Ulice

30.09.2011 06:00 opóźniona inwestycja

Wiadukt nad Cierlicką
opóźniony o miesiąc

SERWISY:

 

Kierowcy z Ursusa muszą uzbroić się w cierpliwość. Remont wiaduktu nad ulicą Cierlicką łapie opóźnienie. - Wykonawca poprosił nas o przedłużenie terminu do końca października - poinformował tvnwarszawa.pl Adam Sobieraj, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich.

Początkowo wiadukt nad ul. Cierlicką miał być gotowy pod koniec września. - W lipcu były aż 22 dni deszczowe i wykonawca poprosił o przedłużenie terminu.

Nie był w stanie przeprowadzić betonowania obiektu w tak złych warunkach pogodowych - mówi Adam Sobieraj.

Remont od kwietnia

Wiadukt na ul. Traktorzystów w Ursusie został całkowicie zamknięty 12 kwietnia. Ulica została

wyłączona z ruchu na odcinku od skrzyżowania z ul. Jagiełly i ul. Wojciechowskiego do przejścia dla pieszych na wysokości PKP Ursus. Pod wiaduktem - na ul. Cierlickiej - został wprowadzony ruch wahadłowy.

Nadal objazdami

Kierowcy nadal muszą korzystać z następujących objazdów:
- od strony Piastowa: ul. Warszawską – ul. Gierdziejewskiego – ul. Posag Siedmiu Panien – ul. Szamoty;
-od strony ul. Wojciechowskiego: ul. Jagiełły – ul. Lalki - ul. Gierdziejewskiego – ul. Posag Siedmiu Panien – ul. Szamoty;


- od ul. Cierlickiej: - przez rondo do ul. Gierdziejewskiego – ul. Posag Siedmiu Panien –ul. Szamoty;
- od strony Włoch: ul. Szamoty – ul. Posag Siedmiu Panien – ul. Gierdziejewskiego – ul. Warszawską w stronę Piastowa lub ul. Gierdziejewskiego - przez rondo w stronę ul. Cierlickiej lub przez rondo w ul. Lalki w stronę ul. Wojciechowskiego.

Nowy wiadukt

Remont wiaduktu ulicy Traktorzystów miał rozpocząć się w zeszłym roku, ale z powodu dużych ograniczeń w ruchu pociągów podmiejskich, spowodowanych remontem przejścia podziemnego we Włochach, został przełożony.

Wykonawcą prac jest firma WPM Mosty. Całkowity koszt inwestycji wynosi 3,5 mln złotych. Remont powinien się zakończyć wraz z końcem października tego roku.

Mapa Polski Targeo
Mapy dostarcza Targeo.pl

as/roody

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • mario

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.10.2011 12:40 ~mario

  Wiadukt został zamkniety pół roku temu. Po jego zamknięciu przez kilka dni nic sie nie działo - postawiono znaki i ogrodzenie - po kilku dniach zerwano nawierzchnię i kolejny przestój. Na terenie "budowy" kręciło się 3-4 robotników. W połowie czerwca w przeciągu kilku dni rozebrano widukt i znowu przesój. Kolejne prace ruszyły w połowie sierpnia - zaczęło się pojawiać więcej niż trzech robotników i zaczęło się rozkręcać. Na dzień dzisiejszy widać faktyczne zaangażowanie. Nie jestem fachowcem w tej dziedzinie i nie zamierzam takowego udawać ale wydaje mi się, że tak istotną przeprawę można a napewno powinno się uruchomić znacznie szybciej. Wiem też, że jeśli nic się nie robi tygodniami to trudno by prace się same posuwały. W momencie kiedy - jak wielu zauważyło Ursus jest sukcesywnie odcinany od reszty miasta ktoś pozwala na tak ślamazarnie przeprowadzaną operację. Jak firma, która nie jest w stanie zabezpieczyć odpowiedniej ilości pracowników i sprzętu mogła wygrać ten przetarg? Jak gmina, która znajduje się zaledwie kilkaset metrów dalej może spokojnie na to patrzeć i nic nie robić, może im to na rękę bo są znakomicie okopani i nikt im nie zawraca głowy, wszak dojechanie do nich jest nie lada wyzwaniem.

 • MM

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.10.2011 22:52 ~MM

  W pełni zgadzam się z poniższymi komentarzami oburzonych mieszkańców.

  Gdyby Radni Ursusa mieli choć odrobinę "cojones" to preudofirma Mosty Warszawa powinna zostać o północy 1.10 wykopana na zbity ryj z placu budowy w asyście policji, nie otrzymując w zamian żadnego wynagrodzenie ponad koszt zużytych dotąd na budowie materiałów a ich miejsce powinni zając kolejni na liście w przetargu - nie możemy tolerować nadal takiego partactwa. W ciągu 6 miesięcy taki wiadukcik powinni zburzyć i wybudować 2 razy - ale jak to zrobić skoro przez cały kwiecień i maj pracownicy w/w pseudofirmy urządzili sobie plażowanie obijając się na koszt mieszkańców Ursusa!!!

  Do włodzarzy dzielnicy - czyje interesy wy reprezentujecie???? Rozumiem że w najbliższych wyborach mamy poprzeć zarząd i pracowników firmy Mosty Warszawa - wszak to oni mają najwięcej do powiedzenia w naszej dzielnicy od pół roku, a Wy macie gdzieś gehennę jaka przezywają mieszkańcy Ursusa i gmin ościennych.

  Dodam jeszcze że telerowanie takiej bylejakości wywołuje efekt domina, nietrudno przewidzieć że np budowa Nowolazurowej nie będzie ukończona w terminie, gdyż za rok będą się usprawiedliwiać, że za późno udostępniono im ul. Posag 7 Panien, który jest dziś objazdem nieszczęsnego wiaduktu.

  i ani mi się ważcie zezwalać na kontynuację tego koszmaru z winy kojarzy - nie zmieścili się ze swoim remontem w ciągu pół roku - niech poczekają jeszcze 1,5r na oddanie Nowolazurowej, wiadukt się nie zawali

 • maniana

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.09.2011 21:39 ~maniana

  Jak się pracuje od 9 do 17 na jedną zmian w góra 8-10 ludzi to trudno by robota była na czas. Tak własnie wygląda budownictwo w Polsce. Cieciostwo i opierd...ctwo pełną gębą. Na tablicach informacyjnych nie pisze się już terminu zakończenia prac. Sytuacja jak na kolei - kiedy będzie pociąg? Jak przyjedzie.
  Kiedy będzie ukończona budowa? Kiedy będzie.

  W latach 1945-65 odbudowano całą Warszawę, a dziś jest problem z budową mostów, wiaduktów czy kładek. To jest sukces III RP.

 • ursusiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.09.2011 14:14 ~ursusiak

  Trochę szkoda ze lokalne media w tym TVN Warszawa nie zajmowały się tą inwestycją bliżej. Informacje typu "ruch odbywa się płynnie" to zwykła dziennikarska fuszerka. Wystarczy w każdy roboczy dzień np o 15 przejechać Cierlicką z północy na południe a np w południe odwrotnie, żeby przekonać się że trzeba odstać czasem nawet i pół godziny żeby przejechać kilkaset metrów. !!! Czy nie warto napisać o tym, że są dni kiedy o ósmej rano na budowie jest j e d e n robotnik i akurat rozmawia przez telefon. Naturalnie, co dzień o szesnastej na budowie pusto i cicho. O sobotach czy niedzieli lepiej nie wspominać.
  Można mieć żal do urzędników którzy wybrali firmę, że nie ustalono sztywnych i ciasnych ram czasowych. Ale skoro urzędnikom nie bardzo zależy na mieszkańcach Ursusa to aż prosi się o filmik czy parę fotek z komentarzem, które udokumentują "wysiłek" budowlańców i kilometrowy korek do tunelu. Tak, przynajmniej wyobrażam sobie rzetelność dziennikarską.

 • agent_J

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.09.2011 14:08 ~agent_J

  @m45: przecież tak masz w większości firm, które działają na terenie Polski. Firma bierze kasę jakby projekt robiło 10 osób, a w rzeczywistości robią go góra 3 osoby. Potem są takie efekty że nic nie jest zrobione jak powinno, jest pełno błędów, i projekt przeciąga się miesiącami czy latami. Zmienić pracę sprowadza się praktycznie do wyjazdu za granicę.

  Ostatnio dzwoniła do mnie jakaś osoba z HRów. Powiedziałem, że jako specjalista z wieloletnim doświadczeniem nie schodzę poniżej pensji na poziomie europejskim, to się zdziwiła, jakby nie wiadomo jaka kwota to była (powiedzmy, że 90% pensji Niemca). Skoro firma jest z Europy Zachodniej, to też niech płacą odpowiednią kwotę. W przeciwnym przypadku niech sobie szukają wyrobnika za 3000zł netto. Na szczęście jest też trochę firm, które jednak płacą normalną pensję i rozumieją, że pracownik też musi żyć na jakimś poziomie.

 • skorpion

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.09.2011 13:19 ~skorpion

  Już kiedyś kogoś o to pytałem. Czy istnieje jakakolwiek inwestycja w W- wie, która nie ma opóźnienia? Zdumienie deszczem jest absurdalne. To był pierwszy opad w historii? A może trzeba zacząć rozliczać miasto, skoro ono nie potrafi rozliczyć wykonawców? Na pewno pani HGW nie dostanie mojego głosu.

 • penelopa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.09.2011 13:02 ~penelopa

  przeciez mozna puscic juz samochody ,oni nic pod wiaduktrm nic nie robia to po co ten ruch wachadlowy .

 • okok

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.09.2011 11:57 ~okok

  a nie mówiłem. o 17 nie było nikogo na budowie. a teraz opóźnienia. porozpędzać Mosty SA, nie zapłacić, dać karę za nie dotrzymanie terminu. myśl burmistrzu Ursusa.

 • Q

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.09.2011 11:51 ~Q

  to moze jednak warto tak zorganizowac prace, zeby chociac mozliwie szybko przywrocic "normalny" ruch dolem?????

 • aaa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.09.2011 11:47 ~aaa

  do ~agent_J
  nic dodać nic ująć, samo sedno. Olbrzymia forsa idzie do tych firm, z czego grosze dostają ci co naprawdę wykonują całą pracę, a jeszcze słychać narzekania, że za wolno pracują. Piniądze biorą ci co nie powinni. A jak jest u was w pracy?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl