Ulice

21.11.2011 17:41 tramwaje już ruszyły

Wjechał na torowisko,
zatrzymał tramwaje

SERWISY:

Przez prawie godzinę zablokowany był ruch tramwajowy w obu kierunkach na ul. Okopowej. Kierowca ciężarówki chciał przejechać przez torowisko w niedozwolonym miejscu. Zakopał się.

- Do zdarzenia doszło ok. 17.00 na skrzyżowaniu ulic Okopowej i Leszno - potwierdził Michał Powałka, rzecznik Tramwajów Warszawskich. Ruch tramwajowy wstrzymany był w obie strony przez prawie godzinę. Niezbędna była pomoc straży pożarnej.

- Ciężarówka została usunięta z torów. Tramwaje już jeżdżą w obu kierunkach -  poinformował o 17.50 Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl.  

To nie pierwszy raz

To nie pierwsze tego typu zdarzenie. Pod koniec marca tir, nie widząc że wjeżdża na torowisko, zablokował ruch tramwajowy w obu kierunkach.

Podobna sytuacja miała miejsce również w pażdzierniku 2009 roku.

Mapa Polski Targeo
Mapy dostarcza Targeo.pl

su/par

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Mieszkanka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.11.2011 20:03 ~Mieszkanka

  Mieszkam w bloku naprzeciwko od 1,5 roku i widziałam już chyba PIĘĆ takich przypadków...wjeżdżają na tory te osoby, które na skrzyżowaniu są po raz pierwszy, bardzo łatwo można się pomylić i tam zjechać...i najczęściej zdarza się to w nocy, gdy nie ma takiego ruchu jak w ciągu dnia !!

 • ja

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.11.2011 10:57 ~ja

  Dzisiaj rano sytuacja taka sama!!!! I to w porannym szczycie. Tyle, że ten dzisiejszy 'fachowiec' wjechał na tory pod prąd. Jak to stwierdził pan z TW to 'przypadek losowy';))) Drugi w tym tygodniu i po raz kolejny wjazd 'zalicza' samochód dostawczy!!!! Jakoś kierowcy osobówek potrafia prawidłowo przejechać to skrzyżowanie.

 • m

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.11.2011 13:48 ~m

  kolejny co na znaków nie potrafi czytac. pseudo kierowca

 • Motorniczy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.11.2011 09:35 ~Motorniczy

  Cóż, wystarczyło by aby TW wystąpiły do Drogowców o wymalowanie w tym miejscu powierzchni wyłączonej z ruchu i po kłopocie. No ale widać Tramwajom chyba jest to na rękę. Do puki nie zostanie zrobione tak jak napisałem to jeszcze nie raz w tym miejscu zdarzy się taka sytuacja. Być może to są te oszczędności kiedy tramwaje nie kursują godzinę, a Pan Prezes otrzymuje później nagrodę w kwocie 62 tysięcy z groszem.

 • kierowca

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.11.2011 08:48 ~kierowca

  a tak woli ścisłości tam jes EL czyli Łódź. Z osobistego doświadczenia wiem że w łodzi jeździ się dużo gorzej niż w warszawie. Nie jestem ani warszawiakiem ani łodzianinem. Uważam że nie jeździ się dobrze ani tu ani tu, ale dla mnie gorszych kierowców niż w łodzi to nie ma

 • Jan

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.11.2011 08:40 ~Jan

  No cóż gość chciał dobrze, ale niestety nie zawsze wszystko się udaje.

 • men

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.11.2011 08:36 ~men

  Powinien zostać obciążony kosztami całej akcji i zatrzymania tramwajów. Może następnym razem zastanowiłby się dwa razy...

 • Kjok

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.11.2011 08:34 ~Kjok

  pracuję niedaleko i chyba ze 3 razy widziałem, jak samochód wjechał na tory dokładnie w tym samym miejscu. nie piszcie głupot o tym, że LLU, czy inny przyjezdny, droga jest po prostu źle oznaczona i tyle. jeżeli ktoś jezdzi tamtędy codziennie, to wiadomo, że tam nie wjedzie, ale jak ktoś jedzie pierwszy raz to może się pomylić.

 • a

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.11.2011 08:33 ~a

  To jak on chciałsobie tą droge skrócić ?

 • HellBoy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.11.2011 08:11 ~HellBoy

  GPS powiedział mu trzymaj się lewej, na skrzyżowaniu w lewo :) ehhh szkoda cokolwiek pisać na takich speców. Do Przemeku ja jeździłem w Łodzi, Katowicach, Krakowie, Gdańsku i wielu innych miastach i jakoś na torowiska nie wjechałem, no chyba że biegły przez ulicę :)

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl