Ulice

07.09.2011 17:34 Zablokowany ruch w kierunku centrum

Wykolejony tramwaj
na rondzie Wiatraczna

SERWISY:

Na rondzie Wiatraczna wykoleił się tramwaj linii 8, jadący w kierunku centrum. Ruch w kierunku mostu Poniatowskiego był zablokowany. Wyłaczenie prądu podczas naprawy pantografu na 20 minut wstrzymało też tramwaje jadące al. Waszyngtona i Grochowską.

- W tramwaju linii 8 urwało się koło i to było przyczyną wykolejenia - relacjonował reporter tvnwarszawa.pl Tomasz Zieliński.

- Na miejscu są już służby z dźwigiem. Będą ustawiać wagon, ale to może trochę potrwać, bo pantograf jest wygięty - dodał.

Podczas naprawy pantografu konieczne było wyłączenie prądu w trakcji w rejonie ronda Wiatraczna. Przez ok. 20 min wstrzymany był ruch tramwajów w obu kierunkach w al. Waszyngtona i na ul. Grochowskiej.

Nikomu nic się nie stało.

Mapa Polski Targeo
Mapy dostarcza Targeo.pl

js/roody

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Wisien

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.09.2011 18:16 ~Wisien

  @mm - to nie było koło pod motorniczym, to był drugi wagon.

 • gosia

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.09.2011 09:47 ~gosia

  Najgorsze co widziałam na Grochowie, to było wtedy, kiedy tramwaj na Pl. Szembeka przejechał wzdłuż na pół jakiegoś robotnika. Nie było krwi, ale na wysokości hamulca wystawało na zewnątrz pół ciała w drelichu i gumiakach z podkurczoną nogą. Innym razem na Rembielińskiej tramwaj przejechał poprzecznie dziewczynkę w pierwszy dzień wakacji. Tych widoków nie zapomnę do końca życia.

 • Hater_Gonna_Hate

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.09.2011 00:15 Hater_Gonna_Hate

  ~Ignorator
  TO NIE OKĘCIE TO P+R AL. KRAKOWSKA

 • vladcs

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.09.2011 23:34 ~vladcs

  Transport miejski jest utrzymywany przez pasażerów w bardzo niewielkiej części. Bilety są tak naprawdę zdecydowanie za tanie w stosunku do kosztów transportu.
  Lwią część utrzymania komunizmkacji miejskiej to podatki zawarte w cenie paliwa. Czyli to z czego uda sie złupić kierowców, przy okazji przysrywając im buspasem czy "zmuszaniem do przesiadki".

 • mm

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.09.2011 22:39 ~mm

  Na zdjeciu nr 2 widac kawałek osi wózka.

  Idealnie gładka leko stozkowa powierzchnia swiadczy o skrecaniu I jednoczesnym zginaniu i temperatura - tzw złozony stan naprezen. Obstawiam ze przyczyną byla długa jazda z zatartym łozyskiem piasty lub hamulcem . Koło pod motorniczym - napewno slyszal i czuł ze cos nie tak. Ciekawe czy zgłosil dyspozytorowi, czy w zajezdni sie nie wyrobili

 • dan

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.09.2011 22:28 ~dan

  Bzdura! Schody ruchome są po to, aby usprawnić ruch, przyspieszyć "wywóz" ludzi... dlatego też po schodach ruchomych powinno się iść aby pełniły tę funkcję... jeśli nie chce się chodzić to do windy!!!

 • Stefan_nie_wielbłąd

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.09.2011 21:55 ~Stefan_nie…

  do ~mon
  Niektórzy mają poprostu wielbładzie geny i muszą maszerować. nawet jak schody "maszerują"za nich. Są schody to trzeba iść. Zdrowy umysłsłoika nie analizuje, są schody to idzie.

 • Ignorator

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.09.2011 21:35 ~Ignorator

  Ja nie rozumiem jednego. Wprowadzono w centrum te tablice informujące o przyjeździe tramwajów w określonym czasie. Jeśli dzieje się takie zdarzenie jak wykolejenie składu to na tych tablicach powinni wyświetlać takie informację. Niestety nikt tego nie robi i miałem problem z dotarciem do Okęcie. Na szczęście jeździło normalnie 35. Jednak nie zmienia to faktu, że ZTM czy Tramwaje Warszawskie powinny informować pasażerów o takim zdarzenie. Wiele osób po pracy śpieszy się do domu, bo mają zaplanowane zajęcia i obowiązki. Szkoda, że po raz kolejny nikt nie myśli o pasażerze, który de facto utrzymuję finansowo transport miejski.

 • wujek roman

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.09.2011 21:19 ~wujek roman

  Mys schody RUCHOME sa by człowiek nie musiał chodzić.A jak chcesz szybko to biegaj po schodach nieruchomych.Jeśli dobrze pamiętam takie są na stacjach

 • LLU

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.09.2011 20:08 ~LLU

  Tranwaj na WI !!!!!!

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl