Ulice

17.08.2011 06:26 otwarcie w pierwszej połowie września

Wiadukt rośnie w oczach.
Czas na "kujany"

SERWISY:

"Niespodziewany remont ulicy Dźwigowej przyćmił prace na wiaduktcie drogowym w ul. Traktorzystów" - piszą drogowcy. Dlatego postanowili pochwalić się postępem prac.

- Gotowe są już podpory A, B i C, czyli wszystkie - podaje ZDM. Beton zastygł, robotnicy ułożyli też część niezbędnych belek.

Otwarcie za miesiąc

Belki typu "kujan" (stosowane w budownictwie mostowym) pojawiły się nad chodnikiem prowadzącym do stacji PKP Ursus. Jeszcze w tym tygodniu robotnicy mają montować je nad jezdnią. - Aby jej nie zamykać, rusztowania posadowiono na jezdni, ruch samochodowy zaś przesunięto na środek Cierlickiej - informuje ZDM.

Później na "kujanach" osadzony będzie pomost, a na nim chodniki i jezdnia. Wykonawca robót ma uruchomić wiadukt w pierwszej połowie września. Prace wykończeniowe planowane są na jesień, kiedy zarówno kierowcy jak i piesi będą mogli korzystać z wiaduktu.

ran

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Rowerzysta

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.10.2011 21:24 ~Rowerzysta

  Ursus, a szczególnie os. Niedźwiadek to szczególne miejsce dla rowerzystów. Nigdzie indziej tylko tam jest ścieżka rowerowa, a na ścieżce w równych odstępach ustawione są ławki. Ławki stoją tak, że jak się na nich siada to zajmuje się prawie całą szerokość ścieżki dla rowerów. Czekam tylko, aż SM zacznie wypisywać mandaty, bo chodzenie po ścieżce dla rowerów to wykroczenia, a zajmowanie jej ławką to już chyba przestępstwo.

  Kto nie wierzy niech sam sprawdzi - Niedźwiadek pasaż przy fontannie.

 • max

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.08.2011 12:04 ~max

  wszyscy przeganiają rowerzystów z ulicy kierowcy, z chodników piesi z parków spacerujący A W HOLANDII WSZYSCY KOCHAJĄ ROWERZYSTÓW, WIEM BO TAM BYŁEM I TEGO DOŚWIADCZYŁEM

 • WE

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.08.2011 10:31 ~WE

  Wąsaty Wiesław K. to miszcz koordynacji. To takie płaczące dzieciątko, które ciągle się żali, że remonty leżą poza kompetencjami dzielnicy i on nic biedaczysko nie może zrobić.

 • kobieta-za-kółkiem

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.08.2011 06:59 ~kobieta-za…

  Pitz nie kracz:)
  budowlancy szykują się do budowy nowolazurowej: własnie kładą płyty wzdłuż ryżowej i zainstalowali się tez na zapustnej....
  ciekawe kied skonczy sie mozliwosc objazu zapustną - bo na pewno utrudenia na ryzowej bedą

 • pryk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.08.2011 19:38 ~pryk

  Cierlicka jest pechowa. W 2009 władza wymyśliła rondo i sobie go zbudowała. Rondo okazało się za małe, a w dodatku budowa sparaliżowała dzielnicę na kilka miesięcy. Potem półtora roku względnego spokoju i postanowiono wyremontować ul. Traktorzystów. I znowu paraliż dzielnicy na wiele miesięcy jakby budowano co najmniej wielką piramidę a nie kilkumetrowy mostek. Dobrze, że koniec blisko. Ale to tylko iluzja. Każdy kto chociaż raz przyjrzał się wiaduktowi kolejowemu wie, że za rok, dwa zamkną znów Cierlicką bo trzeba będzie remontować część kolejową wiaduktu. Idę o zakład, że tak będzie !
  Ale w związku z tym nasuwa sie pytanie
  Czy ktoś koordynuje remonty infrastruktury na poziomie
  województwa ? A jeżeli tak, to jest idiotą czy sadystą?

 • xyz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.08.2011 19:01 ~xyz

  Do Adam:
  masz rację, info wziąłem ze strony siskom, jeżeli będzie jak piszesz, to jest to zajebiaszcza informacja, ponieważ śmigam tamtędy codziennie (przez przejazd kolejowy w Gołąbkach), odkąd zamknęli Dźwigową jest tam istny cyrk ale nic to, zapuszczam muzyczkę lub audiobooka i stoję w korku jak inni :)

 • Adam

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.08.2011 15:58 ~Adam

  Do xyz:
  Przeprawa Gierdziejewskiego nad torami PKP i do poznańskiej ma być ukończona na wiosnę 2012, Tak przynajmniej chwali się na swojej stronie internetowe wykonawca, niejaki POLDRÓG. Tak czy siak budowa już się rozpoczęła.
  Wiesz, SISKOM nie zawsze ma uaktualnione informacje.

 • ll

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.08.2011 14:18 ~ll

  Na węźle Konotopa nie będzie żądnych wjazdów/zjazdów najbliższe to na Żbikowie węzeł Pruszków A2, na trasie Poznańskiej węzeł Mory S8 i w Alejach węzeł Jerozolimskie S2. Na działkach na Niedźwiadku będą tylko dwa wjazdy serwisowe na S2.

  http://img62.imageshack.us/img62/2364/klip27.jpg
  http://img29.imageshack.us/img29/2083/klip28.jpg

 • xyz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.08.2011 14:17 ~xyz

  przeprawa Gierdziejewskiego nad torami do Poznańskiej jest planowana na 2020 rok, więc nie ma się co spinać, do tego czasu Dźwigowa będzie zamykana i remontowana co najmniej 30 razy i niebędziemy mięli na to raczej wpływu. Jedynie możemy sobie ponarzekać.

 • Pitz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.08.2011 11:20 Pitz

  ~m, oczywiście że tak. I bardzo dobrze, że są. Tylko dlaczego na raz w jednym rejonie? Zamyka się drogi, które stają się objazdami zakorkowanych odcinków.
  Jeszcze mogę zrozumieć, że wiadukt Traktorzystów-Cierlicka był planowany, a Dźwigowa wyszła bo się zapadła. Łopuszańska-Aleje - niech będzie, trzeba zrobić, przeżyjemy. Ale kto normalny daje pozwolenie na zamknięcie w takim wypadku następnej ulicy w tym rejonie? Mimo zamkniętej Dźwigowej korek od strony tego zamkniętego odcinka do wjazdu w Popularną miał ze 200 m. długości.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl