Ulice

26.11.2011 09:47 przejazd w Konotopie

Wiadukt wciąż zamknięty:
błędy i procedury

SERWISY:

Kierowcy czekają na otwarcie wiaduktu w Konotopie. Zanim na niego wjadą, minie jeszcze trochę czasu. Kiedy procedura odbiorów technicznych była już na ukończeniu, oceniająca przeprawę komisja zauważyła jednak błędy w dokumentacji. Generalna Dyrekcja i Dróg Krajowych i Autostrad zapewnia, że rozpoczęło się nanoszenie poprawek.

Na gotowy, ale wciąż zamknięty wiadukt uwagę zwrócił nam jeden z internautów tvnwarszawa.pl. - Wiadukt ulicy Piastowskiej stoi od jakiś dwóch miesięcy Piękny, gotowy, pomalowany, ale przejazd nadal jest przez tory starą trasą - skarżył się na naszym forum.

A już mieli otwierać

Otwarcie budowli poprzedzone jest procedurą odbiorów technicznych. Te mogą ciągnąć się tygodniami. Na koniec konstrukcję wizytuje komisja ekspertów. Jeszcze w czwartek w rozmowie z tvnwarszawa.pl. Małgorzata Tarnowska z GDDKiA zapewniła nas, że ta ma się spotkać w piątek, ocenić wiadukt, i jeżeli nie będzie żadnych uwag, zostanie on oddany do użytku.

Bo były błędy

Nie udało się. Dlaczego?

- Komisja, która zebrała się w piątek o godz. 12.00 stwierdziała, że organizacja ruchu jest niezgodna z projektem - informował w piątek Jan Żychliński, starosta powiatu warszawskiego zachodniego. - Wykonawca będzie musiał nanieść poprawki - dodał.

- Tak wiemy o tym. Do poprawy jest oznakowanie na wiadukcie - potwierdziła Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka mazowieckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowej i Autostrad.

Jak tłumaczyła Tarnowska, wiadukt znajduje się w ciągu ul. Piastowskiej, która jest w zrządzie starostwa. Tu zaczyna się kolejna procedura. - Zgodnie z przepisami muszą od nas ten wiadukt przejąć w utrzymanie, a takiej informacji jeszcze nie otrzymaliśmy - dodała.

W sobotę rzeczniczka skontaktowała się z tvnwarszawa.pl i poinformowała, że część poprawek została wykonana jeszcze w piątek, część zostawiono na poniedziałek.

Wiadukt na torami

Przeprawa ma poprawić bezpieczeństwo kierowców, którzy przejeżdżali przez tory kolejowe w Konotopie. Wiadukt został zbudowany w ciągu ul. Piastowskiej. Obecny przejazd jest w poziomie drogi. Nowy znajduje się nad torami.

Nowy wiadukt nie należy do powstającego w tym miejscu węzła Konotopa. - To jest zupełnie inna inwestycja. Wiadukt jest jedynie powiązaniem komunikacyjnym terenów przyległych do wybudowanej trasy Konotopa-Powązkowska, tzn. trasy S8 - przypomina rzeczniczka GDDKiA.

Mapa Polski Targeo
Mapy dostarcza Targeo.pl

 

su/mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • MAG

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.11.2011 23:38 ~MAG

  1. Oddanie tego wiaduktu poprawi przejazd tylko w relacji Bronisze->Piastów. Na kierunku przeciwnym korki jeszcze się wydłużą.
  Szlabany nie będą wstrzymywały czasowo ruchu.
  Miejsce rozdzielenia ruchu na ulice Piastowską i Sadową(?) zostało przeniesione 200m bliżej ul. Poznańskiej.
  Korek na dojeździe do Poznańskiej nie hamowany przez szlabany wydłuży się do podnóża wiaduktu, zablokuje zjazd w prawo w Sadową(?) i tak jak obecnie będzie sięgał Piastowa.
  2.Dodajmy jaszcze śnieg padający pomiędzy auta stojące w korku i wyjdzie ślizgawka.
  3.Wystarczy jedna "patelnia" z budowy nie mogąca podjechać i cała okolica stanie na parę godzin.
  4.Służby drogowe(wojewódzkie czy powiatowe) podczas każdych większych opadów śniegu nie radzą sobie z odśnieżaniem wiaduktów nad torami w Pruszkowie i w Piastowie, które są blokowane przez podjeżdżające samochody ciężarowe.
  Podobnie będzie na nowym wiadukcie.
  5.Rozsądniej jest poczekać z otwarciem wiaduktu do czasu uruchomienia A2 i Dźwigowej. Zmniejszy się obciążenie ruchem i będzie możliwy płynny przejazd.

 • Stone

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.11.2011 14:46 ~Stone

  "Obecny przejazd jest w poziomie drogi. Nowy znajduje się nad torami." Wow! To takie innowacyjne podejście do tematu wiaduktu. Nad torami, a nie na przykład pod. Podoba mi się :-)

 • rodowity

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.11.2011 11:13 ~rodowity

  i tak ten wiadukt LLUlusie zbudowali a my rodowici aby siedzimy jak buraki w ziemi i narzekamy na wszystko..

 • kk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.11.2011 10:08 ~kk

  a moze napisza to wreszcie ze starostwo nie ma pieniedzy w budżecie na ten rok na zaplate podatku i w tym roku wiaduktu NIE PRZEJMIE - a reszta to urzednicze pierdu pierdu

 • barany

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.11.2011 07:51 ~barany

  te urzędasy to darmozjady, co nie wiedzieli co jest czyje i jak i kiedy mają zorganizować.Wywalić na bezrobocie razen z przywódcami.

 • Jacek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.11.2011 01:05 ~Jacek

  Pieczątki w służbie narodowi.
  Pieczątki są ważne.

 • żenada

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.11.2011 23:30 ~żenada

  Właśnie - dlaczego to już nawet nie jest dziwne? Dwa miesiące po zakończeniu robót nic się nie dzieje. Interwencja TVN. Obietnica otwarcia. I - trudności obiektywne. Jak zawsze w Polsce. Kraj absurdów na każdym kroku.

 • kk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.11.2011 23:03 ~kk

  to ja już widze jak narodowy oddadzą na euro... proponuje zburzyć ten wiadukt i zbudować tunel...

 • j12

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.11.2011 21:30 ~j12

  Czemu mnie to nie dziwi.....

 • FAGO

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.11.2011 20:41 ~FAGO

  Ja proponuję... zburzyć i postawić na nowo :)) już z dobrze ustawionymi znakami i prawidłową organizacją ruchu :))

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl