Ulice

25.09.2015 12:05 weekendowe zmiany

Wymiana nawierzchni trzech ulic.
Na Marymonckiej już pracują

SERWISY:


Trzy ulice w Warszawie w ten weekend zyskają nową nawierzchnię. Na Marymonckiej drogowcy pracują od czwartku. W piątek zaczną pracę na
ulicy Niemcewicza i Lucerny.

Ul. Marymoncka została zamknięta w nocy z czwartku na piątek. W piątek rano na miejsce pojechał nasz reporter. - Prace idą pełną parą. Widać już część nowej nawierzchni - relacjonuje Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl.

Na czas prac zamknięto jezdnię ulicy od mostu Północnego do ul. Lindego. Jak informuje nasz reporter, w piątek przed południem prace nie powodują większych utrudnień w ruchu.

Drogowcy wymieniają nawierzchnię jezdni po budowie kolektora Burakowskiego bis. Objazd został poprowadzony Wisłostradą do ul. Gwiaździstej i dalej Podleśną. Lokalnie dla okolicznych mieszkańców objazd jest możliwy od ul. Kasprowicza do ul. Lindego.

 

Zmiany w komunikacji

Swoje trasy w tym rejonie zmieniły autobusy linii 103, 121, 181, 303, N41 i N46.

103 w kierunku pętli DW.ZACHODNI (TUNELOWA) od skrzyżowania Kasprowicza/Przy Agorze/Sokratesa: Kasprowicza – Lindego – Marymoncka i dalej swoją trasą; w kierunku pętli METRO MŁOCINY od skrzyżowania Marymoncka/Przy Agorze: Marymoncka – Trasa Mostu Skłodowskiej-Curie – Nocznickiego i dalej swoją trasą.

121 w kierunku pętli GWIAŹDZISTA od skrzyżowania Kasprowicza/Przy Agorze/Sokratesa: Kasprowicza – Lindego – Marymoncka i dalej swoją trasą; w kierunku pętli CHOMICZÓWKA od skrzyżowania Marymoncka/Przy Agorze: Marymoncka – Trasa Mostu Skłodowskiej-Curie – Nocznickiego – Kasprowicza – Sokratesa i dalej swoją trasą.

181 w kierunku pętli PL.WILSONA od skrzyżowania Pułkowa/Trasa Mostu Skłodowskiej-Curie: Trasa Mostu Skłodowskiej-Curie – Nocznickiego – Kasprowicza – Lindego – Marymoncka i dalej swoją trasą.

303 w kierunku pętli CM.PÓŁNOCNY-BRAMA GŁ. od skrzyżowania Kasprowicza/Lindego: Lindego – Marymoncka i dalej swoją trasą; w kierunku pętli PL.WILSONA od skrzyżowania Pułkowa/Trasa Mostu Skłodowskiej-Curie: Trasa Mostu Skłodowskiej-Curie – Nocznickiego – Kasprowicza i dalej swoją trasą.

N41 w obu kierunkach od skrzyżowania Nocznickiego/Kasprowicza: Nocznickiego – Trasa Mostu Skłodowskiej-Curie – Pułkowa i dalej swoją trasą.

N46 w kierunku pętli DW.CENTRALNY od skrzyżowania Kasprowicza/Przy Agorze/Sokratesa: Kasprowicza – Lindego – Marymoncka i dalej swoją trasą; w kierunku pętli METRO MŁOCINY od skrzyżowania Marymoncka/Przy Agorze: Marymoncka – Trasa Mostu Skłodowskiej-Curie – Zgrupowania AK „Kampinos” i dalej swoją trasą.

Frezowanie Niemcewicza

Na Ochocie drogowcy już rozpoczęli przygotowania do frezowania – na ul. J.U. Niemcewicza naprawiają krawężniki, opaskę, studzienki. A od piątku, od godz. 22.00 do poniedziałku, 28 września do godz. 4.00 ulica będzie zamknięta dla ruchu od Al. Jerozolimskich do ul. Grójeckiej.

- Proponowane objazdy zostaną poprowadzone ulicami: Białobrzeska – Kopińska; ppłk. M. Sokołowskiego "Grzymały"; Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Grójecka.  Na ulicach Kaliskiej i Andrzejowskiej zostanie wprowadzony ruch dwukierunkowy - zapowiada urząd miasta. 

Autobusy linii 127, 158, 159 w kierunku pętli Mariensztat/Witolin/EC Siekierki będą kursowały ul. ppłk. M. Sokołowskiego "Grzymały" i Kopińską.

Prace na Lucerny

"Z kolei w Wawrze na ulicy Lucerny drogowcy naprawią jezdnię – podobnie jak na ul. Marymonckiej - na zlecenie Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji" – podaje ratusz.

Od piątku, 25 września od godz. 22.00 do poniedziałku, 28 września do godz. 4.00 ulica będzie zamknięta dla ruchu na odcinku od ul. Trakt Lubelski do Mydlarskiej.

Proponowany objazdy zostanie poprowadzony ulicami: Trakt Lubelski – Zwoleńska Mrówcza.

Autobusy linii 213, 219 oraz N22 od ronda na skrzyżowaniu ul. Kadetów/Trakt Lubelski/Lucerny – pojadą Traktem Lubelskim, a później ul. Zwoleńską i Mrówczą, natomiast autobusy linii 119 od skrzyżowania ul. Bronowska/Trakt Lubelski będą kursowały Traktem Lubelskim a następnie ul. Zwoleńską, Mrówczą, Lucerny i Widoczną.

ZOBACZ TEŻ: TRAMWAJARZE REMONTUJĄ TORY, KIEROWCY STOJĄ PRZY 11 LISTOPADA

ran/sk//su/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Warszawiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.09.2015 04:50 ~Warszawiak

  Powodzenia z tym nowym asfaltemkładzionym w taki deszcz. Ciekawe, ile lat wytrzyma...

 • Rek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.09.2015 18:34 ~Rek


  Szegedyńska~Szegedyńska

  Czy autor może podpisywać się imieniem i nazwiskiem. Patron ulicy na Bielanach to Samuel Bogumił Linde. Autorze tej informacji , może u ciebie w Twoim rodzinnym mieście jest ulica B.S.Lindego ale nie zmieniaj nam nazw ulic, którymi chodzimy od urodzenia.
  wrzeciono~wrzeciono

  Te patriota.
  Ulica jest jego imienia czyli on Linde a jego Lindego. Z tego co pamiętam to nawet tablice są z nazwą ulicy Lindego.


  Na tablicach wołami jest napisane Lindego, ale wyżej mniejszymi literami są wypisane imiona.

 • Kierowca

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.09.2015 18:31 ~Kierowca

  A kiedy doczekamy sie naprawy nawieszchni na Pl. Krasińskich???!!!

 • wrzeciono

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.09.2015 17:39 ~wrzeciono

  Szegedyńska~Szegedyńska

  Czy autor może podpisywać się imieniem i nazwiskiem. Patron ulicy na Bielanach to Samuel Bogumił Linde. Autorze tej informacji , może u ciebie w Twoim rodzinnym mieście jest ulica B.S.Lindego ale nie zmieniaj nam nazw ulic, którymi chodzimy od urodzenia.

  Te patriota.
  Ulica jest jego imienia czyli on Linde a jego Lindego. Z tego co pamiętam to nawet tablice są z nazwą ulicy Lindego.

 • TarchoLegia

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.09.2015 15:51 ~TarchoLegia

  "w piątek przed południem prace nie powodują większych utrudnień w ruchu."

  Raczy Pan Redaktor żartować. Szkoda, że Pan nie stał z nami rano od połowy Mostu Północnego aż do Mlocin ponad 30min w korku i nie spóźnił się do pracy, to może zmienilby Pan zdanie. Nie można było zamknąć w piątek o 22 na weekend gdy jest mniejszy ruch? Ciekawe jak się będzie wracać? Proszę mnie źle nie zrozumieć, rozumiem, że remonty być muszą, ale z glowa!

 • Korkociąg

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.09.2015 15:22 ~Korkociąg

  warszawianka~warszawianka

  Co za kretyn wymyślił, żeby zamknąć ulicę na piątek i sobotę. Korki dziś rano były obłędne. Debilizm


  Nie znam Pani, ale proszę przyjąć moje wyrazy współczucia.

 • warszawianka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.09.2015 13:29 ~warszawianka

  Co za kretyn wymyślił, żeby zamknąć ulicę na piątek i sobotę. Korki dziś rano były obłędne. Debilizm

 • Nunwiz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.09.2015 12:29 ~Nunwiz

  Czy drogowcy również kładą tutaj "cichy asfalt" jak na Wołoskiej? Rozwiązanie od lat stosowane w Poznaniu i Wrocławiu, niedawno odkryte w Warszawie! Może gdyby położyć cichy asfalt na trasie mostu Północnego nie trzeba by budować tylu drogich i niezbyt estetycznych ekranów. Czasami warto zmusić inwestora żeby się trochę wysilił i nie szedł po najniższej linii oporu jeżeli chodzi o technologię budowlaną.

 • herbesak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.09.2015 16:09 ~herbesak

  Kolejny przykład niedouczenia - brak umiejętności czytania ze zrozumieniem. "...do soboty 26 września", co dość wyraźnie oznacza, że w niedzielnym maratonie Marymoncka w żaden sposób nie przeszkodzi :-)

 • someone

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.09.2015 12:22 ~someone

  Nie ma jak "rewelacyjna" synchronizacja dwóch wydarzeń w wykonaniu ratusza. W niedzielę maraton (zamknięta Wisłostrada) i jednocześnie wymiana asfaltu na Marymonckiej, co oznacza, że wszyscy wjeżdżający od północy do miasta w godz. 9-15 zostaną skierowani w dwie ulice: Gwiaździsta i Kasprowicza.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl