Ulice

14.01.2011 13:06 wstrzymanie decyzji środowiskowej

Wylotówka na Kraków w opałach "Nie wstrzymamy prac"

SERWISY:

 

Są nowe problemy z budową wylotówki na Kraków i Katowice. Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska uchyliła decyzję środowiskową dla całej trasy ekspresowej Salomea-Wolica. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad będzie jednak prowadziła prace na odcinku od al. Jerozolimskich do planowanej południowej obwodnicy Warszawy.

News: 24102Decyzja środowiskowa to dokument, który określa jak budować, żeby nie szkodzić przyrodzie. Dwa i pół roku temu została wydana dla wylotówki na odcinku Salomea - Wolica.

Jak podaje "Gazeta Stołeczna", zastrzeżenia w tej sprawie złożyło kilkanaście osób, firma Aprica i stowarzyszenie mieszkańców z rejony Sękocina i Magdalenki. Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska przekazała sprawę do rozpatrzenia regionalnej dyrekcji.

Fala złych wiadomości

Uchylenie decyzji stawia pod znakiem zapytania m.in. budowę pierwszego odcinka trasy, od Al. Jerozolimskich do planowanej południowej obwodnicy Warszawy. Formalnie prace już się zaczęły, bo GDDKIA ma pozwolenie na budowę - odcinek ma być przejezdny przed EURO 2012.

- Po zapoznaniu się z treścią decyzji, przeanalizujemy powody uchylenia - mówi w rozmowie z tvnwarszawa.pl Małgorzata Tarnowska, z mazowieckiego oddziału GDDKiA. I dodaje, że nie wyklucza odwołania do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

Czy to oznacza wstrzymanie prac? - Na razie mamy ważne pozwolenie na budowę tego fragmentu i będziemy mogli prowadzić prace - odpowiada w "Stołecznej" Tarnowska.

Dlaczego uchylona?

Jak nieoficjalnie dowiedziała się "Gazeta Stołeczna", GDDKiA liczy, że do ewentualnej utraty pozwolenia na budowę nowej wylotówki jest na tyle daleko, że większość prac zostanie ukończonych.

Według Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska głównymi powodami uchylenia decyzji był brak w ocenie oddziaływań na otoczenie planowanej trasy wspólnie z innymi przedsięwzięciami, brak w raporcie odniesienia do przebudowy napowietrznej linii energetycznej, brak inwentaryzacji dotyczącej zwierząt.

aq/ran

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • max

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.01.2011 06:54 ~max

  I prawidłowo robić dalej. Karawana jedzie psy szczekają. Inaczej się niestety w Polsce nie da.

 • shr

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.01.2011 18:47 ~shr

  T-WAW - problemy stwarza Magdalenka i s-ka. Tereny w Salomei, Opaczy, aż do wysokości DK8 są wykupione, w większości wysiedlone i czekają na prace budowlane.

 • T_WAW

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.01.2011 17:07 ~T_WAW

  Dobrze, że zablokowana. Bo pan Józek z Salomei ma 4 kury, 3 krowy i psa i co? Wylotówka ma być koło niego? Kury się zdenerwują i przestaną znosić jaja, dla krów trzeba będzie Mozarta kupić i puszczać w oborze, a pies dostanie biegunki i tyle z tego będzie.

  Stójmy w korkach, by miejskim rolnikom (bo jak inaczej nazwać tych, którym miasto doszło do chlewni) żyło się lepiej!

 • netoperek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.01.2011 15:47 ~netoperek

  A przed EURO 2012 to trzeba podnieść cenę benzyny do 10,00, a tym bardziej opornym co wciąż będą jeździć samochodami to straż miejska musi pozapinać blokady na kołach. I nie będzie korków. I jeszcze ile Państwo na tym zarobi! Doniu do dzieła!

 • student

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.01.2011 15:22 ~student

  - po co te wylotówki - same wlotówki trzeba budować
  - a tak w ogóle może lepiej budować tory formuły 1 z warszawy do krakowa są dotacje i wszyscy chce być pierwsi :(
  - jajajajajajajajaja
  - podobno dotacje są na tory formuły jeden
  - ja proponuje podziękować tym co uczą studentów wozić węgiel tirami i piasek z nad morza nad Wisłę
  - tych co produkują klakierów dla banków i padlinę dla drapieżców

 • wujcio zbujcio

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.01.2011 15:19 ~wujcio zbujcio

  Sami widzicie! Rzad bardzo chce budowac alu mu nie daja.

 • dews

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.01.2011 15:16 ~dews

  Czy można prosić o zaznaczenie pod którymi domami mamy zrobić blokadę? Jest nas 20 tysięcy, jeśli zechcemy to zablokujemy domy tych cwaniaków. Dosyć niemożności, ludzie wezmą sprawy w swoje ręce.

 • Aga Wilanów One

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.01.2011 15:06 ~Aga Wilanów One

  A ja właśnie miałam kupić apartament w Tarczynie. Znajomi, którzy chcieli mi go sprzedać wmawiali mi, ze to tylko 15 minut jazdy autem do granic Wawy. 15 minut to się jedzie przez same Yanki. Z tego co widzę, Tarczyn do dziura bez dojazdu, korki po choryzont, a Gosia z Jarkiem przestali być już moimi znajomymi.

 • Krisek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.01.2011 14:52 ~Krisek

  to pewnie zieloni terroryści

 • jass

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.01.2011 14:39 ~jass

  ja mam propozycje nic nie róbmy będzie taniej i bez nerwów a już na pewno bez fuszerki.Zawsze ktoś się znajdzie że komuś się coś nie podoba,jak nie urok to sraczka.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl