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.07.2015 09:01 phantomas111

  Czyli pierwsza w Wawie No - słój - zone :D

  Dobre !

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl