Ulice

10.07.2015 12:48 trwają odbiory na nowej drodze

Wylotówka na Katowice jeszcze w lipcu?
Inspektorzy czekają na dokumenty

SERWISY:

Wielkimi krokami zbliża się otwarcie nowej wylotówki w stronę Katowic. Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego czeka na niezbędne dokumenty, pozwalające odebrać fragment trasy S8. Być może trasa zostanie otwarta jeszcze w tym miesiącu.

Jak pisaliśmy pod koniec czerwca, wykonawca złożył do Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego wniosek o odbiór fragmentu trasy S8 od węzła Opacz do węzła Janki. Informował o tym wojewoda mazowiecki, Jacek Kozłowski na jednym z portali społecznościowych.

Czekają na dokumenty

Ale inspektorzy ciągle nie pojawili się na trasie. - Nadal czekamy na komplet dokumentów od inwestora. Myślę, że powinniśmy je otrzymać w przyszłym tygodniu - informuje Jaromir Grabowski, Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego.

Jeśli komplet dokumentów zostanie dostarczony, analiza może potrwać około dwóch dni. – Jeśli wszystkie będą prawidłowe, nasi ludzie będą mogli „wyjść w teren” – tłumaczy Grabowski.

Jak dodaje, kilkukilometrowy fragment trasy S8, jest łatwy do kontroli. – Powinna nam zająć jeden dzień – przyznaje inspektor.

Potem WINB może wydać pozwolenie na użytkowanie. Wówczas inwestor zadecyduje, kiedy otworzy trasę. – Trudno w tej chwili mówić o konkretnych terminach,  wszystko zależy od odbiorów – dodaje Grabowski.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, nową wylotówką w stronę Katowic pojedziemy jeszcze przed końcem lipca.

Pół roku wcześniej

Cała inwestycja została podzielona na dwa etapy. Pierwszy to budowa ponad 11-kilometrowego odcinka od węzła Opacz do węzła Paszków, drugi - budowa łącznika między nową "ósemką" a starą "siódemką", czyli wylotówką na Kraków.

Skrzyżowanie starej "siódemki" z drogą wojewódzką 721 w Sękocinie jest przebudowywane. Drogowcy pozostawią tam sygnalizację świetlną. Mieszkańcy nie chcieli w tym miejscu bezkolizyjnego węzła.

Termin zakończenia całej inwestycji to grudzień 2015.

Ważna inwestycja

Inwestycja to z kolei część budowy drogi ekspresowej S8 na odcinku Salomea – Wolica. Jest to jedna z priorytetowych inwestycji rządowego "Programu budowy dróg na lata 2011 – 2015".

Do dyspozycji kierowców jest oddany w grudniu 2013 fragment od węzła Salomea (skrzyżowanie z Al. Jerozolimskimi) do węzła Opacz.

jb/r

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • pies

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.07.2015 10:38 ~pies

  PO otwarciu przez dwa lata będzie ograniczenie prędkości do 100-wki i żniwa nieoznakowanych.

 • Kierowca

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.07.2015 10:22 ~Kierowca

  Zamiast świateł powinno zostać to tymczasowe rondo, zdecydowanie lepiej sie spisuje niż dotychczasowe światła

 • Karim

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.07.2015 07:36 ~Karim

  Czy ktośwreszcie zrobi porządek z Al. Jerozolimskim i udrożni przejazd w kierunku centrum? To już całe dekady mijają jak niedokończone Aleje urywają się przy Białobrzeskiej. Miało być to zrobione.

 • Robin Chłód

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.07.2015 07:22 ~Robin Chłód

  Mieszkańcy nie chcą bezkolizyjnego węzła. Zatem wolą spaliny stojących w korku na światłach samochodow i hałas odpalanych silników, kiedy zapali się zielone... Mieszkałem niedawno w hotelu przy trasie szybkiego ruchu, podczas podróży służbowej. Zero problemów. Samochody śmigają na najwyższym biegu, bez hałasu. Nie czuło się, że to trasa krajowa, o dużym natężeniu ruchu. Ci ludzie sami strzelają sobie w kolano. Teraz będą mieli spaliny startujacych spod świateł aut.

 • Fan

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.07.2015 00:45 ~Fan

  Debile ci mieszkańcy tam zawsze korki na min 30 min

 • jaa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.07.2015 23:12 ~jaa


  sss~sss

  "Mieszkańcy nie chcieli bezkolizyjnego węzła" hahaha dobre :) Od keidy to ktoś się słucha mieszkańców ?
  uy4320~uy4320


  Najpierw trzeba spojrzeć kto mieszka w Magdalence i w Lesznowoli a potem będziesz wiedział, że głos TYCH mieszkańców się liczy. Są mieszkańcy i MIESZKAŃCY.

  tylko tak naprawde to sa jakies brednie kozlowskiego bo mieszkancow nikt nie pytal taki maly szczegol ale na kogos trzeba zwalic bubel i tyle pomyslcie zanim cos napiszecie kto by wolal zwykle skrzyzowanie od bezkolizyjnego

 • On 84

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.07.2015 22:46 ~On 84


  sss~sss

  "Mieszkańcy nie chcieli bezkolizyjnego węzła" hahaha dobre :) Od keidy to ktoś się słucha mieszkańców ?
  uy4320~uy4320


  Najpierw trzeba spojrzeć kto mieszka w Magdalence i w Lesznowoli a potem będziesz wiedział, że głos TYCH mieszkańców się liczy. Są mieszkańcy i MIESZKAŃCY.  Dobre dobre :):):)

 • nekge

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.07.2015 22:39 ~nekge

  Korki nie znikną tylko przeniosą się do Wolicy, tam zaczynają budować wiadukt nad przejściem dla zwierząt i most nad Utratą. Otwarty powinien być tylko wjazd do Warszawy, ale też jest problem, sygnalizacja za Dworcem Zachodnim przy Grzymały już teraz przytyka się.

 • borch

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.07.2015 19:42 ~borch

  Spider~Spider

  Wylotówka na Katowice... a przygotowane oznakowanie mówi na Kraków i Wrocław.

  A jeszcze ciekawsze, że do Wrocławia nie można doechać S8 od razu. Za Piotrkowem Tryb. trzeba zjechać na Łódź i dopiero potem na S8 z pod Łodzi ( nowa S8 nie ma ciągłości :D)

 • Maciek_156

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.07.2015 19:24 Maciek_156

  Mieszkańcy nie chcieli również ekranów dźwiękochłonnych... Powód jest banalny. Na każdej posesji jest bilbord i baner reklamowy, za który co miesiąc bez żadnego wysiłku mieszkańcy inkasują opłatę. Ekrany zasłoniłyby banery, a jak ktoś stoi na światłach w korku to z nudów przeczyta okoliczne reklamy.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl