Ulice

15.06.2011 21:17 po zamknięciu świętokrzyskiej

Większe korki w Jana Pawła? Inżynier bada sytuację

SERWISY:

Nie bezpośrednie sąsiedztwo Świętokrzyskiej a okolice kina Femina - to tam są największe korki po wyłączeniu z ruchu fargmentów ulic w centrum miasta.  - Cykl świateł w al. Jana Pawła powinien być wydłużony- piszą internauci na forum tvnwarszawa.pl.

Od soboty(11.06) ul. Świętokrzyska i Prosta zostały zamknięte na dwa i pół roku. Wszyscy spodziewali się

ogromnych korków. Warszawa jest jednak bardziej elastyczna niż się wydawało i jak narazie nie odnotowano większych, niż zawsze, zatorów. 

Najgorzej w al. Jana Pawła

Jak na razie najgorsza sytuacja panuje w porannym szczycie w al. Jana Pawła. Skrzyżowanie z Solidarności co jakiś czas się blokuje. Powód? Według kierowców to zmieniony cykl sygnalizacji świetlnej powoduje zatory. Miejski Inżynier ruchu potwierdza, że zmiana sygnalizacji była.

- Ostatnia zmiana sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu al. Solidarności z Jana Pawła miała miejsce w nocy z 10 na 11 czerwca. Obecnie zaobserwowaliśmy utrudnienia głównie w relacji skrętów w lewo z północnego oraz południowego wlotu skrzyżowania - informuje biuro Janusza Galasa, Miejskiego Inżyniera Ruchu.

Na Grzybowskiej nie jest lepiej

Zmiana cyklu świateł miała też miejsce na skrzyżowaniu Jana Pawła z Grzybowską.

- Powodem zmian było zakładane znaczne natężenia ruchu autobusowego wzdłuż ul. Grzybowskiej. - potwierdza Miejski Inżynier Ruchu. - Przyczyniło się to do nieznacznego skrócenia sygnału zielonego na wlotach al. Jana Pawła, co wpłynęło na obniżenie ich przepustowości- czytamy w piśmie wysłanym do tvnwarszawa.pl.

Pod lupą inżyniera

Te dwa skrzyżowania, jak i wszystkie objęte czasową organizacją ruchu, związane z budową drugiej linii metra, poddawane będą częstym kontrolom- informuje biuro inżyniera. - W najbliższych kilkunastu dniach prowadzone będą obserwacje sytuacji umożliwiające podjęcie dalszych decyzji, co do wdrożonej czasowej organizacji ruchu - dodaje.

Mapa Polski Targeo
Mapy dostarcza Targeo.pl

as/ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • zan

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.10.2011 18:58 ~zan

  Rano korek do Grzybowskiej i ONZ, a po południu w przeciwnym kierunku przy Rondzie Babka /"Radosława"/. Od dawna! korek przy tym rondzie robi się w al. Jana Pawła a z innych stron do Ronda Radosława zazwyczaj nie ma korków. To świadczy o nierówno ustawionej sygnalizacji, wszyscy jadą do Arkadii i korki murowane. Swiatła powinny być wydłużone! Zamiast blokujących świateł powinny być musowo przejścia podziemne od strony al Jana Pawła. Nie ma żadnego "w miarę" inteligentnego systemu świateł, które są regulowane pod zwględem korków tylko ustawione są jak popadnie?

 • inf

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.06.2011 17:16 ~inf

  Przy Rondzie Radosława, od str. Jana Pawła, powinny być po południu wydłużone światło zielone - do dziś jest tu korek przez kilka godzin dziennie.

 • Hiszpanski

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.06.2011 15:37 ~Hiszpanski

  Jakiś NIEWarszawiak ustawił znaki na Grzybowskiej, Placu Grzybowskim tak że mieszkańcy chcąc dojechać do domu MUSZĄ łamać prawo. Trzeba być niwykształconym człowiekiem aby coś takiego zrobić. Nie ędę płacił mandatów za łamanie kretyńskich znaków. A jak trzeba to pójdę do Strasburga. Kara dla niedouczonych tzw. inżynierów ruchu powinna BYĆ!!!!!

 • Paweł

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.06.2011 13:55 ~Paweł

  Dzisiaj około 10 również stałem w korku na JPII przed skrzyżowaniem z Grzybowską, którą przejechało tylko kilka pojazdów. Panie Galas - nie zastanawiaj się całymi dniami tylko stań tam przez 10 minut a będziesz wiedział jak wyregulować te światła.

 • warszawianka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.06.2011 13:10 ~warszawianka

  Inżynier Ruchu bierze pod uwagę TYLKO AUTOBUSY! Taka jest polityka miasta, żeby auta prywatne wyrzucic z centrum i jego pseudo obserwacje NIC NIE WSKURAJĄ!EFEKT BĘDZIE TAKI ZE WARSZAWIACY BĘDA MUSIELI SIE PRZYZWYCZAIĆ:) HAHAHA Prawda Panie IR??:) a ci co akceptują czasowe organizacje ruchu wiecej czasu poświecaja na pracę u wykonawców robót a nie u IK:) papa

 • deu

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.06.2011 11:55 ~deu

  Ronda A K Radosław od ul Jana Pawła II nigdy niestety do dziś nie odkorkowano. Śmierdzi spalinami.

 • smerf_maruda

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.06.2011 11:39 ~smerf_maruda

  @PPP - popieram - jeden z buspasow powinien zostac zniesiony,a na dobra sprawe WSZYSTKIE buspasy powinny zostac zniesione bo wystarczy ze trzy ulice i most zamienia sie w permanentny trzyletni buspas.

 • smerf_maruda

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.06.2011 10:49 ~smerf_maruda

  A co tu badac? cztery ulice zammkniete dla samochodow: Grzybowska, Krolewska, Swietkorzyska i Prosta. Gdzies samochody musialy sie przeniesc, chyba ze zaczely fruwac.
  A dzis od 22 zamkniety caly plac teatralny dodatkowo i okoliczne ulice bo 18 impreza dla milosnikow scigania na ulicy - zapraszam na al ken, stryjenskich, powstancow slaskich i gorczewska - takie wyscigi to norma. czemu takich imprez nie robi sie na bemowie na lotnisku??
  przypominam tez o tym ze dla samochodow zostanie zamknieta al solidarnosci - wtedy tez ekspert bedzie badal jakim cudem sie miasto korkuje?

 • PPP

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.06.2011 10:48 ~PPP

  Na czas zamknięcia ul Świętokrzyskiej powinien być zniesiony jeden z równoległych buspasów: Al. Jerozolimskie albo Al. Solidarności albo chociaż Trasa Łazienkowska.

 • deu

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.06.2011 10:48 ~deu

  Później po południem kumuluje się wszystko przed Rondem zgr. A K Radosław. Notorycznie.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl