Ulice

19.05.2011 08:02 Bez utrudnień w ruchu

Wjechała na czerwonym świetle, potrąciła rowerzystkę

SERWISY:

Tuż przed godziną 8:00 rano na skrzyżowaniu al. Jana Pawła z Nowolipki auto potrąciło rowerzystkę. O zdarzeniu poinformowała nas internautka Beata na Kontakt24.

- Na skrzyżowaniu al. Jana Pawła z ul. Nowolipki została potrącona kobieta jadąca na rowerze. Na miejscu w tej chwili jest straż miejska, która wezwała pogotowie - pisze internautka.

- Kierująca seatem wjechała na skrzyżowanie na czerwonym świetle i uderzyła w nadjeżdżającą rowerzystkę - poinformowała tvnwarszawa.pl Dorota Tiezt z biura prasowego KSP - Rowerzystka z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitla.

Policja jest w drodze na miejsce zdarzenia.

as/ec

Mapa Polski Targeo
Mapy dostarcza Targeo.pl

 

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • mni

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.05.2011 07:57 ~mni

  Rowerzystka jechała po ścieżce rowerowej miała prawo tam jechać.

 • Skurulatny

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.05.2011 20:10 ~Skurulatny

  ~rowerzysta stuknij się zanim zaczniesz wypowiadać takie brednia....

 • Pamela

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.05.2011 19:17 ~Pamela

  do ~emeryt

  puknął cię w laskę?.......mam nadzieję ze ci nie odpadła i masz nadal sprawną?

 • sebulba

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.05.2011 16:42 ~sebulba

  Znam kierowcę który wsiadł na rower śmiejąc się że "rowerzyści jeździć nie umieją", po przejechaniu pewnej drogi, uznał ze strachu że nie wsiądzie więcej na rower by przejechać miasto.

 • Janek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.05.2011 16:28 ~Janek

  Prawo jest dla ludzi a nie ludzie dla prawa.

 • emeryt

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.05.2011 16:17 ~emeryt

  najgorsze to są dzieciaki na swoich różowych rowerkach... siedzę sobie spokojnie na ławeczce, a tu taki tylko śmiiiiig obok mnie na czterech kółkach, aż mi protezy wypadają. A znowu innym razem takim rowerkiem puknął mnie w laskę...

 • Radek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.05.2011 16:12 ~Radek

  Sam jeżdżę zarówno samochodem jak i rowerem i powiem jedno: w takim samym stopniu głupota szerzy się u kierowców jak i rowerzystów.

  Przykład? Poniedziałek, godz 22:50. Jadę Łazienkowską w stronę GUSu. Na wysokości stadionu Legii 2 głąbów (inaczej nazwać się nie da) na rowerach zjazdowych, BUS-pasem, BEZ ŻADNEGO OŚWIETLENIA (nawet odblasków nie mieli, kaski powieszone na kierownicach dla lepszego lansu) jechało sobie obok siebie zygzakiem i rozmawiało w najlepsze.

  Kto jeździ Łazienkowską wieczorem wie, że np. taksówkarze często jeżdżą wtedy nie bus-pasem, a jednym z 2 pozostałych i mają tendencję do nagłego wracania na bus-pas, jeśli chcą wyprzedzić coś, co się wolno wlecze.

  Ja jechałem 70 i zauważyłem ich 15-20m wcześniej. Przy tej prędkości to tyle co nic. Gdyby np. taksówka chciała mnie wyprzedzić zmieniając pas, nie zostałaby z nich mokra plama.

  Chyba tych 2 wariatów miało akurat szczęście, bo nie słyszałem w tym tygodniu nic o żadnym "bestialskim kierowcy, który zabił 2 biednych rowerzystów".

  A to tylko wybrany przypadek z tego tygodnia.

 • rowerzysta

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.05.2011 16:06 ~rowerzysta

  I znowu "biedni" kierowcy...

  JESTEŚCIE IGNORANTAMI !!!

  Po czym mają jeździć ROWERZYŚCI? Po ścieżkach rowerowych których prawie nie ma ? A po chodnikach przecież NIE wolno jeździć. Rowerzyści mają się unosić w powietrzu?

  Macie po prostu gdzieś rowerzystów. Wsiądziecie do samochodu i uważacie, że ulica to wyłącznie WASZA własność. Czy WY w ogóle jeździcie na rowerach? Krytykujecie że rowerzyści NIE UMIEJĄ jeździć (phi). TO WSIĄDŹCIE na rower i zobaczcie jak NIEOSTROŻNI są kierowcy choćby przy przejazdach rowerowych. Pomimo zwalniania często się zdarza, że kierowca skręcając w poprzeczną uliczkę zajeżdża drogę JADĄCEMU PROSTO rowerzyście!!!

 • aqqaqq

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.05.2011 16:06 ~aqqaqq

  @BB_PW

  "A jak stoję w autobusie w korku jadąc buspsem na Trasie Łazienkowskiej bo jakiś baran jedzie tamtędy (pomimo zakazu!) na rowerze"

  Na TŁ tzw. buspas jest oddzielony linią ciągłą o szerokości 24cm - jest to linia krawędziowa ciągła - zgodnie z rozporządzeniem z 2002r oznacza ona "Linia krawędziowa ciągła wyznacza krawędź jezdni; oznacza ponadto zakaz wjazdu na pobocze kierującemu pojazdem samochodowym". Tak oznakowany buspas, oznacza, że na poboczu mogą jeździć autobusy, natomiast rowerzysta ma obowiązek jazdy po tym poboczu.

  PS. Znak P-2b - o identycznym wyglądzie jak P-7b, wprowadzony rozporządzeniem o szczegółowych warunkach technicznych z 2003r, jest znakiem nieobowiązującym kierowców i rowerzystów (tak jak np. znak U-1a), bo nie został zdefiniowany w rozporządzeniu dotyczącym kierowców.

 • marek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.05.2011 15:06 ~marek

  a od kiedy rowerem można jeżdżić po przejściu ? z tego co wiem trzeba rower przeprowadzić po pasach ! owszem stała się kobiecie krzywda ale powinna pupę zdjąć z roweru wchodząc , wjeżdżając na przejście !

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl